Nové datové karty od Eurotelu

Včera jsme slíbili podrobnější pohled na dotované GPRS modemy u Eurotelu a dnes slib plníme. V nabídce se objevilo řešení nejen pro přenosné počítače, ale také vybavení pro stolní PC.
Nové datové karty od Eurotelu

Včerejšímu vydání kraloval článek o datových novinkách Eurotelu, kde jsme se podívali hlavně na jednotlivé GPRS tarify. Dnes se zaměříme na bližší specifikaci dotovaných GPRS modemů, které Eurotel představil na úterní tiskové konferenci.

Součástí všech GPRS modemů je ovládací software Eurotel mobile PhoneTools. Ten kromě instalace a připojení počítače k internetu umožní uživateli odesílat a přijímat textovky, e-maily, faxy, ale také volat a přijímat hovory nebo také synchronizovat a spravovat kontakty mezi kartou SIM a zvoleným e-mailovým klientem (MS Outlook, Outlook Express a další).

Klepněte pro větší obrázek
Prostředí ovládacího programu Eurotel mobile PhoneTools

V nabídce Eurotelu se objevily čtyři přístroje pro brouzdání internetem s využití služeb GPRS. Jedná se o dva externí modemy a dvě karty pro rozhraní PCMCIA.

Klepněte pro větší obrázek
Zástupci dvou odlišných zařízení: karta pro notebook a modem pro stolní počítač

Siemens MC35i terminal

Modem Siemens MC35i může pracovat v pásmu 900 i 1800 MHz a podporuje GPRS třídy 8 (4+1) – konkrétně až 53,6 kb/s pro download a 13,4 kb/s pro upload. Klasická data CSD zvládá rychlostí až 14,4 kb/s oběma směry. Siemens MC35i zvládá práci s SMS, fax i hlasovou komunikaci. Lze k němu připojit externí anténu, nevýhodou může být dnes již přežité sériové rozhraní COM.

Modem lze jej pořídit za dotovanou cenu 1 495 Kč (plus dvouletý úvazek k Eurotelu), nebo za nedotovanou částku 5 995 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens MC35i je docela nudná krabička, na pravém obrázku
je vidět připojená externí anténa

Nokia 30

Na pohled zajímavější „krabicí“ je GSM modem od Nokie. Stejně jako kolega Siemens zvládá pracovat v obou u nás dostupných pásmech sítě GSM. GPRS je však o něco pomalejší – podporována je jen konfigurace 3+2 třídy 6. V řeči čísel to znamená 40,2 kb/s pro download a 26,8 kb/s pro upload. U HSCSD (3+1) je to o něco lepší – 43,2 kb/s pro příjem a 14,4 kb/s pro odesílání, které lze navýšit až na 28,8 kb/s při konfiguraci 2+2. Nokia 30 umí SMS a fax, nezvládá ale hlasovou komunikaci a opět si stěžujeme na absenci univerzálního portu USB.

Cena začíná na 3 495 Kč za dotovaný přístroj a končí na 8 495 Kč.  První dodávky modemu budou bez programu Eurotel mobile PhoneTools, který bude uživateli zaslán dodatečně poštou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SIM karta se vkládá pod průhledný štítek

Eurotel CardPhone

V nabídce Eurotelu se objeví i modem ve formátu PC karty typu II. Vyrobil jej i-Tec, má však logo Eurotelu. Pracuje v obou pásmech sítě GSM a nabízí rychlé GPRS třídy 10. Jde tedy o konfiguraci 4+2, což ve skutečnosti představuje maximální hodnoty až 53,6 kb/s pro download a až 26,8 kb/s pro upload. Karta podporuje práci s textovými zprávami, faxování i hlasovou komunikaci prostřednictvím osobního handsfree.

Eurotel CardPhone lze získat za velmi zajímavou cenu 2 995 Kč za dotovaný kousek a 7 995 Kč v nedotované verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S PC kartou se notebook dokáže "sám" připojit k mobilnímu internetu

Nokia D211

Posledním dotovaným modemem v nabídce Eurotelu je stará známá PC karta Nokia D211. Ta kromě požadovaného GPRS v konfiguraci 3+1 nabízí i podporu bezdrátových sítí Wi-Fi. Recenzi tohoto modemu si můžete přečíst v článku Petra Broži. Cena Nokie D211 se prodává za dotovanou cenu 7 995 Kč, v nedotované variantě přijde na 12 495 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Karta Nokia D211 v notebooku; ovládací program

Další informace o GSM modemech v nabídce Eurotelu najdete na internetových stránkách operátora.

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Karta, CardPhone, Euro

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14