Nová Nokia 7600 – kompletní a oficiální informace (oživeno)

Nokia představila svůj nový chytrý telefon s velmi odvážným designem. Kromě GSM přináší i podporu sítí třetí generace. Připravili jsme pro vás kompletní informace o technické výbavě a spoustu obrázků.
Nová Nokia 7600 – kompletní a oficiální informace (oživeno)

Londýnská prezentace Nokie ukázala podle předpokladů světu další telefon pod značkou finského gigantu. V bohaté historii firmy snad žádný model nevzbudil tolik rozporuplných emocí. Z designu ve stylu „listu“ je zřejmé, že se Nokia snaží o neotřelý a svěží design hodný blízké budoucnosti. Vždyť do budoucnosti míří v podstatě také sám telefon svou podporou sítí třetí generace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon co nezklame

Co uživatelům nový telefon může nabídnout? Diskutovanou funkcí bude předčasná podpora sítí třetí generace. Funkce to ojedinělá a v praxi bohužel stále zbytečná. Nokia 7600 patří do třídy Series 40, oproti starším telefonům, které do ní patří, se však hodně věcí změnilo. Trochu nás to zmátlo a Nokii jsme zpočátku řadili spíše do Series 60, čemuž trochu napovídalo i označení.

I když je model tvarově nezvykle asymetrický, nevyhnulo se ani mu povinné dědictví minulých dob – výměnné kryty. V tomto konkrétním případě se spíš jedná o výměnné lišty, ale budiž. Díky tomuto systému si budete na pultech obchodů vybírat z desítky základních barev. Barevný katalog si můžete prohlédnout na této stránce.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zpátky k displeji – ten by neměl zklamat. Rozlišení je dostatečné 128 x 160 pixelů, provedení TFT a nabídka barev bohatá – přesněji 65 536 barev. Grafické rozhraní doznalo mírných změn ve stylu posledních modelů 7250i a 6220. Počet kontextových kláves se vyšplhal na tři a zbytek úkonů obsluhuje navigační tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Multimédia hrají prim

Lákadlem stále zůstává vestavěný foťáček, který zvládne vytvořit fotografie až do velikosti 640 x 480 pixelů. Toto rozlišení je pro mobilní sféru dostatečné. Málokdo si chce vyvolávat „nekvalitní“ fotografie na papír. Raději zasílá momentky e-mailem. Nejmenší rozlišení fotografie (téměř ikonové)  je 128 x 96 pixelů. Stejně jako Nokia 6220 umí novinka natáčet i krátké videosekvence v kvalitě 15 snímků za vteřinu. Pokud Nokia prezentuje nový model jako vhodný pro nadcházející sítě, tak hrubě nevyřešila tzv. videtelefonii, kdy se vidí obě strany (tedy pokud oba nemají novou Nokii).

Klepněte pro větší obrázek

Chybí totiž kamerka snímající volající osobu, snad to lze vyřešit přídavným foťáčkem. Ale to jsou zbytečné starosti, neboť než se uvede videtelefonie v praxi, bude mít Nokia už dávno obměněné portfólio telefonů. Obrázky a videa patří do sdílené paměti po bok údajům z kalendáře či telefonního seznamu. Interní paměť je ve srovnání s běžnými mobilními telefony fantastická: plných 29 MB.

Klepněte pro větší obrázek

Jednou z nejpoužívanějších multimediálních funkcí telefonu bude vedle focení hlavně poslouchání písniček ve formátu MP3 nebo AAC. Poslech zajistí buď hlasitý odposlech nebo stereo sluchátka. I když opět je to taková medvědí služba - bez rozšiřující paměti trochu neohrabaná.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia bude lidi lákat na ojedinělou podporu sítí třetí generace, díky čemu lze teoreticky stahovat až rychlostí 48 kB za sekundu. V praxi to stále těžko ověříte.  Proto jistě budou ostatní funkce pro vás zajímavější. Například takové zprávy – kromě tradičních a nestárnoucích textových zpráv zde naleznete multimediální zprávy MMS a klienta elektronické pošty.

Také brouzdání po internetu bude příjemnější než dříve. Prohlížeč podporuje wap 2.0 a také stránky v xHTML. Stále populárnější podporu Java aplikací v telefonu také naleznete, bohužel není jasné zda bude konečně ve specifikaci MIDP 2.0. Velikost jedné Java aplikace je 348 kB. Velikost jednoho stáhnutého videoklipu pak 1,4 MB. Spojení s okolním světem zajišťuje IrDA, populární Bluetooth nebo USB.

Klepněte pro větší obrázek

 Telefon bude běžně dostupný na začátku příštího roku, ale výrobce slíbil, že do konce tohoto roku nabídne 1000 kusů ve speciální edici. Podle neoficiálních informací bude cena velmi příjemná – asi 350 Euro.

Další informace o technické výbavě hledejte tady a nabídku bohatého příslušenství naopak zde.

Ve zkratce:

Mobilní telefon Nokia 7600

 • Síť: GSM 900/1800  (i  WCDMA)
 • Rozměry: 87 x 78 x 18,6 mm
 • Hmotnost: 123 g
 • Displej: TFT, 65 tisíc barev, 128 x 160 pixelů
 • Baterie: Li-Ion, 850 mAh
 • Pohotovostní doba: 7 až 12,5 dní
 • Doba hovoru: 3 až 4 hod
 • Délka nabíjení: 1,5 hod
 • Spojení: GPRS, HSCSD, IrDA, Bluetooth
 • WAP: 2.0, xHTML
 • Java
 • Předpokládaná cena: 350 eur


Oživeno v pondělí 11.40: opravili jsme chybné zařazení telefonu do třídy Series 60

Diskuze (22) Další článek: Novinky v katalogu mobilů na MobilManii

Témata článku: Nokia, Nokia 6220, Nokia 6220 classic, Nokia 7600, Informace, Oficiální informace, Komplet, Nová Nokia, Informace o

Určitě si přečtěte