Nové „Go“ Eurotelu vs. ostatní předplacenky: od pondělí všechno jinak

Eurotel má pro své předplacenky tři zbrusu nové tarify. Začnou platit v pondělí a můžete si je zdarma vyzkoušet. Připravili jsme podrobné cenové srovnání a vy zjistíte, jestli se vyplatí přejít na nové účtování a zda bude volání a zprávy levnější než u konkurence.
Nové „Go“ Eurotelu vs. ostatní předplacenky: od pondělí všechno jinak
Kapitoly článku

Minuta a pak celé půlky

Eurotel včera představil celkem tři nové tarify pro uživatele, kteří používají předplacené služby. Začnou platit v podělí 3. dubna. Podívali jsme se na jejich jednotlivé položky podrobně a prohnali je „strojem srovnání“. Vyzkoumáme tak, jestli se vyplatí nový tarif vyzkoušet a ponechat. Nebo snad i přejít od jiného operátora?

Tip: podívejte se na náš obsáhlý blog o přenositelnosti mobilních čísel, kde najdete podrobné informace o přecházení mezi operátory s praktickými zkušenostmi ve všech variantách přechodu včetně předplacenek.

V souvislosti s tím hned na úvod zmíním, že pro zákazníky, kteří se rozhodnou přejít k Eurotelu od konkurenčních operátorů i s telefonním číslem, je připravena akční nabídka, v rámci které získají SIM kartu zdarma. Zákazníci zaplatí pouze vstupní kredit ve výši 300 Kč.

Další podstatnou informací je, že stávající tarify zůstanou zachovány. Zatím po neurčitý čas, nebudou však aktivně nabízeny. Můžete si je vyzkoušet, za přechod z vašeho původního Go tarifu nezaplatíte nic, při přecházení mezi třemi novinkami také nic. Tato akce platí až do konce dubna, můžete tedy zkoumat, který z nich vyhovuje nejlépe právě vašim potřebám. Myslete přitom na dvě důležité věci: první je, že u všech tří se účtují stejné částky po celých 24 hodin, nerozlišují se špičky. Druhá skutečnost je nemilá, protože Eurotel použil účtování stylem 60+30. Nejprve se tedy počítá celá první minuta hovoru a potom každá započatá půlminuta.

Pokud byste se chtěli ale vrátit zpět k některému z původních tří nabízených předplacenkových tarifů (Original Go, Quatro Go a Fun Go), zaplatíte už 95 Kč. Zákazníci, kteří chtějí přejít ze starých tarifů na nové, tak mohou učinit prostřednictvím linky *88, nebo posláním aktivační SMS (přesný postup aktivace přes SMS bude zveřejněn v okamžiku spuštění nových tarifů).

Go TXT

Eurotel Go TXT je tarif pro zákazníky, kteří upřednostňují komunikaci prostřednictvím zpráv. Cena za volání i za posílání SMS a MMS zprávy je stejná po celý den. Při volání do sítě Eurotelu zaplatí zákazníci 5,90 Kč/min, při volání do ostatních sítí a na pevnou linku 7,40 Kč/min. Velmi atraktivní jsou u tohoto tarifu ceny za zasílání SMS a MMS zpráv, a to pouhé 2 Kč za SMS zprávu a 6,90 Kč za MMS zprávu.

Nový tarif Go TXT
vlastní síť - špička 5,90 Kč
vlastní síť - mimo špičku 5,90 Kč
ostatní sítě - špička 7,40 Kč
ostatní sítě - mimo špičku 7,40 Kč
pevná síť - špička 7,40 Kč
pevná síť - mimo špičku 7,40 Kč
hlasová schránka 2,80 Kč
účtování 60+30
odeslání SMS do mobilní sítě 2,00 Kč
odeslání MMS 6,90 Kč

Další výhodou tohoto tarifu je možnost volby jednoho vybraného čísla, na které mohou zákazníci posílat neomezené množství SMS zpráv zdarma. Tento týdenní balíček je až do konce dubna nabízen zdarma. Poté zákazníci za jeho aktivaci a využívání zaplatí 35 Kč týdně.

Eurotel Go MIX

Druhý tarif je určen pro zákazníky, kteří často a pravidelně dobíjejí svůj kredit. Tarif umožňuje zákazníkům, aby se sami rozhodli, kolik zaplatí v následujícím měsíci za telefonování a zasílání SMS zpráv a získali tak možnost při častém dobíjení ušetřit významné částky. Při dobití kreditu celkovou částkou alespoň 400 Kč v jednom měsíci získají v následujícím měsíci automaticky nárok na zvýhodněné ceny za volání a posílání SMS zpráv. Díky tomu mohou zákazníci posílat SMS již za 1,40 Kč a volat za 3,60 Kč/min do sítě Eurotelu po celý den. Ostatní ceny jsou uvedeny v tabulce:

měsíční dobití volání zprávy
Eurotel ostatní sítě a
pevná linka
SMS MMS
400 Kč a více 3,60 Kč/min 6,80 Kč/min 1,40 Kč 9,50 Kč
0 – 399 Kč 6,30 Kč/min 7,30 Kč/min 2,80 Kč 9,50 Kč

Při volání cizím operátorům bude docela jedno, kolik provoláte. Eurotel to sice rozlišuje, ale Vodafone si i tak drží celkově lepší hodnotu; po provolání čtyř stovek (resp. jejich dobití) budete platit u Eurotelu o 34 haléřů za minutu méně, což není až takové terno. Zajímavá je už ale částka za odeslanou SMS po překročení kvóty 400 korun. V Tarifu Go Mix budete muset platit jen 1,30 Kč. Cena za multimediální zprávy se nerozlišuje.

Základní ceny nového tarifu Go Mix
vlastní síť - špička 6,30 Kč
vlastní síť - mimo špičku 6,30 Kč
ostatní sítě - špička 7,30 Kč
ostatní sítě - mimo špičku 7,30 Kč
pevná síť - špička 7,30 Kč
pevná síť - mimo špičku 7,30 Kč
hlasová schránka 2,80 Kč
účtování 60+30
odeslání SMS do mobilní sítě 2,80 Kč
odeslání MMS 9,50 Kč

Eurotel Fajn

Tarif Eurotel Fajn je určen pro ty, kteří často volají, posílají SMS zprávy do všech sítí, volají do zahraničí a přitom se nechtějí vázat smlouvou. I pro ně jsou připraveny ceny, které jsou po celý den stejné. Navíc jsou stejné jak pro volání do sítě Eurotelu, tak pro volání do ostatních sítí a pevné sítě. Za volání zaplatí zákazníci 5,50 Kč/min, za zaslání SMS zprávy 3,20 Kč a za MMS zprávu 9,50 Kč.

Nový tarif Eurotel Fajn
vlastní síť - špička 5,50 Kč
vlastní síť - mimo špičku 5,50 Kč
ostatní sítě - špička 5,50 Kč
ostatní sítě - mimo špičku 5,50 Kč
pevná síť - špička 5,50 Kč
pevná síť - mimo špičku 5,50 Kč
hlasová schránka 2,80 Kč
účtování 60+30
odeslání SMS do mobilní sítě 3,20 Kč
odeslání MMS 9,50 Kč

K tomuto tarifu je ideálním doplňkem služba Víkendová volání zdarma. Jde o balíček víkendového volání v ceně 50 Kč, díky kterému lze volat v síti Eurotelu po celý víkend zadarmo. S tarifem Eurotel Fajn mohou zákazníci také výhodně volat do vybraných zahraničních zemí. V rámci služby Net Call *55 zaplatí např. při volání na Slovensko 3,90 Kč/min, do Ruska 4,90 Kč/min, Polska či Velké Británie 7,90 Kč.

Ceny Go Roamingu zůstávají u všech tří nových tarifů pro předplacené zákazníky beze změny.


Ve druhé kapitole přímo porovnáme nové Go tarify s původními a samozřejmě i s konkurenčními předplacenkami T-Mobilu a Vodafonu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Předplacené karty, EU, Druhý tarif, Měsíční dobití, Euro, Original Go, Quatro Go


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34