Nové „Go“ Eurotelu vs. ostatní předplacenky: od pondělí všechno jinak

Eurotel má pro své předplacenky tři zbrusu nové tarify. Začnou platit v pondělí a můžete si je zdarma vyzkoušet. Připravili jsme podrobné cenové srovnání a vy zjistíte, jestli se vyplatí přejít na nové účtování a zda bude volání a zprávy levnější než u konkurence.
Nové „Go“ Eurotelu vs. ostatní předplacenky: od pondělí všechno jinak
Kapitoly článku

Minuta a pak celé půlky

Eurotel včera představil celkem tři nové tarify pro uživatele, kteří používají předplacené služby. Začnou platit v podělí 3. dubna. Podívali jsme se na jejich jednotlivé položky podrobně a prohnali je „strojem srovnání“. Vyzkoumáme tak, jestli se vyplatí nový tarif vyzkoušet a ponechat. Nebo snad i přejít od jiného operátora?

Tip: podívejte se na náš obsáhlý blog o přenositelnosti mobilních čísel, kde najdete podrobné informace o přecházení mezi operátory s praktickými zkušenostmi ve všech variantách přechodu včetně předplacenek.

V souvislosti s tím hned na úvod zmíním, že pro zákazníky, kteří se rozhodnou přejít k Eurotelu od konkurenčních operátorů i s telefonním číslem, je připravena akční nabídka, v rámci které získají SIM kartu zdarma. Zákazníci zaplatí pouze vstupní kredit ve výši 300 Kč.

Další podstatnou informací je, že stávající tarify zůstanou zachovány. Zatím po neurčitý čas, nebudou však aktivně nabízeny. Můžete si je vyzkoušet, za přechod z vašeho původního Go tarifu nezaplatíte nic, při přecházení mezi třemi novinkami také nic. Tato akce platí až do konce dubna, můžete tedy zkoumat, který z nich vyhovuje nejlépe právě vašim potřebám. Myslete přitom na dvě důležité věci: první je, že u všech tří se účtují stejné částky po celých 24 hodin, nerozlišují se špičky. Druhá skutečnost je nemilá, protože Eurotel použil účtování stylem 60+30. Nejprve se tedy počítá celá první minuta hovoru a potom každá započatá půlminuta.

Pokud byste se chtěli ale vrátit zpět k některému z původních tří nabízených předplacenkových tarifů (Original Go, Quatro Go a Fun Go), zaplatíte už 95 Kč. Zákazníci, kteří chtějí přejít ze starých tarifů na nové, tak mohou učinit prostřednictvím linky *88, nebo posláním aktivační SMS (přesný postup aktivace přes SMS bude zveřejněn v okamžiku spuštění nových tarifů).

Go TXT

Eurotel Go TXT je tarif pro zákazníky, kteří upřednostňují komunikaci prostřednictvím zpráv. Cena za volání i za posílání SMS a MMS zprávy je stejná po celý den. Při volání do sítě Eurotelu zaplatí zákazníci 5,90 Kč/min, při volání do ostatních sítí a na pevnou linku 7,40 Kč/min. Velmi atraktivní jsou u tohoto tarifu ceny za zasílání SMS a MMS zpráv, a to pouhé 2 Kč za SMS zprávu a 6,90 Kč za MMS zprávu.

Nový tarif Go TXT
vlastní síť - špička 5,90 Kč
vlastní síť - mimo špičku 5,90 Kč
ostatní sítě - špička 7,40 Kč
ostatní sítě - mimo špičku 7,40 Kč
pevná síť - špička 7,40 Kč
pevná síť - mimo špičku 7,40 Kč
hlasová schránka 2,80 Kč
účtování 60+30
odeslání SMS do mobilní sítě 2,00 Kč
odeslání MMS 6,90 Kč

Další výhodou tohoto tarifu je možnost volby jednoho vybraného čísla, na které mohou zákazníci posílat neomezené množství SMS zpráv zdarma. Tento týdenní balíček je až do konce dubna nabízen zdarma. Poté zákazníci za jeho aktivaci a využívání zaplatí 35 Kč týdně.

Eurotel Go MIX

Druhý tarif je určen pro zákazníky, kteří často a pravidelně dobíjejí svůj kredit. Tarif umožňuje zákazníkům, aby se sami rozhodli, kolik zaplatí v následujícím měsíci za telefonování a zasílání SMS zpráv a získali tak možnost při častém dobíjení ušetřit významné částky. Při dobití kreditu celkovou částkou alespoň 400 Kč v jednom měsíci získají v následujícím měsíci automaticky nárok na zvýhodněné ceny za volání a posílání SMS zpráv. Díky tomu mohou zákazníci posílat SMS již za 1,40 Kč a volat za 3,60 Kč/min do sítě Eurotelu po celý den. Ostatní ceny jsou uvedeny v tabulce:

měsíční dobití volání zprávy
Eurotel ostatní sítě a
pevná linka
SMS MMS
400 Kč a více 3,60 Kč/min 6,80 Kč/min 1,40 Kč 9,50 Kč
0 – 399 Kč 6,30 Kč/min 7,30 Kč/min 2,80 Kč 9,50 Kč

Při volání cizím operátorům bude docela jedno, kolik provoláte. Eurotel to sice rozlišuje, ale Vodafone si i tak drží celkově lepší hodnotu; po provolání čtyř stovek (resp. jejich dobití) budete platit u Eurotelu o 34 haléřů za minutu méně, což není až takové terno. Zajímavá je už ale částka za odeslanou SMS po překročení kvóty 400 korun. V Tarifu Go Mix budete muset platit jen 1,30 Kč. Cena za multimediální zprávy se nerozlišuje.

Základní ceny nového tarifu Go Mix
vlastní síť - špička 6,30 Kč
vlastní síť - mimo špičku 6,30 Kč
ostatní sítě - špička 7,30 Kč
ostatní sítě - mimo špičku 7,30 Kč
pevná síť - špička 7,30 Kč
pevná síť - mimo špičku 7,30 Kč
hlasová schránka 2,80 Kč
účtování 60+30
odeslání SMS do mobilní sítě 2,80 Kč
odeslání MMS 9,50 Kč

Eurotel Fajn

Tarif Eurotel Fajn je určen pro ty, kteří často volají, posílají SMS zprávy do všech sítí, volají do zahraničí a přitom se nechtějí vázat smlouvou. I pro ně jsou připraveny ceny, které jsou po celý den stejné. Navíc jsou stejné jak pro volání do sítě Eurotelu, tak pro volání do ostatních sítí a pevné sítě. Za volání zaplatí zákazníci 5,50 Kč/min, za zaslání SMS zprávy 3,20 Kč a za MMS zprávu 9,50 Kč.

Nový tarif Eurotel Fajn
vlastní síť - špička 5,50 Kč
vlastní síť - mimo špičku 5,50 Kč
ostatní sítě - špička 5,50 Kč
ostatní sítě - mimo špičku 5,50 Kč
pevná síť - špička 5,50 Kč
pevná síť - mimo špičku 5,50 Kč
hlasová schránka 2,80 Kč
účtování 60+30
odeslání SMS do mobilní sítě 3,20 Kč
odeslání MMS 9,50 Kč

K tomuto tarifu je ideálním doplňkem služba Víkendová volání zdarma. Jde o balíček víkendového volání v ceně 50 Kč, díky kterému lze volat v síti Eurotelu po celý víkend zadarmo. S tarifem Eurotel Fajn mohou zákazníci také výhodně volat do vybraných zahraničních zemí. V rámci služby Net Call *55 zaplatí např. při volání na Slovensko 3,90 Kč/min, do Ruska 4,90 Kč/min, Polska či Velké Británie 7,90 Kč.

Ceny Go Roamingu zůstávají u všech tří nových tarifů pro předplacené zákazníky beze změny.


Ve druhé kapitole přímo porovnáme nové Go tarify s původními a samozřejmě i s konkurenčními předplacenkami T-Mobilu a Vodafonu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, O2, Předplacené karty, EU, Druhý tarif, Original Go, Quatro Go, Euro

Určitě si přečtěte

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

Vodafone v lednu začne prodávat Xiaomi a přidá velké povánoční slevy [ceník]

** Výkon za rozumnou cenu, takové jsou dle Vodafonu modely Xiaomi ** Top model Xiaomi Mi MIX 2 vyjde na necelých 15 tisíc korun ** Operátor v lednu výrazně zlevňuje, ceny jdou dolů o tisíce

31.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

** Čeští operátoři jsou drazí zhruba stejně jako britští či němečtí ** Za data si nechají pořádně zaplatit v zemích Beneluxu ** Nejhůř je na tom Afrika, na „giga“ tam trhnou skoro 1 000 Kč

27.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 42

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17