Nové mobily EricsSony: Ericsson a Sony jdou do toho spolu

Ericsson a Sony dnes podepsali dohodu o budoucí spolupráci na vývoji mobilních telefonů a dalších mobilních zařízení. Čekají nás snad nové mobily EricsSony? Nebo snad Sorricsson?
Nové mobily EricsSony: Ericsson a Sony jdou do toho spolu
Ericsson a Sony dnes podepsali dohodu o budoucí spolupráci na vývoji mobilních telefonů a dalších mobilních zařízení. Čekají nás snad nové EricsSony nebo SonyEric?

Nová společnost se bude jmenovat Sony Ericsson Mobile Communications, bude vlastněna oběma zmíněnými společnostmi půl na půl a po celém světě by měla mít 3500 zaměstnanců. A výhody? Ericsson umí dělat hezké a dobré mobily, Sony je zase umí prodat. Dohoda vstoupí v konečnou platnost prvního října tohoto roku, kdy také začne vývoj a výroba nových mobilních zařízení. Tato nová společnost se také bude starat o marketing, podporu prodeje a servis.

Klepněte pro větší obrázek

Společně porazíme svět!

Cíle tohoto „spolku“ jsou nemalé: chce se stát největším, resp. jedním z největších výrobců mobilních zařízení na světě. Sony má zkušenosti s výrobou a prodejem spotřební elektroniky, Ericsson zase dělá dobré mobily. Alespoň to tvrdí zástupce obou firem – osobně si ale myslím,že i Sony dělá dobré mobily, ostatně Z5 a J5 jsou toho příkladem. Sony tak může do nových mobilů přidat svoje známé fičurky jako hry, barevné a velké displeje a udělat z mobilu malého GameBoye. Ať se nám to líbí nebo ne, mobily stejně budou multimediální. Podle Sony je to jediná správná cesta.

A jak to bude se současnými mobily? Obě společnosti, Sony i Ericsson, budou pokračovat ve své produktové linii; mobily těchto značek tedy budeme vídat i nadále. Soustředit se však budou na nové mobilní výrobky, které se mají vyrábět v továrnách Sony; Ericsson totiž svoje kapacity podstoupil společnosti Flextronics, na kterou outsourcoval výrobu svých současný mobilů.

Plné znění tiskové zprávy najdete na webu Ericssonu.

Diskuze (26) Další článek: Kde je mé nebohé dítko?

Témata článku: Ericsson, Sony, Smartphony, Ericsson, Mobil, Son

Určitě si přečtěte