Nové Nokie: Symbian zítra, Windows Phone za 64 dní

Nokia je na pověstném dně. Na zítra slibuje něco OPRAVDU nového na Symbianu a v říjnu se konečně dočkáme prvního Windows Phonu. Odrazí se ode dna?
Nové Nokie: Symbian zítra, Windows Phone za 64 dní

Sešly se dvě webové stránky, které připravují svět na nové smartphony Nokia. První z nich je odpočet na facebook.com/nokia, který říká, že „Už je skoro čas zkusit něco nového. Něco nového na Symbianu.“ Co to asi bude?

Že by se potvrdily spekulace a Finové představili gigahertzové Nokie 600, 700 a 701? S nimi by měl přijít také Symbian Belle, nástupce Anny, která se teprve minulý týden dostala mezi české uživatele. Náš první pohled na Belle naznačuje, že tentokrát to bude větší posun, než v případě Anny.

Jasno bude ve středu (24. srpna) v 14:45 našeho času, sledujte MobilManii. Jistě ne náhodou v tu dobu Nokia pořádá akci v Hong-Kongu a novinky budou prezentovány právě tam.

Klepněte pro větší obrázek

Druhý web oznamuje nové telefony jen nepřímo. Nokia totiž zprovoznila stránky letošní konference Nokia World a je (zatím oficiálně nepotvrzeným) veřejným tajemstvím, že právě tam bude oficiálně představena první Nokia se systémem WP7 Mango. Bude to barvami hrající sestra modelu N9, zatím známá pod jménem Nokia Sea Ray? Nebo snad některý z těchto střízlivěji vypadajících kousků?

Už tedy celkem jistě víme, že akce začne 26 října 2011. Hlavní keynote začíná v 10:00 našeho času, právě tam bude představen zřejmě nejočekávanější mobil tohoto roku.

 Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Nokia, Letošní konference, Phone

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50