Nová služba EuroTel Asistent - reakce na 333?

Bylo jen otázkou času, kdy EuroTel uvede do provozu svého Asistenta – zákazníci Paegasu mohou výhod této služby využívat již více než rok. Asistent vám pomůže zjistit číslo známého, nadiktovat e-mail, fax nebo textovku.
Nová služba EuroTel Asistent - reakce na 333?
Bylo jen otázkou času, kdy EuroTel uvede do provozu svého Asistenta – zákazníci Paegasu mohou výhod této služby využívat již více než rok. Nový Asistent vám pomůže zjistit číslo známého, nadiktovat e-mail, fax nebo textovku.

Tuto službu uvedl EuroTel ve velké tichosti. Nebyla vydána žádná tisková zpráva, zatím se neobjevila ani reklama, informace jsou skryty jen v zákoutí webu EuroTelu. V zásadě jde o stejnou službu, jakou nabízí Paegas Asistent 333. Zavoláte na číslo 1188, pokud jste v zahraničí +4201188 – volání funguje ze všech mobilů EuroTelu bez nutnosti jakékoli aktivace. Mohou volat i lidé, kteří v síti EuroTelu roamují.

Co asistentka umí?

Umožňuje vyhledat jakékoli telefonní číslo v síti EuroTelu nebo Českého Telecomu. Řeknete, komu chcete volat a jeho číslo vám buď přijde v textovce, nebo budete rovnou s dotyčným člověkem či firmou spojeni. Můžete také nadiktovat e-mail, fax nebo textovou zprávu.

A kolik Asistent stojí? Ceny jsou podobné těm, které zaplatíte u Paegasu. U tarifního programu to je 9,45 Kč za spojení s operátorem, minutovou sazbu ve stejné výši zaplatíte při hovoru s asistentem a 9,45 Kč zaplatíte i i za minutu hovoru s požadovaným telefonním číslem. U předplacené karty je poplatek za spojení s operátorem 9 Kč, další sazby jsou však vyšší - 15,50 Kč. Pokud voláte ze zahraničí, musíte samozřejmě zaplatit také poplatek za hovor v roamingu. Navíc se na tuto službu nevztahují minuty zdarma.

Asistent prakticky

Co se tedy stane, když na Asistenta zavoláte? Nejprve vám automat řekne, že musíte počkat, až se uvolní operátorka; za čekání naštěstí neplatíte. Jakmile operátorka přijme hovor a zeptá se, co potřebujete, zaplatíte poplatek za spojení, tedy 9,45 Kč nebo 9 Kč, podle toho, zda voláte z tarifu či Go. Od této doby platíte sazbu za minutu (9,45 Kč nebo 15,50 Kč).

Nechali jsme si vyhledat číslo firmy Computer Press. Slečna nám jej nadiktovala a zeptala se, zda chceme rovnou spojit nebo nechat číslo poslat textovkou. Fungovalo obojí. Celý hovor s Asistentem trval minutu a půl a zaplatili jsme 9,45 Kč za spojení a asi 14 Kč za konverzaci s operátorkou, dohromady přes 23 Kč. Textovka došla asi minutu po ukončení hovoru a měla následující tvar:

EuroTel Asistent 1188: Pozadovane telefonni cislo je (the requested number is): +420546122111. Dekuji za zavolani, hezky den.

Když se necháte s číslem rovnou spojit, zapomeňte na minutové sazby svého tarifu nebo předplacené karty. Za minutu hovoru platíte 9,45 Kč (tarifní program) nebo 15,50 Kč (karta Go) - ať voláte na pevnou linku nebo EuroTel. Zvlášť nevýhodné to je u Go, když chcete spojit s jiným číslem v síti EuroTel.

Zajímavé je určitě srovnání s podobnou službou Paegasu. Zde platíte 10,30 Kč za spojení a 10,30 Kč za každou minutu hovoru, u Twistu je to 10,40 Kč za spojení a 14,80 za minutu hovoru. Pokud se však necháte s telefonním číslem rovnou spojit, platíte přesně tolik, jako byste na číslo zavolali sami. Asistent EuroTelu je proto o něco dražší.

Váš názor | Visor konečně s barevnou obrazovkou

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Služba, Asistent, Euro, Nová služba

Určitě si přečtěte

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

18.  12.  2017 | Kůžel Filip, tisková zpráva | 7