Nové Ericssony na vlastní kůži

Chcete vědět, jaké jsou nové telefony Sony Ericsson? Přinášíme vám první fotografie z ČR a informace o nejnovějších telefonech, které se již brzy dostanou i na náš trh.

Ericsson R600

Tento již dříve avizovaný telefon se stane opravdu tou poslední kapkou, která ještě kápne pod jménem Ericsson. Svými funkcemi je až na několik výjimek jako absence infraportu či bluetooth dost podobný svému pokrevnímu bratru T39m. Na trhu by se měl objevit již velmi brzy a proslýchá se, že svoji cenou by se mohl pohybovat okolo 5000 Kč. V ruce se drží poměrně příjemně a kromě poněkud tužších kláves mu snad není co vytknout. Pokud jste někdy měli v ruce Ericsson T39m nebo R520m, pak vás žádné překvapení asi nečeká. Menu je téměř identické a svým uživatelům nabízí komfort "Windows-like" uživatelského rozhraní.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Malé srovnání s předchozím, poněkud větším bráškou

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson T200

T200 je funkcemi i vzhledem téměř identický s Ericssonem R600, i tak se lze mezi oběma telefony najít drobné rozdíly například v barvě podsvícení či podpoře HSCSD. Ve svém důsledku je ale i T200 spíše lowendovým telefonem připraveným útočit na pozice svého úhlavního finského konkurenta. Nástup na trh i cena by měly být srovnatelné s Ericssonem R600 a lze předpokládat, že každý z těchto kousků nalezneme v jiných předplacených sadách. Klávesnice je stejně jako u R600 poněkud tužší. Ačkoliv si jsou oba dva telefony na první pohled dosti podobné, tak trochu jemnější rysy T200 mě byly osobně o něco sympatičtější než u designově starší R600.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podoba T200 s R600 se skutečně nezapře

Sony Ericsson T300

Jako poslední jsme si pro vás připravili představení opravdové lahůdky – Sony Ericsson T300. První, čím vás telefon určitě zaujme, je poněkud netradiční design, který se asi nebude líbit každému. Pokud se vám telefon nelíbí, budiž vám alespoň trochu útěchou, že nabízí výměnné kryty. Mnohem zajímavější než jeho vzhled jsou však jeho funkce. Ty jsou totiž v podstatě identické s tím, co nabízí T68i, včetně MMS, včetně barevného displeje, včetně infraportu, včetně GPRS a HSCSD a včetně e-mailového klienta, o podpoře ComuniCam ani nemluvě. T68i je ale oproti T300 funkcemi chudší. T300 totiž nabízí podporu Javy, výměnné kryty a polyfonní vyzvánění s 24 hlasy s plnou podporou přehrávání MID souborů jako vyzvánění - a věřte tomu, že kvalita zvuku se od počítače příliš neliší (pokud tedy nepatříte mezi úzkou skupinu vlastníků profesionálních zvukových karet ;o)). T300 by se měl na našem trhu objevit snad již ve třetím čtvrtletí a teď pozor - cena by se dle našich informací mohla pohybovat okolo 8000 Kč(!) Co se ovládání týče, tak to je svým uživatelským rozhraním naprosto identické s T68i. Velká pochvala ale patří klávesnici, která není nepodobná těm, které známe z konkurenčních Nokií. Stejně jako Nokia, totiž použil Sony Ericsson koncept celistvé klávesnice vylité z jednoho kusu plastu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Poslední z řady novinek mezi svými sourozenci 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
T300 je telefon akorát do ruky

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Výměnné kryty určitě mnohé potěší

Klepněte pro větší obrázek
Od dob T39m se opravdu mnohé změnilo...

 

Diskuze (55) Další článek: Oskar: Získejte od nás stovku jako dárek!

Témata článku: Smartphony, Ericsson, Ericsson R600, Ericsson T39m, Sony Ericsson T200, Sony Ericsson T300, Velká pochvala

Určitě si přečtěte