Nová Nokia 6010: pro snadné začátky

Jaký telefon pro začínající uživatele? Na trhu není mnoho mobilů, které bychom mohli doporučit. Jejich výběr nemusí být pro laika zrovna jednoduchý. Nokia má novinku, která by mohla vyhovovat, byť ji u nás nekoupíte.
Nová Nokia 6010: pro snadné začátky

Chcete začít?

Nokia nedávno představila telefon, který málokdo zaregistroval. Uvedení proběhlo v tichosti, a to hlavně pro našince, mobil je totiž určen pro americký trh, což pro nás není až tak zajímavé. Rozhodně atraktivní je ale strategie, kterou se výrobce u tohoto modelu chlubí.

Označení 6010 dává tušit, že jde o vyspělý a pokročilý telefon Series 40. Ano, o zástupce známé řady 40 se jedná, svým zaměřením je ale úplně jinde. Mobil je totiž určen pro začínající uživatele, tomu odpovídá označení „entry-level phone“, které Nokia při prezentaci novinky sama použila. Telefon nabízí ideální vyvážení moderních funkcí a jednoduchosti ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6010 je větší než ostatní • viz srovnání s 3100 a 6610

Těžká váha

Hlavním znakem Nokie 6010 je zvětšení téměř ve všech směrech. Základem je pasivní displej s podporou 4096 barev, podmínkou dobré čitelnosti je použití většího písma. Rozměrnější jsou i tlačítka klávesnice, celkový design je laděn do konzervativního kabátku. Větší je i samotné tělo přístroje, zvlášť ve srovnáni s ostatními modely finského výrobce, konkrétní rozměry Nokia neuvádí. Telefon budeme ale těžko hledat v kapsách teenagerů, proto velikost nebudeme vytýkat. Málokdo by však čekal použití výměnných krytů, každý má ovšem nárok na změnu.

Jak jsme již řekli, co se funkčnosti týče, telefon nabízí kromě volání a SMS také malou ochutnávku datových a multimediálních služeb. Nechybí multimediální zprávy MMS, rychlé datové přenosy GPRS, xHTML prohlížeč, Java, polyfonní melodie či základní organizační funkce ve formě kalendáře a úkolovníku. Pro ty, co chvíli neposedí, je připravena i čtveřice tradičních her. Telefonní seznam pojme 500 položek a můžete jej také synchronizovat s PC.

Pro babičku

Taky hledáte vhodný mobil například pro babičku? Spousta lidí dnes na trhu mobilů tápe, neví totiž, jaký přístroj se hodí pro technický málo zdatné uživatele. Je potřeba, aby je takto výrobci označili, úspěch je zaručen. Doufáme, že další kousky budou následovat, a to nejen v Americe. Každý má přeci nárok sdílet výhody mobility.

Diskuze (15) Další článek: Braňte se proti krádeži mobilu zajímavou hrou

Témata článku: Nokia, Nov, Nová Nokia


Určitě si přečtěte

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 3

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75