Nové mobily Ericsson R380e, R600 a T66 - jak se vám líbí?

Zdá se, že nejvíce nových modelů mobilních telefonů představí v závěru letošního roku Ericsson - právě včera totiž uvedl dva úplně nové a zajímavé mobilní telefony a také trošku zklamal vylepšenou verzí komunikátoru R380e.
Nové mobily Ericsson R380e, R600 a T66 - jak se vám líbí?

Ericsson R600

Nově představený Ericsson R600 podporuje kromě běžných funkcí také ty novější, mezi které patří především podpora zpráv standardu EMS (zasílání obrázků a melodií) a paketové datové přenosy GPRS.

Nový Ericsson je malý a lehký mobilní telefon, který má vestavěnou anténu a velký pěti řádkový displej, který dokáže zobrazit několik odstínů šedé barvy pro perfektní zobrazení obrázků - ať už se jedná o obrázkové EMS, spořiče obrazovky nebo obrázky na wapových stránkách. Pro přehledné textování mezi dvěma mobily stejné značky můžete s úspěchem využít mobilního chatu, ve kterém se jednotlivé zprávy přehledně zobrazují pod sebou na displeji mobilu.

Můžete také měnit barvu podsvícení displeje - k dispozici máte zelenou, červenou a oranžovou. Pro podsvícení mohou být zvoleny odlišné barvy než pro příchozí hovory. Z běžně dostupných drobností můžete využít funkce kalendáře, 200 míst pro telefonní seznam v paměti mobilního telefonu a čtyři hry.

Duální Ericsson R600 bude k dispozici na vybraných trzích již na konci letošního roku a na všech ostatních v průběhu prvního čtvrtletí roku příštího.

Klepněte pro větší obrázek

Ericsson T66

Devětapadesátigramový Ericsson T66 není jen jedním z nejlehčích a nejmenších připravovaných mobilů, disponuje také zajímavými funkcemi. Nepodporuje sice datové přenosy prostřednictvím GPRS, zato je ale triální - můžete s ním telefonovat v Evropě, Asii i severní Americe - a podporuje multimediální EMS zprávy, které umí nejen přijímat, ale prostřednictvím vestavěného editoru také tvořit.

Klepněte pro větší obrázek

Použitý displej je stejný jako u modelu R600, nenajdete zde ale možnost změny barvy podsvícení. Vestavěná anténa a masivní gumová obruba dává tušit, že té šedesátšestka přežije nějaký ten pád, déšť nebo také nepříliš šetrné zacházení. Samozřejmostí je wapový prohlížeč, který však využívá konvenčního datového přenosu a podporuje tak rychlost pouze 14,4 kb/s a stejně jako v ostatních nových Ericssonech zde najdete mobilní chat.

Ericssoní trpaslík, jakým T66 bezesporu je, bude na trhu k dispozici ve dvou různých barvách a k zakoupení si musíme počkat - jak jinak - na konec letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek

Ericsson R380e

Původně měl být tento článek především preview na novou verzí „Ericssonního“ komunikátoru R380e, ale při pohledu na výčet změn jsme nevěřil vlastním očím - počet změn je skutečně minimální a dají se nazvat pouze kosmetickými úpravami operačního systému. Nedočkali jsme se podpory GPRS, která je u tohoto typu mobilního zařízení několikrát užitečnější než v běžném mobilním telefonu.

Jaké tedy tyto nové změny jsou? Prohlížeč wapových stránek je nyní ve verzi 1.2.1 a podporuje i zabezpečená spojení, k dispozici je několik barevných verzí, systém je o poznání rychlejší a výdrž na baterie je vyšší. Kromě toho přibyl SIM Toolkit, což je už podstatná novinka (starší komunikátor tuto funkci neměl). Jak jsem již zmínil, všechny změny jsou pouze softwarového rázu a nejsem si zcela jistý, zda je na místě uvádět  nový model, když jednoduchým upgradem operačního systému by bylo možno udělat z Ericssonu R380 nový R380e.

Jaký tedy bude pozitivní dopad nové verze tohoto komunikátoru? Napadá mne jedině finanční, protože nyní může velmi příjemně klesnout cena staršího R380.

 

Diskuze (43) Další článek: CLIR, zamezení identifikace volajícího i pro Twist

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Ericsson R600, Ericsson T66, Mobil

Určitě si přečtěte