Nové mobily: co se chystá u Samsungu?

Mobilní telefony od Samsungu jsou zejména svým designem velmi zajímavé. Mezi novinky patří modely SGH-R210S, SGH-R220, SGH-A400 a SGH-N400. Podívejte se, jak vypadají a co vlastně umí.
Nové mobily: co se chystá u Samsungu?
Kapitoly článku

S mobilními telefony značky Samsung se mezi našimi uživateli příliš často nesetkáte. Ne že by šlo o nekvalitní či špatné přístroje, jen si naše veřejnost na poněkud odlišný, typicky asijský design tohoto výrobce zatím nezvykla. U prvních dvou modelů chce Samsung vyjít vstříc i evropským uživatelům, kteří preferují klasický tvar mobilu. U posledních dvou modelů chce výrobce především zalahodit oku uživatele.

SGH-R210S a SGH-R220 – klasický tvar v barvě modré

Klepněte pro větší obrázekSamsung chce modely SGH-R210S a SGH-R220 potěšit zejména evropské uživatele. Korejský výrobce se odprostil od v Asii tolik oblíbeného véčkového designu a poprvé nabízí klasický tvar, kterýžto je našemu srdci bližší. Ač je to trochu proti logice označení, SGH-R220 je ochuzenější verzí modelu SGH-R210S, vzhledem si však jsou podobné jako vejce vejci. Mrkněte na obrázky okolo.

Musíme uznat, že se Samsungu vzhled povedl, v dnešní době však můžeme vytknout vcelku dlouhý špalík antény, který pohodlnému nošení po kapsách nepřidá. Oba modely jsou shodné, co se velikosti i váhy týče. Abych byl konkrétní, rozměry jsou 110 x 46 x 23 milimetrů a váha je průměrných 99 gramů. Rozdíl nenajdete ani ve velikosti či rozlišení displeje. Ten je elegantně modře podsvícený, má rozlišení 128 x 64 pixelů a vleze se na něj až pět řádek textu.

Oba přístroje se však mírně liší designem přední masy a tvarem funkčních tlačítek. Na výběr budou čtyři různá barevná provedení – zelená, modrá, stříbrná a šedá. Baterie bude typu Li-Ion, je zřejmé, že starším Ni-MH bateriím pomalu, ale jistě dozvání, což je jen dobře. Výdrží oba modely rekord zřejmě netrhnou, výrobce uvádí 130 hodin v pohotovosti či 3,5 hodiny komunikace.

O drobných změnách v designu jsem se již zmínil, oba modely se však různí především ve výčtu funkcí. Podívejme se nejprve na ty společné. WAP ve verzi 1,1 z dílny Phone.com, tři hry, prediktivní vkládání textu T9, ovšem zatím bez podpory českého jazyka. Ke jménům v seznamu můžete přiřadit nejen vyzváněcí melodii, ale i barvu diodky, která se vámi nastavenou barvou při příchozím hovoru rozbliká. Nyní rozdíly: Jak jsem se v úvodu zmínil, SGH-R210S je vybavenější, konkrétně jde o organizér, kalendář, podpora nové generace textových zpráv EMS a možnost nechat si zasílat vyzváněcí melodie přímo z internetu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

O úspěchu těchto dvou přístrojů bude rozhodovat především cena. SGH-R220 se svými funkcemi staví do kategorie low-end, ve které je velká konkurence. SGH-R210S je sice o třídu výš, ovšem i zde je vcelku nabito. Nechejme se tedy překvapit cenou, na našem trhu by se mohly oba modely objevit během posledního čtvrtletí tohoto roku.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefony Samsung SGH-R210S a R220
  • Rozměry: 110 x 46 x 23 milimetrů
  • Hmotnost: 99 gramů
  • Baterie: Li-Ion
  • Pohotovostní doba: až 130 hodin
  • Doba hovoru: až 3,5 hodiny
  • Sítě: 900/1800 MHz
  • Displej: 128 x 64 pixelů, modré podsvícení
  • Další funkce a vlastnosti: prediktivní vkládání textu T9 (zatím bez češtiny), Wap (verze 1.1), hodiny, datum, budík, kalkulačka, SIM Toolkit, EFR
  • R210s: jako R220 plus EMS, organizér a kalendář, možnost stahování melodií z internetu.

 

Kapitoly článku

Témata článku: Samsung, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15