Nové mobily EricsSony: Ericsson a Sony jdou do toho spolu

Ericsson a Sony dnes podepsali dohodu o budoucí spolupráci na vývoji mobilních telefonů a dalších mobilních zařízení. Čekají nás snad nové mobily EricsSony? Nebo snad Sorricsson?
Nové mobily EricsSony: Ericsson a Sony jdou do toho spolu
Ericsson a Sony dnes podepsali dohodu o budoucí spolupráci na vývoji mobilních telefonů a dalších mobilních zařízení. Čekají nás snad nové EricsSony nebo SonyEric?

Nová společnost se bude jmenovat Sony Ericsson Mobile Communications, bude vlastněna oběma zmíněnými společnostmi půl na půl a po celém světě by měla mít 3500 zaměstnanců. A výhody? Ericsson umí dělat hezké a dobré mobily, Sony je zase umí prodat. Dohoda vstoupí v konečnou platnost prvního října tohoto roku, kdy také začne vývoj a výroba nových mobilních zařízení. Tato nová společnost se také bude starat o marketing, podporu prodeje a servis.

Klepněte pro větší obrázek

Společně porazíme svět!

Cíle tohoto „spolku“ jsou nemalé: chce se stát největším, resp. jedním z největších výrobců mobilních zařízení na světě. Sony má zkušenosti s výrobou a prodejem spotřební elektroniky, Ericsson zase dělá dobré mobily. Alespoň to tvrdí zástupce obou firem – osobně si ale myslím,že i Sony dělá dobré mobily, ostatně Z5 a J5 jsou toho příkladem. Sony tak může do nových mobilů přidat svoje známé fičurky jako hry, barevné a velké displeje a udělat z mobilu malého GameBoye. Ať se nám to líbí nebo ne, mobily stejně budou multimediální. Podle Sony je to jediná správná cesta.

A jak to bude se současnými mobily? Obě společnosti, Sony i Ericsson, budou pokračovat ve své produktové linii; mobily těchto značek tedy budeme vídat i nadále. Soustředit se však budou na nové mobilní výrobky, které se mají vyrábět v továrnách Sony; Ericsson totiž svoje kapacity podstoupil společnosti Flextronics, na kterou outsourcoval výrobu svých současný mobilů.

Plné znění tiskové zprávy najdete na webu Ericssonu.

Témata článku: Ericsson, Sony, Smartphony, Ericsson

26 komentářů

Nejnovější komentáře

 • antieminem 17. 7. 2001 19:19:15
  q
 • Petr Broža 17. 7. 2001 19:19:14
  Kdyby všechny mobily byly stejné, neměli bychom na MobilManii o čem psát...
 • Pepa 17. 7. 2001 19:19:14
  Každému podle jeho potřeb, Vladimíre Iljiči!!!
  Mám Ericsson A2618s a...
Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Včera | Miksa Martin | 15

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

22.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

22.  8.  2017 | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení