Nová Nokia 7600: stahujte rychle, stahujte 48 kB/s

Pro mnohé fanoušky bude nástupce Nokie 7650 zklamáním, a to jak po stránce designu, tak i v téměř totožné nabídce funkcí. Cena však určitě potěší.
Nová Nokia 7600: stahujte rychle, stahujte 48 kB/s

Nokia po nedávném představení čtveřice nových mobilů má stále co nabídnou. Do konce roku jsou očekávány další nové modely, mezi nimiž kraluje nástupce modelu Nokia 7650. Ten by měl nést označené 7600 nebo také 7610. Podle informací z webu Mobile.bpit.ch by měl být představen do konce října a na pulty obchodů by měl dorazit počátkem příštího roku. Původní spekulace hovořící o tom, že nástupce Nokie 7650 se objeví na nové platformě, vyzněly naprázdno. Podle dostupných informací se ve skutečnosti bude jednat o „převlečenou“ Nokii 3650 vybavenou o podporu sítí třetí generace.

I když obrázky displeje přímo evokují k určitým pochybnostem o použité platformě - menu je totiž až přespříliš podobné novému ikonkovému menu, které naleznete například u modelů N7250i nebo N6220. Pravděpodobně se však jedná jen o určitou cílenou uniformitu značky a prostředí, což vyznívá jako více reálnější varianta než nasazení platformy Series 40 do kategorie hemžící se chytrými telefony.

Klepněte pro větší obrázek
Po kliknutí na obrázek se dostanete do galerie s více než desítkou fotografií   (zdroj: Mobile.bpit.ch )

Nabídka nezklame ani neoslní

Nová Nokia 7600 bude telefon vhodný k nasazení v sítích třetí generace. Kromě očekávané podpory sítí GSM bude mít v popisu práce i fungovat v sítích třetí generace. Proto to slůvko „WCDMA“ ve výčtu funkcí. Koho by specifikace WCDMA (UMTS) zajímala více, může se obrátit na tuto stránku.

Jako u všech chytrých telefonů je i u nové Nokie hlavní dominantou barevný displej. Tentokrát však typu TFT a s dostatečnou paletou 65 tisíc barev.  I když je ve hře takový žrout energie, jakým je velký barevný displej, informace o hovorových dobách jsou velmi pozitivní. Uznejte sami – více než 12 dní v pohotovostním režimu a až 4 hodiny hovoru musí potěšit.

Jednou z hlavních výhod sítí třetí generace jsou rychlé přenosy dat. Díky tomu se může u Nokie 7600 očekávat rychlost stahování až 384 kbit/s nebo 64 kbit/s v opačném směru. Tyto rychlosti nebudou dostupné v sítích GSM, zde naopak můžeme očekávat maximálně 43,2 kbits/s (HSCSD) nebo 40,2 kbits  při použití GPRS.

I když je nová Nokia 7600 vybavena pro práci v sítích třetí generace a má také kamerku, nebude to mít vůbec lehké. Jednou z hlavních atrakcí, kterou se budou operátoři snažit nalákat své uživatele k používání sítí třetí generace, bude videotelefonie. Již při pohledu na novou Nokii zjistíte, že něco nehraje. Chybí ji druhá kamerka, která by snímala samotného uživatele. Pokud tento problém výrobce nevyřeší alespoň přídavnou kamerkou, nedovedu si Nokii 7600 při videotelefonii představit.

Předpokládaná cena novinky však není nijak vysoká -  350 euro, tedy něco málo přes deset tisíc korun.

Ve zkratce:

Smartphone Nokia 7600

 • Síť: GSM 900/1800  (i  WCDMA)
 • Rozměry: 87 x 78 x 18,6 mm
 • Hmotnost: 123 g
 • Displej: TFT, 65 tisíc barev, 128 x 160 pixelů
 • Baterie: Li-Ion, 850 mAh
 • Pohotovostní doba: 7 až 12,5 dní
 • Doba hovoru: 3 až 4 hod
 • Délka nabíjení: 1,5 hod
 • Spojení: GPRS, HSCSD, IrDA, Bluetooth
 • WAP: 2.0, xHTML
 • Java: MIDP 1.0

Předpokládaná cena: 350 euro

Diskuze (22) Další článek: Studentský tarif Oskara: víme úplně všechno

Témata článku: Nokia, Nokia 7600, Nokia 7650, Nová Nokia


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35