Nové aplikace pro Windows Mobile: naučte telefon více

V tradiční rekapitulaci softwarových novinek se naučíme pracovat s obrázky a přehrávat multimédia. O stupeň výše posuneme práci s profily, nebude chybět on-line komunikace a na závěr si užijeme trochu zábavy.
Nové aplikace pro Windows Mobile: naučte telefon více

Resco Photo Viewer 6.0

Oblíbený program pro prohlížení a práci s obrázky se před několika dny dočkal finální verze s pořadovým číslem 6.0. Nový Photo Viewer od slovenské společnosti Resco přináší řadu kvalitních vylepšení; můžete si například ukládat obrázky do profilu vašich kontaktů nebo nastavit úroveň průhlednosti pro obrázek na pozadí. Majitelé zařízení s Windows Mobile 5.0 ocení snadné ovládání pomocí SoftKeys.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Editace fotografie, zobrazení miniatur

Resco Photo Viewer podporuje nejrůznější obrázkové formáty (JPEG, PNG, TIFF, BMP, PSD, CFX, GIF, RAB, RAW, PGM, PPM), poradí si také s videem ve formátu MPEG. Pomocí utility Desktop Album Generator si dále můžete překonvertovat prezentace z PowerPointu a prohlížet je přímo v Photo Vieweru. Fotografie lze zobrazit hromadně  pomocí náhledů (Thumbnails). Program umožňuje tvořit vlastní fotoalba, obrázky se dají prohlížet ve Slideshow režimu. Přechody mezi fotografiemi mohou být navíc doplněny různými efekty. Součástí aplikace je jednoduchý editor, ve kterém můžete k vašim obrázkům přidávat komentáře, kreslit objekty případně vkládat zvukové poznámky. Výsledný soubor pak lze odeslat přátelům přes IrDA nebo Bluetooth.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zoom mód, jednoduchý editor

Pokud si občas potřebujete uložit aktuální stav obrazovky, přijde vám vhod utilita Screen Capture, která se instaluje společně s Photo Viewerem. Nová verze je zatím dostupná pouze pro majitele PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0, uživatelé smartphone telefonů mohou vyzkoušet starší verzi 5.33.

Výrobce: Resco
Cena plné verze: 25 USD (PocketPC), 20 USD (Smartphone)
Download demoverze: PocketPC, Smartphone


CorePlayer 1.0.4

Autoři populárního TCPMPlayeru předělali celé jádro programu, přidali několik nových funkcí a výsledkem je všestranný multimediální přehrávač CorePlayer. Program dokáže pracovat s nepřeberným množstvím souborů – od videa přes obrázky až po audio formáty. Navíc není problém podporu souborů rozšířit pomocí pluginů. Vzhled si můžete přizpůsobit díky novým skinům, pokročilejší uživatelé jistě ocení široké možnosti nastavení.

CorePlayer si bohužel neporadí s titulky, ovšem díky častým aktualizacím je více než pravděpodobné, že se s jejich podporu v některé z dalších verzí setkáme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podporované formáty

Video: AVC, MKV, MPEG-1, MPEG-4, ASP, DivX, XviD, WMV, MJPEG, TS, PS, 3GPP, MOV, AVI a NSV
Audio: MP3, AAC, MKA, WMA, WAV, OGG, Speex, WAVPACK, FLAC, MPC, AMR, ADPCM, ALaw, MuLaw, Midi

CorePlayer už bohužel není distribuovaný jako freeware, pokud se vám za něj nechce platit, můžete stáhnout starší TCPMPlayer, který je stále volně šiřitelný. Obě dvě aplikace jsou dostupné jak pro PocketPC, tak i Smartphone platformu.

Výrobce: CoreCodec
Cena plné verze: 25 USD, nyní vánoční akce za 20 USD
Download demoverze: není k dispozici
Download freeware verze TCPMPlayeru


PhoneAlarm

Užitečných pluginů není nikdy dost, díky PhoneAlarmu však získáte plnou kontrolu nad vaším zařízením přímo z Today obrazovky. Majitelům PocketPC je tato aplikace dobře určitě známa, nově však společnost PocketMax připravila plnohodnotnou verzi také pro Smartphone telefony. Díky propracovanému systému notifikací se vám už nikdy nestane, že minete důležitou schůzku nebo zmeškáte očekávaný hovor, PhoneAlarm vás vždy upozorní.

Součástí programu je 7 vyzváněcích profilů, u kterých můžete libovolně konfigurovat automatické přepínání v předem nastavený čas. PhoneAlarm vás také může upozornit na vybitou baterii nebo velmi slabý signál. Vzhled je možné upravit pomocí skinů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výrobce: PocketMax Software
Cena plné verze:
18.50 Euro (PocketPC), 16.50 Euro (Smartphone)
Download demoverze: PocketPC, Smartphone


MobileICQ

AgileMessenger pro PocketPC byl v minulých dnech zpoplatněn, což odradilo řadu uživatelů, kteří začali hledat alternativy. MobileICQ je nový ICQ klient, který nabízí podporu nejzákladnějších funkcí potřebných pro IM komunikaci. Bohužel mu zatím chybí možnost přidávat nové kontakty nebo zobrazovat notifikace při příchozí nové zprávě. Musíme ale brát ohled na to, že se program nachází ve velmi ranné vývojové verzi. Do budoucna bychom se s podporou zmíněných funkcí mohli setkat. Výhodou MobileICQ jsou malé nároky na operační paměť. Program je určený pro PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 5.0.

Klepněte pro větší obrázek
Rodí se nový konkurent v oblasti IM messengerů?

Výrobce: Oleg Gordeev
Cena:
zdarma
Download verze 0.35 pro PocketPC


mChat 2.1.2

Od ruského autora pochází kvalitní freeware klient mChat, který se může pochlubit opravdu širokými možnostmi nastavení nebo snadným přidáváním nových funkcí formou pluginů. Program mChat umí ukládat historii konverzací, upozorňovat na nové zprávy, nebo skrývat offline kontakty a prázdné skupiny. Ke svému spuštění vyžaduje nainstalované rozhraní .Net Compact Framework a určený je pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002,2003/SE a 5.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konverzace s několika kontakty, náhled na list s kontakty

Výrobce: mGSLab.com
Cena:
zdarma
Download verze 2.1.2 pro PocketPC
Download .Net Compact Framework


Arvale: Short Tales

Příznivci RPG her se mohou radovat, jelikož na trh přichází již třetí díl populární hry Arvale s podtitulem Short Tales. Podobně jako v předchozích dílech se i zde se svým hrdinou ponoříte do dobrodužných příběhů, ve kterých budete nuceni řešit zapeklité hádanky a provádět boje s nelítostnými nepřáteli. Aby toho nebylo málo, připravil výrobce hned čtyři na sobě zcela nezávislé příběhy, které vám přinesou spousty hodin kvalitní zábavy a napínavého hraní. RPG Arvale: Short Tales je určena pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Třetí díl Arvale nabídne pěknou grafiku a kvalitní příběh

Výrobce: PdaMill
Cena:
20 USD
Download trial verze pro PocketPC

Diskuze (27) Další článek: Norové testují speciální televizní reklamy pro mobily

Témata článku: Windows, Smartphony, Aplikace, Software pro mobily, Telefon, Mobil, Win, MKA, Windows Mobile, Wind, Screen Capture, Nový konkurent, Nov


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 59

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

Představujeme Honor 10 Lite: Je krásný, dělá skvělé selfie a nestojí moc

** Honor představil pro český trh novinku střední třídy - Honor 10 Lite ** Lákadly jsou třpytivý design, špičkové selfie a umělá inteligence ** Telefon jsme stihli krátce otestovat, toto jsou první dojmy

Martin Miksa | 24