Nová Nokia 1100: pro východní trhy

Nokia před chvílí představila nový mobil 1100, který nám designem trochu připomíná Alcatel One Touch 30x. Hlavním odbytištěm telefonu má být Rusko a Indie.
Nová Nokia 1100: pro východní trhy

Nokia 1100 je určena pro začínající uživatele, Nokia konkrétně píše „robust mobile phone that provides reliability and simplicity to first time users“. Nabízí pouze základní funkčnost jako volání a posílání textovek a je určen pro všechny trhy, kde najdete síť GSM: Rusko, Indie, Čína, Evropa, Afrika, Střední Východ a Asii/Pacifik. Právě Rusko a Indie jsou pro Nokii důležité trhy, protože se zde mobilní telefonie dosud rozvíjí a penetrace je nízká; tiskovky se proto konaly právě zde.

Mobil je duální, váží 93 gramů a je poměrně malý (přesné rozměry nebyly v tiskové zprávě zveřejněny). Povrch je upraven tak, aby mobil něco vydržel a hned se nepoškrábal - Nokia asi počítá s tím, že začínajícím uživatelům bude mobil více padat z ruky. 1100 je navíc odolný vůči dešti a vlhku. Kryty jsou samozřejmě vyměnitelné a stejně jako 5100 má i 1100 malou baterku.

Rozlišení displeje činí 96 x 65 bodů, displej je černobílý a zobrazí celkem čtyři řádky, velikost písma se dá nastavit. Ovládat se bude pomocí tlačítka NaviKey, které je tímto mobilem opět oživeno; ze současných mobilů totiž NaviKey už žádný nemá (snad 3310, který se doprodává). Výdrž mobilu se má pohybovat okolo 400 hodin, hovořit pak budete s mobilem až čtyři hodiny a půl. Mezi výbavou nechybí vibrace, blikání do rytmu zvonění, budík, stopky. T9 a dvě hry. Nokia se rovněž zmiňuje o kódování řeči AMR.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Mobil bude dostupný ještě do konce roku, cena se předpokládat pod cenou modelu 2100, tedy tři až čtyři tisíce.

Doplněno: Na webu Nokie se objevily přesné specifikace a parametry. Během zítřka je najdete i v naší databázi.

Témata článku: Nokia, Nokia 1100, Nová Nokia, Trh

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50