Nová Nokia 3200 - skočíme jim na špek?

Novým modelem finského výrobce má být Nokia 3200. Výbava tohoto low-endu prý bude obsahovat integrovaný foťáček, Javu, paměť o velikosti 2 MB a podporu superrychlých dat EDGE - to vše za šest tisíc.
Nová Nokia 3200 - skočíme jim na špek?

Minulý týden jsme v bleskovkách upozorňovali na zajímavost ohledně možné novinky v podobě Nokie 3600. Neoficiální informace přinesl ruský server Mobile-review.com. Vy jste tomu ale moc nevěřili. Ve čtvrtek informaci tentýž web upravil a rozšířil. My jsme rozhodně nechtěli zůstat pozadu, proto taky čtete tento článek.

Nokia 3600? Ne, pouze 3200!

Nokia 3600 bylo interní označení ruské redakce. Podle všeho by se měla novinka nakonec jmenovat Nokia 3200. Tento telefon je údajně postaven na platformě Series 40 jako například modely Nokia 7210, 6610, 6100, 7250 a další. Mezi největší tahák patří jednoznačně integrovaný foťáček (CIF), což je u telefonu této kategorie ještě pořád nečekaná věc, a to zvlášť u Nokie, která svým nejlevnějším kouskům nikdy moc lesku nedávala. Snímky bude možné pořizovat v největším rozlišení 352 x 288 obrazových bodů, což je stejně jako u typu Nokia 7250.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

To není možné - EDGE!

Mezi další podporované funkce by měla patřit Java, vícepoložkový telefonní seznam a vnitřní paměť o velikosti 2 MB. Jako nejzajímavější část výbavy se ale jeví technologie EDGE, která pouhou změnou modulace signálu dokáže několikanásobně zvýšit přenosovou rychlost stávající GSM sítě. Jedná se o předstupeň (možná i konkurenci) sítím třetí generace UMTS. Přenosové rychlosti se v EDGE pohybují až ve stovkách kilobajtů. V Evropě je ovšem zatím pouze několik sítí, kde EDGE využijeme. O možnostech této technologie a jejím zavedení českými operátory si můžete přečíst náš dřívější článek. Poslední Nokií s podporou EDGE je model 6220, jenž byl představen na letošním CeBITu.

S miláčkem pod sukní

Co se týče vzhledu, můžeme jej označit za mírně extravagantní. Za netradiční považujeme umístění pouze šesti numerických tlačítek, dvě tlačítka jsou vždy sdružena do jednoho. K dostatečnému odlišení jistě naláká zadní výměnný kryt, který je průhledný a můžete pod něj umísťovat libovolné obrázky. Toto řešení jsme mohli poprvé vidět u Panasonicu GD67, můžete se o tom přesvědčit v naší recenzi.

Klepněte pro větší obrázek

Není to kachna?

Nokia 3200 má být oficiálně představena někdy na přelomu srpna a září. Cena se má pohybovat okolo 200 euro, což má být hlavní důvod, proč neuvažovat o Siemensu MC60 (představení zde). Teď už jen stačí čekat, jestli mají ruští kolegové opravdu věrohodné informace. Může z toho být pěkná fáma. Nesmíme však zapomenout na to, že informace pochází ze země, kde zítra znamená už včera.

Diskuze (50) Další článek: Oskar týden: MMS, Samsung S500 a změna volacích záloh

Témata článku: Nokia, Nokia 3200, Nokia 3600 slide, Nokia 7250, Nová Nokia, Interní označení

Určitě si přečtěte