Nová rubrika: kapesní počítače na Živě

Ačkoliv o kapesních počítačích píšeme na Živě již delší dobu, šlo spíše jen o doplňkové téma hlavního zaměření. Od ledna ale bude všechno jinak a z doplňku se stává hlavní proud.

Určitě jste si všimli, že jsme před Vánoci osamostatnili kategorii PDA z domku Uživatel a vytvořili domek samostatný; odkaz na něj najdete v horní liště nebo v levém sloupečku v seznamu. To byl ale jen první krok, který sám o sobě ještě nic neznamená.

Tím důležitějším krokem je až aktivní plnění tohoto nového domku obsahem. S tím jsme začali už koncem tohoto týdne, kdy jsem začal psát seriál o Psionech. Kromě něj vás čeká také kompletní seriálek o Palmech a jeho klonech, budeme psát samozřejmě i o kapesních počítačích se systémem PocketPC a dalších zajímavostech. V domku najdete spíše praktické články a návody, než denní zpravodajství. Samozřejmě stane-li se něco zásadního nebo objeví-li se nový model kapesního počítače, budeme o tom informovat rovněž.

Šéfem nové rubriky je Vlaďa Janeček, který je zároveň šéfredaktorem serveru MobilMania.cz, což je internetový časopis orientovaný na mobilní telefony a operátory. Mám za to, že mobily a kapesní počítače mají k sobě hodně blízko - ideálním příkladem jsou kombinovaná zařízení typu Nokia 9210 nebo Visor Treo. Právě proto vede jak domek PDA, tak MobilManii jedna osoba. Vlaďovi můžete také posílat první připomínky a návrhy k tomuto domku: o čem byste si rádi přečetli, co se vám líbí nebo naopak nelíbí apod.

Přeji hezký zbytek víkendu.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Kapesní počítač, Počítač

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4