Nové aplikace pro Windows Mobile: naučte telefon více

V tradiční rekapitulaci softwarových novinek se naučíme pracovat s obrázky a přehrávat multimédia. O stupeň výše posuneme práci s profily, nebude chybět on-line komunikace a na závěr si užijeme trochu zábavy.
Nové aplikace pro Windows Mobile: naučte telefon více

Resco Photo Viewer 6.0

Oblíbený program pro prohlížení a práci s obrázky se před několika dny dočkal finální verze s pořadovým číslem 6.0. Nový Photo Viewer od slovenské společnosti Resco přináší řadu kvalitních vylepšení; můžete si například ukládat obrázky do profilu vašich kontaktů nebo nastavit úroveň průhlednosti pro obrázek na pozadí. Majitelé zařízení s Windows Mobile 5.0 ocení snadné ovládání pomocí SoftKeys.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Editace fotografie, zobrazení miniatur

Resco Photo Viewer podporuje nejrůznější obrázkové formáty (JPEG, PNG, TIFF, BMP, PSD, CFX, GIF, RAB, RAW, PGM, PPM), poradí si také s videem ve formátu MPEG. Pomocí utility Desktop Album Generator si dále můžete překonvertovat prezentace z PowerPointu a prohlížet je přímo v Photo Vieweru. Fotografie lze zobrazit hromadně  pomocí náhledů (Thumbnails). Program umožňuje tvořit vlastní fotoalba, obrázky se dají prohlížet ve Slideshow režimu. Přechody mezi fotografiemi mohou být navíc doplněny různými efekty. Součástí aplikace je jednoduchý editor, ve kterém můžete k vašim obrázkům přidávat komentáře, kreslit objekty případně vkládat zvukové poznámky. Výsledný soubor pak lze odeslat přátelům přes IrDA nebo Bluetooth.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zoom mód, jednoduchý editor

Pokud si občas potřebujete uložit aktuální stav obrazovky, přijde vám vhod utilita Screen Capture, která se instaluje společně s Photo Viewerem. Nová verze je zatím dostupná pouze pro majitele PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0, uživatelé smartphone telefonů mohou vyzkoušet starší verzi 5.33.

Výrobce: Resco
Cena plné verze: 25 USD (PocketPC), 20 USD (Smartphone)
Download demoverze: PocketPC, Smartphone


CorePlayer 1.0.4

Autoři populárního TCPMPlayeru předělali celé jádro programu, přidali několik nových funkcí a výsledkem je všestranný multimediální přehrávač CorePlayer. Program dokáže pracovat s nepřeberným množstvím souborů – od videa přes obrázky až po audio formáty. Navíc není problém podporu souborů rozšířit pomocí pluginů. Vzhled si můžete přizpůsobit díky novým skinům, pokročilejší uživatelé jistě ocení široké možnosti nastavení.

CorePlayer si bohužel neporadí s titulky, ovšem díky častým aktualizacím je více než pravděpodobné, že se s jejich podporu v některé z dalších verzí setkáme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podporované formáty

Video: AVC, MKV, MPEG-1, MPEG-4, ASP, DivX, XviD, WMV, MJPEG, TS, PS, 3GPP, MOV, AVI a NSV
Audio: MP3, AAC, MKA, WMA, WAV, OGG, Speex, WAVPACK, FLAC, MPC, AMR, ADPCM, ALaw, MuLaw, Midi

CorePlayer už bohužel není distribuovaný jako freeware, pokud se vám za něj nechce platit, můžete stáhnout starší TCPMPlayer, který je stále volně šiřitelný. Obě dvě aplikace jsou dostupné jak pro PocketPC, tak i Smartphone platformu.

Výrobce: CoreCodec
Cena plné verze: 25 USD, nyní vánoční akce za 20 USD
Download demoverze: není k dispozici
Download freeware verze TCPMPlayeru


PhoneAlarm

Užitečných pluginů není nikdy dost, díky PhoneAlarmu však získáte plnou kontrolu nad vaším zařízením přímo z Today obrazovky. Majitelům PocketPC je tato aplikace dobře určitě známa, nově však společnost PocketMax připravila plnohodnotnou verzi také pro Smartphone telefony. Díky propracovanému systému notifikací se vám už nikdy nestane, že minete důležitou schůzku nebo zmeškáte očekávaný hovor, PhoneAlarm vás vždy upozorní.

Součástí programu je 7 vyzváněcích profilů, u kterých můžete libovolně konfigurovat automatické přepínání v předem nastavený čas. PhoneAlarm vás také může upozornit na vybitou baterii nebo velmi slabý signál. Vzhled je možné upravit pomocí skinů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výrobce: PocketMax Software
Cena plné verze:
18.50 Euro (PocketPC), 16.50 Euro (Smartphone)
Download demoverze: PocketPC, Smartphone


MobileICQ

AgileMessenger pro PocketPC byl v minulých dnech zpoplatněn, což odradilo řadu uživatelů, kteří začali hledat alternativy. MobileICQ je nový ICQ klient, který nabízí podporu nejzákladnějších funkcí potřebných pro IM komunikaci. Bohužel mu zatím chybí možnost přidávat nové kontakty nebo zobrazovat notifikace při příchozí nové zprávě. Musíme ale brát ohled na to, že se program nachází ve velmi ranné vývojové verzi. Do budoucna bychom se s podporou zmíněných funkcí mohli setkat. Výhodou MobileICQ jsou malé nároky na operační paměť. Program je určený pro PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 5.0.

Klepněte pro větší obrázek
Rodí se nový konkurent v oblasti IM messengerů?

Výrobce: Oleg Gordeev
Cena:
zdarma
Download verze 0.35 pro PocketPC


mChat 2.1.2

Od ruského autora pochází kvalitní freeware klient mChat, který se může pochlubit opravdu širokými možnostmi nastavení nebo snadným přidáváním nových funkcí formou pluginů. Program mChat umí ukládat historii konverzací, upozorňovat na nové zprávy, nebo skrývat offline kontakty a prázdné skupiny. Ke svému spuštění vyžaduje nainstalované rozhraní .Net Compact Framework a určený je pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002,2003/SE a 5.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konverzace s několika kontakty, náhled na list s kontakty

Výrobce: mGSLab.com
Cena:
zdarma
Download verze 2.1.2 pro PocketPC
Download .Net Compact Framework


Arvale: Short Tales

Příznivci RPG her se mohou radovat, jelikož na trh přichází již třetí díl populární hry Arvale s podtitulem Short Tales. Podobně jako v předchozích dílech se i zde se svým hrdinou ponoříte do dobrodužných příběhů, ve kterých budete nuceni řešit zapeklité hádanky a provádět boje s nelítostnými nepřáteli. Aby toho nebylo málo, připravil výrobce hned čtyři na sobě zcela nezávislé příběhy, které vám přinesou spousty hodin kvalitní zábavy a napínavého hraní. RPG Arvale: Short Tales je určena pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Třetí díl Arvale nabídne pěknou grafiku a kvalitní příběh

Výrobce: PdaMill
Cena:
20 USD
Download trial verze pro PocketPC

Diskuze (27) Další článek: Norové testují speciální televizní reklamy pro mobily

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Aplikace, Screen Capture, Telefon, MKA, Windows Mobile, Mobil


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70