Nová rubrika: kapesní počítače na Živě

Ačkoliv o kapesních počítačích píšeme na Živě již delší dobu, šlo spíše jen o doplňkové téma hlavního zaměření. Od ledna ale bude všechno jinak a z doplňku se stává hlavní proud.

Určitě jste si všimli, že jsme před Vánoci osamostatnili kategorii PDA z domku Uživatel a vytvořili domek samostatný; odkaz na něj najdete v horní liště nebo v levém sloupečku v seznamu. To byl ale jen první krok, který sám o sobě ještě nic neznamená.

Tím důležitějším krokem je až aktivní plnění tohoto nového domku obsahem. S tím jsme začali už koncem tohoto týdne, kdy jsem začal psát seriál o Psionech. Kromě něj vás čeká také kompletní seriálek o Palmech a jeho klonech, budeme psát samozřejmě i o kapesních počítačích se systémem PocketPC a dalších zajímavostech. V domku najdete spíše praktické články a návody, než denní zpravodajství. Samozřejmě stane-li se něco zásadního nebo objeví-li se nový model kapesního počítače, budeme o tom informovat rovněž.

Šéfem nové rubriky je Vlaďa Janeček, který je zároveň šéfredaktorem serveru MobilMania.cz, což je internetový časopis orientovaný na mobilní telefony a operátory. Mám za to, že mobily a kapesní počítače mají k sobě hodně blízko - ideálním příkladem jsou kombinovaná zařízení typu Nokia 9210 nebo Visor Treo. Právě proto vede jak domek PDA, tak MobilManii jedna osoba. Vlaďovi můžete také posílat první připomínky a návrhy k tomuto domku: o čem byste si rádi přečetli, co se vám líbí nebo naopak nelíbí apod.

Přeji hezký zbytek víkendu.

Váš názor Další článek: Quake2 pro PocketPC už za pár dnů

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Počítače, Kapesní počítač, Počítač, Rubrika


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14