Nové mobily Sendo: klid před velkou bouří

Mobily Sendo zatím u nás nenajdete; to se však velmi brzo změní. Jsou malé, hezké a hlavně lehounké! Seznamte se s novými modely Z100 a S200.
Nové mobily Sendo: klid před velkou bouří
Před dvěma lety jednoho klidného deštivého srpnového dne vznikla v britském Birminghamu nová společnost s nenápadným názvem Sendo. Tato nevelká firmička si poté postavila v jedné čínské provincii menší továrnu a začala vymýšlet plán, jak si probojovat cestu na světový trh s mobilními telefony. A výsledek? Vypadá to, že se jí to skutečně podařilo.

Sendo D800

Sendo D800 je prvním produktem této, prozatím nepříliš známé, společnosti. Telefon by se měl začít na západoevropských trzích prodávat již v následujících týdnech. Jedná se o manažerský telefon s poměrně běžnými funkcemi, jediné, čím opravdu na první pohled zaujme je jeho hmotnost – 68 gramů, což z něj v současné době činí nejlehčí GSM telefon na světě. Více si o tomto mobilu můžete přečíst zde.

Sendo S200

Dalším kouskem z dílny Senda je novinka s názvem S200. Jedná se o telefon nižší třídy, který se svým designem i funkcemi orientuje zejména na mladší zákazníky. Umožňuje vyměnit přední i zadní kryt a nabízí 50 vyzváněcích melodií a 54 přednastavených obrázkových textových zpráv. Poměrně zajímavá je jeho výdrž. S200 by měla vydržet 300 hodin v pohotovostním režimu nebo 3 hodiny hovoru, což jsou velice slušné hodnoty. Otázkou zůstává, jak dlouho telefon vydrží ve skutečnosti. Pokud by tento přístroj opravdu vydržel v pohotovostním režimu slibovaných 12,5 dní, pak by mu patřilo jedno z prvních míst v této oblasti mezi mobilními telefony, a to nejen této kategorie.

To nejlepší nakonec – Sendo Z100 Smartphone

Jestliže předchozí dva telefony vypadaly zajímavě a konkurenceschopně, pak Sendo Z100 je opravdovým vyhlášením války výrobcům mobilů z kategorie „chytrých telefonů“ neboli smartphones. Ty zatím nejsou na našem trhu nijak zvlášť rozšířené; chytré telefony podporující technologii GPRS byste pak mohli počítat na prstech jedné ruky.

Doslova revoluci v této kategorii telefonů má přinést Sendo Z100 Smartphone. Tento přístroj má kromě zmiňované funkce GPRS také nabízet aktivní TFT displej schopný zobrazit 65 tisíc barev, přehrávač MP3 a WMA, WAP, e-mailového klienta, organizér a mnoho dalších funkcí. To vše při hmotnosti pouhých 99 gramů a schopnosti pracovat v pásmech GSM 900/1800/1900 MHz. Pokud si myslíte, že se ale stejně jedná jen o vzdálenou budoucnost, pak se mýlíte. Z100 Smartphone byl představen již minulý měsíc, a to ve funkční, téměř finální, verzi. Z100 by měl přijít na trh již v druhé polovině letošního roku a jestli bude opravdu umět vše, co výrobce slibuje, tak nastanou pro konkurenci krušné časy.

Diskuze (5) Další článek: MMS: „textové“ zprávy budoucnosti

Témata článku: Send, Sen, Mobil


Určitě si přečtěte