Nové příslušenství přidá Essential Phonu 3,5mm jack. Přitom nepřijdete o možnost telefon nabíjet

Nové příslušenství přidá Essential Phonu 3,5mm jack. Přitom nepřijdete o možnost telefon nabíjet

Nad Essentialem se mohou stahovat mračna a možná, že se nástupnického modelu po debutu PH-1 nedočkáme, zatím tomu ale nic oficiálně nenasvědčuje. Naopak, firma představuje nový kousek příslušenství Audio Adapter HD, který telefonu přidává 3,5mm jack. Essential PH-1 totiž patří k modelům, které obsahují pouze USB-C konektor.

Zajímavé je, že nepůjde o žádnou lacinou přechodku z USB-C na 3,5mm jack, ani o rozdvojku, kterou se snaží chybějící jack nahradit třeba Sony. Essential opět využívá své částečné modularity a Audio Adapter HD je vlastně modul, který se připevní ke dvojici nenápadných magnetických Click konektorů na zádech.

Klepněte pro větší obrázek
Že jste ani nevěděli, že má Essential Phone nějaký modulární systém? Je pravda, že tyto piny jsou mnohem méně nápadné než třeba u Motoroly (Zdroj: Essential)

Tímto způsobem se k už telefonu dá připevnit např. 360° kamera. Modul adaptéru je vyroben z titanu a kromě samotné zdířky na 3,5mm jack obsahuje také zvukový DAC převodník ESS Sabre s hardwarovým MQA převodem. Zvuk by tak měl být velmi kvalitní při poslechu do prakticky všech druhů sluchátek.

Největší výhodou je samozřejmě skutečnost, že tímto řešením není nijak zasažen USB-C konektor a telefon tedy bude možné i při poslechu do drátových sluchátek souběžně dobíjet. Essential chce svůj adaptér pro PH-1 začít prodávat někdy během léta, cenu zatím neoznámil.

Essential Phone jsme si vyzkoušeli také u nás v redakci:

Diskuze (16) Další článek: Samsungy Galaxy S9 a S9+ byly v dubnu nejprodávanější, iPhone X skončil druhý

Témata článku: Essential, Příslušenství, 3,5mm jack, Essential, Modularita, Essential PH-1, Nový kousek, Nové příslušenství, Usb-c konektor, Drátové sluchátko, Největší výhoda, Telefon, Nástupnický model, Jack, Essential Phone, Essential pH, Modulární systém


Určitě si přečtěte

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 129

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 16