Nové mobily Telit: neznámé, ale o to zajímavější

Dnešním druhým článkem pokračuje přehlídka mobilních telefonů Telit. Připravili jsme proto přehled dalších novinek, které se do předchozího dílu nedostaly.
Nové mobily Telit: neznámé, ale o to zajímavější
Dnešním druhým článkem pokračuje přehlídka mobilních telefonů Telit. Připravili jsme proto přehled dalších novinek, které se do předchozího dílu nedostaly.

Telit Mg 910i – mobil pro mladé

Z obrázků kolem je již na první pohled patrné, že Telit Mg 910i bude pasovat spíše mladší generaci - tomu nasvědčují čtyři veselá barevná provedení – šedá, žlutá, tmavě modrá a průsvitně zelená.

Mg 910i se od svých sourozenců liší hlavně vestavěným FM přijímačem s podporou RDS. Rádio můžeme poslouchat standardně dodávanými stereosluchátky, jež nám díky mikrofonu na kablíku poslouží i jako lehké hands-free. Ostatní funkce se opět výrazně neliší od předchozího modelu. Displej má rozlišení „jen“ 96 x 32 bodů a umožňuje zobrazit 4 řádky textu po 16-ti znacích plus jeden informační řádek ikon. Vlastní rozměry přístroje jsou 125 x 55 x 21 mm a váha je výborných 102 gramů se standardně dodávanou Li-Ion baterií o kapacitě 570 mAh. Ta nám poskytne více jak 145 hodin pohotovosti nebo 4,5 hodiny hovoru či 4 hodiny poslechu rádia. Opět je k dostání velkokapacitní (1150 mAh) Li-Ion akumulátor, který výdrž telefonu téměř zdvojnásobí. Duální Mg 910i podporuje prediktivní vkládání textu T9, umí také SIM Toolkit nebo vibrační vyzvánění a výběr ze dvou různých fontů. U přístroje určeného pro mládež mi ale citelně schází absence vnitřní paměti na SMSky a/nebo telefonní čísla.

Elegantní? Telit Gm 412 !

Telit Gm 412 se svým designem řadí do úplně jiné škatulky než barevný 910i. I když se nabízí ve čtyřech barevných provedeních – od stříbrné přes dva odstíny modré až po světle zelenou, působí telefon velmi elegantně - zejména díky esovitému prohnutí a vestavěné anténě.

Nejen designem je mobil živ. Elegantně vypadající Gm 412 - jež bychom na první pohled zařadili mezi manažerské telefony - obsahuje v podstatě stejné funkce jako všechny telefony Telit. Nedočkáme se organizéru, IrDA portu, rychlých datových přenosů, ať už HSCSD či GPRS. Vnitřní paměť na čísla nebo textovky také nemá. Všechny tyto funkce by z Telitu 412 dělaly skutečně elegantní telefon střední třídy, jež by klidně mohl konkurovat značkám mnohem zvučnějších jmen. Shrňme si tedy všechny funkce:

  • Rozměry: 130 x 48 x 15 mm
  • Hmotnost: 115 gramů
  • Baterie: Li-Ion 750 mAh
  • Pohotovostní doba: 175 hodin
  • Doba hovoru : 5,5 hodin
  • Displej: plně grafický s rozlišením 97 x 32 pixelů, čtyři řádky po 16-ti znacích
  • Funkce: T9, SIM Toolkit, datové a faxové přenosy, vibrační vyzvánění, čas, datum, budík, 19 vyzváněcích melodií plus jedna vlastní

Volání z vesmíru – Telit Sat 550 a Telit Sat 600

Nabídka společnosti Telit nezahrnuje jen klasické GSM telefony. Italský výrobce se pyšní i dvěma satelitními přístroji, které využívají k přenosu hlasu i dat 48 satelitů společnosti Globstar, jež pokrývají šest kontinentů a více jak 100 zemí.

Telit Sat 550 může na první pohled působit jako hodně starý analogový mobil. Tento „cvalík“ o rozměrech 224 x 65 x 50 mm a hmotnosti 415 gramů umožňuje volat jak přes satelit, tak i v klasických GSM sítích na 900 MHz. Z toho důvodu má přístroj dvě antény - jednu malou, jak ji známe z dnešních GSM telefonů, a druhou pro komunikaci se satelity. Telit Sat 550 i Globstar umožňují datové přenosy a zasílání krátkých textových zpráv.

Baterie přístroje je Li-Ion o kapacitě 1350mAh, jež nám dovolí být v pohotovosti zhruba 83 hodin na GSM síti a 24 hodin na síti satelitní. Hovořit můžeme na jedno nabití asi 4 hodiny (GSM) nebo 2 hodiny na přes satelit.

Telit Sat 600 se od svého bratříčka liší především menší hmotností a elegantnějším designem, který si v ničem nezadá s dnešními klasickými GSM telefony. Nabízí se ve dvou barevných kombinacích a dokonce chybí i ona dlouhá černá anténa, která až doposud byla u satelitních telefonů nutností. Přístroj je, stejně jako Sat 550, schopen pracovat jak v síti satelitní, tak i na „pozemní“ 900 MHz síti. Přístroj bohužel nepodporuje 1800 MHz, kvůli čemu budete nuceni s Oskarem v centru Prahy volat přes satelit.

Rozměry telefonu jsou 160 x 55 x 35 mm a hmotnost je celkem slušných 340 gramů. Standardně dodávaná velkokapacitní (1600 mAh) Li-Ion baterie umožňuje uskutečnit na jedno nabití až 16,5 hodiny hovoru v GSM síti a více jak 10 hodin hovoru v Globstaru. Stejně jako s přístrojem Sat 550 můžete přenášet data rychlostí 9,6 kb/s.

Zajímavé telefony

A jsme na závěru naší malé exkurze po produktech u nás zatím neznámé společnosti Telit. Její přístroje, ať už klasické nebo satelitní, v sobě spojují líbivý design s nadprůměrnými funkcemi. Věřím, že jestliže nabídne výrobce své přístroje za odpovídající cenu, najdou si telefony této značky i v naší zemi cestu ke svému zákazníkovi.

Váš názor Další článek: Jsou rušičky mobilů nezákonné?

Témata článku: Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14