Nové mobily Trium: Aura, Mystral a Odyssey

Výrobce mobilních telefonů Trium již poměrně dlouhou dobu nepředstavil žádný nový mobil. Teprve až tento týden nás překvapil třemi novými telefony, které však jsou nápadně podobné staršímu modelu Mars. V čem se tedy odlišují?
Nové mobily Trium: Aura, Mystral a Odyssey

Snad všichni současní výrobci mobilních telefonů představují mobilní telefony s podporou technologie přenosu dat GPRS. Stejně tak činí i společnost Trium, která již před časem představila dva své telefony s podporou těchto dat – barevný Trium Eclipse a miniaturní Trium Sirius. Protože však tyto přístroje nebyly určeny (především cenou) běžným mobilním telefonistům, přichází Trium se třemi lowendovými telefony s podporou GPRS. Pokud si však myslíte, že se jedná o tři úplně odlišné modely mobilních telefonů, musím vás hned z počátku zklamat. Všechny tři mobily jsou funkčně naprosto shodné a vzájemně se od sebe odlišují pouze drobnými vizuálními detaily.

Jaké tedy jsou

Nové mobily Trium nepatří mezi nejmenší, stále však je jejich velikost více než přijatelná. Přestože někteří uživatelé stále ještě preferují externí antény, je v produkci světových výrobců mobilních telefonů poměrně dobře patrný přesun k anténám vestavěným. Proto existence poměrně velké antény externí u nových telefonů skutečně překvapí a už při pohledu na obrázky musíme uznat, že kazí poměrně elegantní vzhled celého zařízení.

Již v upoutávce na tento článek jsem zmínil podobnost nových Triumů se starším modelem s označením Mars. Při bližším pohledu na tyto telefony se ve svém odhadu ještě více utvrzuji. Rozložení ani tvar kláves se vůbec nezměnil, stejné jsou i výměnné čelní panely telefonu a je použit dokonce stejný displej. Ten má však dostatečně velké rozlišen a je poměrně rovnoměrně podsvícen.

Klepněte pro větší obrázek

Zmiňoval jsem také GPRS technologii, kterou se odlišují od staršího sourozence. Konfigurace je však poměrně nezvyklá, protože telefon podporuje pouze 2 + 1 timeslot. Z tohoto čísla vyplývá určení tohoto telefonu – GPRS technologie je zde určena výhradně pro prohlížení wapových stránek přímo na displeji mobilního telefonu. Pro data se příliš hodit nebudou.

Pár novinek

Jako u starších mobilů Trium můžete i zde měnit animované šetřiče displeje, měnit ikony v jednotlivých položkách menu. Nová je podpora vícehlasých vyzváněcích melodií a grafických log operátora, která mohou být do telefonu nahrána prostřednictvím wapového prohlížeče. To dostatečně dobře ukazuje zaměření tohoto telefonu především pro mladé zákazníky, kteří podobné „vymoženosti“ dovedou dostatečně dobře zužitkovat. K dostání na světových trzích by tyto mobily měly být někdy koncem tohoto roku a cena by neměla přesáhnout hodnotu 200 euro.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefony Trium Aura, Mystral a Odyssey
  • Sítě: GSM 900/1800
  • Hmotnost: 110 gramů
  • Velikost: 115 x 44 x 29 milimetrů
  • Pohotovostní doba: 140 hodin
  • Doba hovoru: 150 minut
  • Funkce, které telefony podporují: GPRS 2+1, telefonní seznam na 100 položek se třemi čísly ke každé z nich, hlasité hands-free, 30 vyzváněcích tónů + deset vlastních, wapový prohlížeč, výměnný přední kryt
  • Funkce, které telefony nepodporují: hardwarový modem, infračervený port, paměť na textové zprávy v telefonu


Diskuze (15) Další článek: Sonda do minulosti: Ericsson, zázrak ze Švédska

Témata článku: TRI, Mobil

Určitě si přečtěte