Nové příslušenství Nokia: zaostřeno na hudbu

Nokia včera představila nové příslušenství pro své mobilní telefony. Podle posledních trendů je zaměřeno na poslech hudby a kromě Bluetooth sluchátek v něm najdeme klasická stereofonní sluchátka i přenosné reproduktory se zajímavou konstrukcí.
Nové příslušenství Nokia: zaostřeno na hudbu

Sluchátka pro hodnotný poslech

Začněme tedy popisem stereofonních sluchátek, které Nokia včera uvedla ve dvou provedeních. Jedná se o modely HS-81 a HS-62. Sluchátka s označením HS-81 jsou lehká přenosná sluchátka, která byla vyvinuta společně se světoznámou firmou Sennheiser. Tato společnost se výrobou hi-fi techniky zabývá již mnoho let a její výrobky patří v oblasti kvality reprodukce k nejlepším. Můžeme tedy očekávat, že nová sluchátka od Nokie budou po zvukové stránce opravdu na úrovni. Otevřené mušle sluchátek jsou spojeny hlavovým mostem, který se při jejich nošení opře o týl hlavy. Na kabelu pak nalezneme v malém kvádříku i tlačítko pro ovládání hovorů a zřejmě i mikrofon. K telefonu i jiným hi-fi zařízením se nová sluchátka připojí pomocí standardního 3,5mm jacku.

Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka Nokia HS-81

Sluchátka Nokia HS-62 jsou jiného zaměření. Dvě uzavřené mušle s čtyřicetimilimetrovými reproduktory slibují velmi kvalitní a ničím nerušený poslech. Díky klasickému hlavovému mostu bude jejich nošení jistě velmi pohodlné. Při cestování přijde vhod praktický skládací systém. Díky 3,5mm jacku je můžete připojit ke všem audio zařízením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka Nokia HS-62

Hlasitá hudba všude s vámi

Po Sony Ericssonu, který již pro své Walkman telefony několik přenosných reproduktorů představil, přichází s tímto druhem příslušenství i Nokia a to opět ve dvojím provedení. Konstrukčně zajímavější jsou rozhodně reproduktory s označením MD-4. Jde v podstatě o dva černé podlouhlé kvádry, které jsou dole kloubově spojeny. Díky tomu je lze rozevírat v různých úhlech nebo zcela složit. Jejich hmotnost je jen 130 g a vejít by se měly i do kapsy. Napájet je bude čtveřice mikrotužkových baterií, s nimiž reproduktory vydrží hrát až 30 hodin. Integrovaná anténa pak zajistí kvalitní poslech vaší oblíbené rozhlasové stanice. V krabici najdete i redukci z 3,5mm jacku na Pop-port.

Klepněte pro větší obrázek
Reproduktory Nokia MD-4

Druhé stereofonní reproduktory Nokia MD-3 se již vyznačují klasickým designem. Oba reproduktory jsou totiž integrovány do jednoho stříbrného kvádru se zaoblenými rohy a černou přední stranou. Na horní straně pak můžeme najít vypínací tlačítko a posuvník pro regulaci hlasitosti. Abyste je mohli připojit i k telefonu Nokia bez 3,5mm jacku, měl by být součástí standardního balení i adaptér z tohoto konektoru na klasický Pop-port. Vestavěný zesilovač je napájen bateriemi nebo síťovým adaptérem.

Klepněte pro větší obrázek
Reproduktory Nokia MD-3

Tři Bluetooth sluchátka: klasika, styl i elegance

Z trojice včera představených sluchátek je zřejmě nejzajímavější model BH-801. Jedná se o malé sluchátko ve tvaru kvádru, které váží pouze jedenáct gramů. Na trhu by se mělo objevit ve dvou barevných provedeních: bílé a černé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth sluchátko Nokia BH-801 v černém...

Svým provedením i tenkým drátkem, který slouží jako spona, se velmi podobá modelu BH-800, jehož recenzi jsme vám již přinesli. Podle specifikace by mělo na jedno nabití vydržet 6 hodin hovoru nebo 160 hodin v pohotovostním režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...a bílém barevném provedení

Dalším Bluetooth sluchátkem je model BH-302, který zaujme díky netradičnímu provedení přední strany s lesklým povrchem a vyrytými ornamenty. Jinak se ale jedná o běžný model s klasickou sponou a multifunkčním tlačítkem. Integrovaná baterie zvládne až 10 hodin hovoru nebo 195 hodin pohotovosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth sluchátko Nokia BH-302

Na závěr si představíme malé Bluetooth sluchátko BH-207 s černým tělem a chromovaným multifunkčním tlačítkem. Spona je opět klasická, což slibuje pohodlné nošení i nasazování. V tiskové zprávě se pak ještě můžeme dočíst, že sluchátko vydrží sedm a půl hodiny telefonního hovoru nebo 140 hodin v pohotovosti.

Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth sluchátko Nokia BH-207

Hudba v telefonu je hitem

Nové příslušenství od Nokie je dalším důkazem, že pronikání hudby do mobilních telefonů stále pokračuje a Nokia v této oblasti nechce ponechat nic náhodě. Velká obliba Bluetooth sluchátek pak finského výrobce donutila k dalšímu rozšíření své již tak dost obsáhlé modelové řady v této oblasti mobilního příslušenství. Všechny zde uvedené výrobky by se na českém trhu měly objevit ještě v tomto roce.

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Nejzajímavější model, Přenosný reproduktor, Velká obliba, Integrovaná anténa

Určitě si přečtěte