Nová Nokia 7270 na vlastní oči

Nokia dnes vedle dvou dalších telefonů uvedla i nové véčko 7270. Měli jsme ho v ruce a připravili proto článek s prvními dojmy. Jde o stylový mobilní telefon, který opět vypadá úplně jinak, než jsme u véček zvyklí.
Nová Nokia 7270 na vlastní oči

Nokia si tentokrát uvedení nových telefonů rozložila do dvou dnů. Včera představila komunikátor 9300 a snad aby tuto událost, která podle ředitele české pobočky byla to nejdůležitější za letošní rok, nerozmělnila, nechala si tři další modely až na dnešek. Ve všech případech se jedná o stylové telefony s jedním z nich je véčko 7270. Na včerejší tiskové konferenci už bylo v kapse jednoho ze zaměstnanců Nokie a mohl jsem si ho na pár minut osahat. Musíme ale vzít zavděk oficiálními fotografiemi, fotit jsem nemohl.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Statické obrázky jsou k ničemu

Nové véčko má trochu styl chytrého telefonu Nokia 7610. Nemyslím tím rozměry ani vlastnosti, ale tvar – Nokia opět použila efekt jednoho silně zaobleného rohu. Na pohled je to hezký stylový mobil s kovovými kryty, resp. kryty, které se tváří jako kovové. Na jejich lesklé ploše jsou vystouplé a zdrsněné ornamenty. Kryty jsou výměnné a na místě je drží čtyři čtvercové čepy v rozích telefonu. Pokud se kovový kryt nebude líbit, dá se vyměnit za kožený nebo textilní. V pravém spodním rohu najdeme digitální fotoaparát, v levém hlasitý reproduktor, přes který může hrát vestavěné rádio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
K Nokii 7270 se budou prodávat „stylové balíčky“ s různými variantami krytů, pouzder a poutek

Na čelní ploše je relativně velký barevný displej. Má rozlišení 96 × 65 bodů a zobrazí čtyři tisíce barev. Zobrazuje se na něm barevná tapeta. Jsou to vlastně tapety, protože stejně jako u vnitřního displeje se obrázek po určité době může změnit. Nevím, jak moc je tato vlastnost nastavitelná, u kousku, který popisuji, se tapety měnily přibližně každých deset sekund. Je to velmi efektní, stejně tak jako možnost použít animované obrázky.

Na levém boku telefonu jsou dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti, vpravo je knoflík pro push to talk, pod ním infraport a vypínač. Telefon používá konektor Pop-Port, vedle něj je klasická zdířka pro nabíječku. Horní plošku hyzdí kloub, který spojuje obě rozvíratelné části.

Klepněte pro větší obrázek

Konečně véčko s velkým displejem

Otvírám telefon a téměř neregistruji pružinu, která by mi při tom měla pomoci; jen jemně přidržuje oba dva krajní stavy. A zírám na displej. Je největší, co Nokia v řadě Series 40 předvedla, zdá se mi ještě větší než na modelu 7600. Displej je samozřejmě aktivní, zobrazí pětašedesát tisíc barev, ale jeho rozlišení je jen 128 × 160 bod, a to je možná už trochu málo na takovou plochu. Stejně jako u vnějšího displeje zde zaujmou měnící se tapety – to bych čekal spíš od Samsungu.

Černá tlačítka mají výrazné podsvětlení a jsou dostatečně velká. Hlavním ovládacím prvkem je čtyřsměrná klávesa s možností stisknutí pro potvrzení, kolem ní je dvojice tlačítek se sluchátky a dvě funkční klávesy.

Podívejme se na strukturu nabídky: zprávy, adresář, výpis volání, nastavení, galerie, média, push to talk, organizátor, aplikace, web.

První dojmy

Nová Nokia 7270 je stylovější varianta véčka 6170, které bylo představeno už v červnu. Zatímco v jeho případě se jedná o spíše konzervativní telefon, novinka je trochu rozvernější. Je to hezké a hlavně netradiční véčko. Vypadá jinak než záplava modelů asijských výrobců, které už začínají nudit. Telefon se na trhu objeví v posledním čtvrtletí, cenu ale Nokia neprozradila. Podobně jako u prvního véčka 7200 může začínat na čtrnácti tisících, může být ale i nižší.


Nokia 7270: parametry

Klíčové vlastnosti:

  • véčková konstrukce
  • výměnné kryty
  • dva barevné displeje
  • fotoaparát, video
  • push to talk 

mobilní sítě: EGSM 900, GSM 1800 a GSM 1900

objem: 78 cm3
rozměry: 88 × 46 × 22 mm
hmotnost: 121 g

Hlavní displej

rozměry: 31,7 × 38,9 mm
technologie: TFT, 65 536 barev
rozlišení: 128 × 160

Čelní displej

rozměry: 25,6 × 19 mm
technologie: 4 096 barev
rozlišení: 96 × 65 bodů

Fotoaparát

rozlišení: VGA, 640 × 480 bodů
čelní displej může být použit jako hledáček
módy: standardní, portrét, noční režim
čtyřnásobný digitální zoom
3 úrovně kvality obrázků
možnost nahrávání videa

Zprávy

MMS
SMS: dlouhé zprávy
e-mailový prohlížeč
push to talk
instant messaging
funkce Moje přítomnost

Java

předinstalované hry: Chic Piball a Disco
předinstalované aplikace: Translator a Size converter
verze: MIDP 2.0
max. velikost aplikace: 128 kB

Připojení

konektor Pop-Port
možnost připojení kabelem Nokia DKU-2
infračervený port
XHTML prohlížeč (wap 2.0) prostřednictvím TCP/IP stack
SyncML

Datové přenosy

EDGE třída 10 (4+1, 3+2), až 236,8 k/s
GPRS třída 10 (4+1, 3+2), až 53,6 kb/s
HSCSD, až 43,2 kb/s

Hlasové funkce

hlasové vytáčení
hlasové ovládání
diktafon
vestavěné hlasité handsfree

Další funkce telefonu

kalendář, úkolovník, poznámky
peněženka
zvonění ve formátech MIDI, MP3/AAC
kapacita seznamu: 255 jmen
vestavěné rádio
minutka, stopky, budík

Baterie

typ: BL-4C Li-Ion
kapacita: 760 mAh
udávaná doba hovoru: až 240 minut
udávaná pohotovostní doba: až 270 hodin

Diskuze (23) Další článek: Odposlouchávání mobilů není hračka

Témata článku: Nokia, Nokia 7270, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Barevná tapeta, Nová Nokia


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39