Nová služba EuroTel Asistent - reakce na 333?

Bylo jen otázkou času, kdy EuroTel uvede do provozu svého Asistenta – zákazníci Paegasu mohou výhod této služby využívat již více než rok. Asistent vám pomůže zjistit číslo známého, nadiktovat e-mail, fax nebo textovku.
Nová služba EuroTel Asistent - reakce na 333?
Bylo jen otázkou času, kdy EuroTel uvede do provozu svého Asistenta – zákazníci Paegasu mohou výhod této služby využívat již více než rok. Nový Asistent vám pomůže zjistit číslo známého, nadiktovat e-mail, fax nebo textovku.

Tuto službu uvedl EuroTel ve velké tichosti. Nebyla vydána žádná tisková zpráva, zatím se neobjevila ani reklama, informace jsou skryty jen v zákoutí webu EuroTelu. V zásadě jde o stejnou službu, jakou nabízí Paegas Asistent 333. Zavoláte na číslo 1188, pokud jste v zahraničí +4201188 – volání funguje ze všech mobilů EuroTelu bez nutnosti jakékoli aktivace. Mohou volat i lidé, kteří v síti EuroTelu roamují.

Co asistentka umí?

Umožňuje vyhledat jakékoli telefonní číslo v síti EuroTelu nebo Českého Telecomu. Řeknete, komu chcete volat a jeho číslo vám buď přijde v textovce, nebo budete rovnou s dotyčným člověkem či firmou spojeni. Můžete také nadiktovat e-mail, fax nebo textovou zprávu.

A kolik Asistent stojí? Ceny jsou podobné těm, které zaplatíte u Paegasu. U tarifního programu to je 9,45 Kč za spojení s operátorem, minutovou sazbu ve stejné výši zaplatíte při hovoru s asistentem a 9,45 Kč zaplatíte i i za minutu hovoru s požadovaným telefonním číslem. U předplacené karty je poplatek za spojení s operátorem 9 Kč, další sazby jsou však vyšší - 15,50 Kč. Pokud voláte ze zahraničí, musíte samozřejmě zaplatit také poplatek za hovor v roamingu. Navíc se na tuto službu nevztahují minuty zdarma.

Asistent prakticky

Co se tedy stane, když na Asistenta zavoláte? Nejprve vám automat řekne, že musíte počkat, až se uvolní operátorka; za čekání naštěstí neplatíte. Jakmile operátorka přijme hovor a zeptá se, co potřebujete, zaplatíte poplatek za spojení, tedy 9,45 Kč nebo 9 Kč, podle toho, zda voláte z tarifu či Go. Od této doby platíte sazbu za minutu (9,45 Kč nebo 15,50 Kč).

Nechali jsme si vyhledat číslo firmy Computer Press. Slečna nám jej nadiktovala a zeptala se, zda chceme rovnou spojit nebo nechat číslo poslat textovkou. Fungovalo obojí. Celý hovor s Asistentem trval minutu a půl a zaplatili jsme 9,45 Kč za spojení a asi 14 Kč za konverzaci s operátorkou, dohromady přes 23 Kč. Textovka došla asi minutu po ukončení hovoru a měla následující tvar:

EuroTel Asistent 1188: Pozadovane telefonni cislo je (the requested number is): +420546122111. Dekuji za zavolani, hezky den.

Když se necháte s číslem rovnou spojit, zapomeňte na minutové sazby svého tarifu nebo předplacené karty. Za minutu hovoru platíte 9,45 Kč (tarifní program) nebo 15,50 Kč (karta Go) - ať voláte na pevnou linku nebo EuroTel. Zvlášť nevýhodné to je u Go, když chcete spojit s jiným číslem v síti EuroTel.

Zajímavé je určitě srovnání s podobnou službou Paegasu. Zde platíte 10,30 Kč za spojení a 10,30 Kč za každou minutu hovoru, u Twistu je to 10,40 Kč za spojení a 14,80 za minutu hovoru. Pokud se však necháte s telefonním číslem rovnou spojit, platíte přesně tolik, jako byste na číslo zavolali sami. Asistent EuroTelu je proto o něco dražší.

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Služba, Euro, Nová služba, Asistent

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 98

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

** Chcete ve vlaku Wi-Fi? ** Na dálkových spojích by to měla být samozřejmost * Ale mnohdy stále není

30.  9.  2017 | Čížek Jakub, Kluska Vladislav | 15