Nové bankovní karty Oskara mají problémy

Pokud jste si již stihli objednat kartu Oskara se SIM Toolkitovou aplikací Platby v mobilu, můžete se setkat s malým problémem – nefunguje funkce odhad ceny hovoru AOC, která zajišťuje zobrazení kreditu nebo volných minut.
Nové bankovní karty Oskara mají problémy
Pokud jste si již stihli objednat na lince OskarKontakt (0800 177117) kartu Oskara se SIM Toolkitovou aplikací Platby v mobilu, můžete se setkat s malým problémem – nefunguje funkce odhad ceny hovoru AOC, která zajišťuje zobrazení kreditu nebo volných minut.

Tato funkce se používá u předplacených karet k přibližnému odhadu ceny hovoru - využívá ji např. předplacená karta Go, která zobrazuje kredit na displeji. Můžete si ji také nastavit u Twistu, pokud znáte PIN2 - v menu nebo na displeji pak uvidíte odhadovanou částku, která vám na účtu zbývá. Opravdový kredit (zjistíte u Twistu kódem *101#, u Oskarty *22#) se ale může lišit, protože ten počítá přímo operátor, kdežto ten na displeji mobil sám podle zadaných informací (cena za jednotku).

U paušálů se tato funkce dá docela dobře použít k odhadu počtu volných minut, což se hodí zejména u tarifu Slyším Vás. Na displeji mobilu se neustále zobrazuje jejich počet a funkcí AOC je neustále snižován až na nulu, a to i v průběhu hovoru. Právě odpočet volných minut se docela hodí, takže je velká škoda, že ho nové karty nezvládají.

Bohužel, nové bankovní karty Oskara podle našich informací tuto funkcí nezvládají. Např. Nokia 3210 při volbě této služby místo dotazu na PIN 2 vypíše chybové hlášení „Nepovoleno“.

Oskar už o problému ví – infolinka ovšem nepodává žádné konkrétní informace, kdy bude chyba opravena a zda budou tyto karty za funkční vyměněny. Prý jde o pilotní karty, u kterých to prostě a jednoduše nefunguje. Zítra kontaktujeme tiskové oddělení a požádáme ho o vyjádření k problému; samozřejmě vás budeme o vývoji událostí informovat.

Za upozornění a informace děkujeme panu Luboši Vinklerovi.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Nokia 3210, Karta, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3