Nová čísla: Kde je najdete a kolik to stojí

Je teprve pár dní po přečíslování a mezi lidmi se začíná množit otázka, kde najdou nová telefonní čísla. Mnohem zajímavější než kde je ale za kolik, což se ne vždy objevuje správně. Kolik tedy musíte zaplatit, když chcete znát nové telefonní číslo?
Nová čísla: Kde je najdete a kolik to stojí

Když hledáte v pevné síti

Pokud potřebujete zjistit nové telefonní číslo účastníka pevné sítě Českého Telecomu a chtěli byste k tomu využít právě jeho služeb, pak máte hned několik možností, kde jej nalézt. Pokud je majitel hledané telefonní stanice uveden v telefonním seznamu a nebo pokud neznáte přesně jeho staré číslo, pak se můžete obrátit na linku 1180, kde stačí jen uvést jméno osoby či instituce a její adresu a operátorka vám telefonní číslo obratem sdělí. Pokud staré číslo znáte a potřebujete znát číslo nové, pak máte dvě možnosti, kde jej zjistit – automatický konverzační systém na čísle 14111 a nebo živý operátor na čísle 14119. Ve všech případech přitom budete muset Českému Telecomu za tuto informaci zaplatit, a to 5,20 Kč/min. (v případě volání na číslo 14 111) a 5,50 Kč/min. (při volání na čísla 14 119 a 1180). Pokud se necháte na nalezené číslo přepojit, pak platíte běžnou sazbu dle vašeho tarifu + výše uvedenou částku za každou minutu spojení.

Když hledáte v mobilní síti

Je asi zřejmé, že hledat nové telefonní číslo účastníka mobilní sítě je téměř bezpředmětné – u všech telefonních čísel mobilních účastníků zmizela pouze počáteční nula. Nicméně docela dobře se může stát, že budete potřebovat najít nějaké číslo účastníka mobilní sítě, protože jej prostě neznáte. K tomu můžete využít u Eurotelu a T-Mobilu placenou službu Asistent (viz dále) a u Oskara bezplatnou infolinku na čísle *120. Pokud si ale dotyčný člověk přál, aby operátor jeho číslo nezveřejňoval, pak se toto číslo samozřejmě nedozvíte. Nyní se pojďme ale podívat na tu důležitější část hledání nových čísel – a to hledání nových čísel účastníků pevné telefonní sítě Českého Telecomu. V případě, že jste zákazníky T-Mobilu, pak máte možnost využít jeho službu T-Mobile Asistent, kde kromě informací o telefonních číslech zákazníků T-Mobilu máte možnost zjistit také telefonní čísla zákazníků Slovenských Telekomunikácií, telefonních sítí v SRN a samozřejmě také čísla ze sítě Českého Telecomu. Za tuto službu zaplatíte jednorázový poplatek za spojení 10,29 Kč + 10,29 Kč/min. (v případě tarifního programu) nebo 10,40 Kč + 14,80 Kč/min. (v případě Twistu). V okamžiku, kdy se rozhodnete pro spojení s vyhledaným telefonním číslem pak platíte běžnou sazbu dle vašeho tarifu. Existují však ještě dvě možnosti, jak získat informace právě a jen o změněných číslech - informační linka na čísle +420603123456 (volání funguje ze všech sítí za běžnou sazbu do sítě T-Mobile) a nebo zasláním SMS ve tvaru CISLO_staré číslo na číslo 4616 (funguje pouze ze sítě T-Mobile a za cenu běžné SMS).

V případě, že vlastníte SIM kartu Eurotelu, máte při hledání čísla v síti Českého Telecomu na výběr v podstatě dvě možnosti – Eurotel Asistent a nebo T-Mobile Asistent. Eurotel Asistent vás přitom přijde na 9,45 Kč + 9,45 Kč/min. (v případě tarifního programu) a nebo na 9 + 9,90 Kč/min. (v případě Go). Pokud se pak rozhodnete nechat se s vyhledaným telefonním číslem spojit, nastává menší změna – u tarifního programu totiž platíte pouze za hovor na dané telefonní číslo a u Go platíte pouze 9,90 Kč/min. a nic víc jako je tomu třeba u Českého Telecomu. Samozřejmě, že můžete ale také využít speciální linku T-Mobilu +420603123456, za kterou platíte jako za volání do sítě T-Mobile.

Účastníci sítě Oskar mohou telefonní čísla ze sítě Českého Telecomu vyhledávat také dvěma způsoby – přímo u Českého Telecomu na čísle 1180 a nebo prostřednictvím informační linky T-Mobile na čísle +420603123456. V případě prvním platíte stejně jako u Českého Telecomu 5,50 Kč/min a v případě druhém platíte jako za hovor do sítě T-Mobile.

Když hledáte na Internetu

Jak hledat nová telefonní čísla přímo z telefonu jsme si již ukázali více než detailně, existuje však ještě jedna, poměrně rychlá, metoda – Internet. Zde máte k dispozici hned několik možností, jak nové číslo ze sítě Českého Telecomu nalézt. Kromě interaktivního vyhledávání prostřednictvím webových stránek jako je na www.ct.cz/precislovani/ nebo phone.quick.cz si totiž můžete také stáhnout poměrně zdařilý freeware od Českého Telecomu a čísla pak vyhledávat „off-line.“ V neposlední řadě máte také k dispozici také vyhledávání telefonních čísel prostřednictvím WAPu, a to na adrese wap.iol.cz.

Diskuze (18) Další článek: Nevěřím svým očím: video už i na Nokii 7650

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Informační linka, Sto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40