Nová Nokia 6010: pro snadné začátky

Jaký telefon pro začínající uživatele? Na trhu není mnoho mobilů, které bychom mohli doporučit. Jejich výběr nemusí být pro laika zrovna jednoduchý. Nokia má novinku, která by mohla vyhovovat, byť ji u nás nekoupíte.
Nová Nokia 6010: pro snadné začátky

Chcete začít?

Nokia nedávno představila telefon, který málokdo zaregistroval. Uvedení proběhlo v tichosti, a to hlavně pro našince, mobil je totiž určen pro americký trh, což pro nás není až tak zajímavé. Rozhodně atraktivní je ale strategie, kterou se výrobce u tohoto modelu chlubí.

Označení 6010 dává tušit, že jde o vyspělý a pokročilý telefon Series 40. Ano, o zástupce známé řady 40 se jedná, svým zaměřením je ale úplně jinde. Mobil je totiž určen pro začínající uživatele, tomu odpovídá označení „entry-level phone“, které Nokia při prezentaci novinky sama použila. Telefon nabízí ideální vyvážení moderních funkcí a jednoduchosti ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6010 je větší než ostatní • viz srovnání s 3100 a 6610

Těžká váha

Hlavním znakem Nokie 6010 je zvětšení téměř ve všech směrech. Základem je pasivní displej s podporou 4096 barev, podmínkou dobré čitelnosti je použití většího písma. Rozměrnější jsou i tlačítka klávesnice, celkový design je laděn do konzervativního kabátku. Větší je i samotné tělo přístroje, zvlášť ve srovnáni s ostatními modely finského výrobce, konkrétní rozměry Nokia neuvádí. Telefon budeme ale těžko hledat v kapsách teenagerů, proto velikost nebudeme vytýkat. Málokdo by však čekal použití výměnných krytů, každý má ovšem nárok na změnu.

Jak jsme již řekli, co se funkčnosti týče, telefon nabízí kromě volání a SMS také malou ochutnávku datových a multimediálních služeb. Nechybí multimediální zprávy MMS, rychlé datové přenosy GPRS, xHTML prohlížeč, Java, polyfonní melodie či základní organizační funkce ve formě kalendáře a úkolovníku. Pro ty, co chvíli neposedí, je připravena i čtveřice tradičních her. Telefonní seznam pojme 500 položek a můžete jej také synchronizovat s PC.

Pro babičku

Taky hledáte vhodný mobil například pro babičku? Spousta lidí dnes na trhu mobilů tápe, neví totiž, jaký přístroj se hodí pro technický málo zdatné uživatele. Je potřeba, aby je takto výrobci označili, úspěch je zaručen. Doufáme, že další kousky budou následovat, a to nejen v Americe. Každý má přeci nárok sdílet výhody mobility.

Diskuze (15) Další článek: Braňte se proti krádeži mobilu zajímavou hrou

Témata článku: Nokia, Nová Nokia, Nov


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

Samsung Galaxy Watch: Chytré hodinky tikají a odbíjejí. Těšte se na eSIM!

** Samsung v New Yorku představil i novou generaci hodinek Galaxy Watch ve dvou velikostech a třech barvách** Hodinky mohou tikat a odbíjet jako běžné analogové hodinky ** Připojíte je k Androidu i iOS, my se těšíme zejména na model s eSIM

Martin Chroust | 23

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 6

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

** Displej s minimálními rámečky se zdá menší, než skutečně je ** S NFC boduje proti řadě konkurentů ** Fotoaparát zaostává za očekáváním

Martin Herodek | 3