Nové Motoroly: jde to i bez Androidu

Android vzkřísil Motorolu z mrtvých. Teď si Američané chtějí dokázat, že to jde i bez Googlu. Nové „Motorky“ se povedly. Nechybí QWERTY, Bluetooth ani GPS.

Domácí trh Motoroly bude zase o tři telefony bohatší, americký výrobce představil novinky určené pro běžné a středně pokročilé uživatele. Pokročilé funkce chybět nebudou, přesto je třeba zmínit, že novinky pracují v proprietálním OS od Motoroly. Motorola nám chce dokázat, že úspěch telefonu nemusí být založen pouze na operačním systému Android.

I když přispěvovatelé amerických diskuzních fór doslova vykřikují "přidejte tam OS Android a hned si pro něj jdu!", je cesta Motoroly možná mířena tím správným směrem. Posuďte sami...

Motorola Bali

Začněme novinkami amerického operátora Boost Mobile. Motorola Bali je klasický véčkový telefon, u kterého můžete počítat s MP3 přehrávačem a vnějšími dotykovými ovládacími prvky. Rozměry přístroje činí 98,9 x 48 x 17,2 mm, zatímco hmotnost je příjemných 76,2 gramů. Po rozevření se odhalí 2,2" displej a také alfanumerická klávesnice s opravdu rozměrnou navigační klávesou.

Klepněte pro větší obrázek

Je přítomen miniUSB konektor a 2,5mm jack, na těle přístroje si našel své místo i slot pro microSD karty a dedikovaná hudební klávesa. Nechybí ani 1,3Mpix fotoaparát se čtyřnásobným digitálním zoomem a natáčením videa, ovšem bez důležitého automatického ostření. U telefonu čekejte podporu mailů, prohlížení webu je možné přes prohlížeč Myriad. GPS bude navigovat přes vestavěnou aplikac TeleNav GPS Navigator. A cena? Při úpisu na 50 dolarů měsíčně je cena stanovena na 149,99 USD, což v přepočtu dělá zhruba 3000 Kč.

Motorola Rambler

O něco zajímavější je model s označením Rambler - QWERTY klávesnice ve véčkovém podání, to se jen tak nevidí. Na opačném díle je pak umístěn 2,2" displej s rozlišením 176 x 220 obrazových bodů. Motorola nás neochudí ani o venkovní barevný informační displej. fotoaparát si nepolepšil, i zde je to pouze 1,3Mpix. Pro nabíjení poslouží microUSB konektor, zatímco pro hudbu je připraven nestandardní 2,5mm jack. Pro zapojení vašich oblíbených sluchátek tedy budete ještě muset vyhledat redukci. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Z funkčních specifikací dále mohu vypíchnout kupříkladu podporu Bluetooth 2.0 (včetně A2DP profilu), internetový prohlížeč Myriad, podporu e-mailu, instant messagingu nebo GPS. Jak jsem již zmiňoval, Bali a Rambler jsou zatím vyhrazeny pro americké sítě, z toho vyplývá podpora pásma 1900 MHz a datová podpora CDMA2000 1xRTT, což jinými slovy značí pomalejší rychlost dat. Při měsíční útratě 50 USD je Rambler k mání za 99,99 USD, což v přepočtu dělá 2000 Kč.

Motorola Grasp

Další z nabídky "odpůrců Androidu" nese název Grasp. Kompaktní messenger podporuje sítě CDMA/EV-DO, GSM pásma 800/1900 MHz a také pásma AWS. Na těle jinak zaoblené placky narazíme na QWERTY klávesnici, 2,2" displej s rozlišením QCIF, 1,3Mpix fotoaparát, 3,5mm konektor jack nebo krytý slot pro microSD karty (max. 8 GB).

Klepněte pro větší obrázek

Zelená barva má evokovat spojitost s ekologií, které jde Grasp malými krůčky naproti. Kryty jsou stoprocentně recyklovatelné a zbavené PVC. Ve výbavě dále nechybí A-GPS, hudební přehrávač nebo Bluetooth. Rozměry zařízení činí 94 x 64 x 13 mm, váha lehce přesahuje sto gramů. Výdrž v pohotovostním režimu s dodávanou 950mAh baterií byla výrobcem stanovena na 430 hodin. Oficiální cena a dostupnost na americkém trhu zatím nebyla oznámena. 

Diskuze (29) Další článek: Evropa volila mobily roku. Bodoval Samsung a Android

Témata článku: Motorola, Motor, #Android, Nové moto, Informační displej


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11