Nové příslušenství Sony Ericsson: Bluetooth vládne světu

Při příležitosti představení nových mobilních telefonů se Sony Ericsson pochlubil také novým příslušenstvím s podporou Bluetooth. Jedná se o tři bezdrátová sluchátka, handsfree do auta a stereofonní Bluetooth sluchátka s logem Walkman.
Nové příslušenství Sony Ericsson: Bluetooth vládne světu

Sony Ericsson HBH-PV705: není nad klasiku

Prvním ze třech představených bluetoothových sluchátek je klasický model s označením HBH-PV705. Designem toto sluchátko navazuje na model HBH-PV700. Váží jen 16 gramů a vyznačuje se především dlouhou výdrží. Na jedno nabití můžete hovořit až 12 hodin nebo být až 300 hodin na příjmu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko Sony Ericsson HBH-PV705 v různých barvách 

Reproduktor tohoto sluchátka nezakrývá celý zvukovod. Z tohoto důvodu i při nasazeném sluchátku uslyšíte zvuky z okolí. HBH-PV705 bude nabízeno v několika barevných provedeních a na našem trhu by se mělo objevit na začátku třetího čtvrtletí tohoto roku. Lze očekávat příznivou cenu okolo 1500 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson HBH-GV435: kde jsme to jen viděli?

Druhým představeným bezdrátovým headsetem je model s názvem HBH-GV435. Svým vzhledem toto sluchátko připomíná Jabru BT 110. Při nošení se také prakticky celé schová za ucho. Jde o první náhlavní soupravu s touto konstrukcí od Sony Ericssonu. Jeho hmotnost činí 18 gramů a na jedno nabití nabídne 8 hodin hovoru nebo 300 hodin pohotovostního režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko Sony Ericsson HBH-GV435

HBH-GV435 má oproti prvnímu typu bohatší výbavu. Výrobce slibuje digitální zpracování signálu, díky kterému bude zvuk čistější a jasnější. O stabilní spojení s telefony všech značek se postará technologie Bluetooth ve verzi 2.0. Sluchátko je vybaveno také funkcí Auto pairing. Ta umožňuje připojení k mobilnímu telefonu Sony Ericsson okamžitě po aktivaci Bluetooth. První zájemci si toto zajímavě zpracované sluchátko mohou koupit na začátku třetího čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson HBH-IV835: stačí jen zasunout

Posledním představeným bluetoothovým headsetem je model HBH-IV835. Při nasazování si jej stačí jen zasunout do zvukovodu. Úchyt za ucho byste hledali marně. Díky jeho absenci nabídne nejnižší hmotnost ze všech třech novinek. Jen 10 gramů. Nevýhodou ale je poměrně krátká výdrž na jedno nabití. Zavoláte si s ním maximálně tři a půl hodiny, v pohotovosti pak vydrží 160 hodin.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko Sony Ericsson HBH-IV835

Stejně jako model HBH-GV435 nabídne Bluetooth verze 2.0, automatické připojení k telefonům Sony Ericsson hned po zapnutí Bluetooth a také automatickou regulaci hlasitosti v závislosti na okolním hluku. Tento superlehký model můžete mít již v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson HCB-100: bez kabelů i instalace

Sony Ericsson pamatuje i na bezpečné telefonování při řízení auta. Důkazem toho je nové bezdrátové handsfree do automobilu, které nevyžaduje instalaci. Celé handsfree je integrováno do poměrně malé stříbrné krabičky o hmotnosti 89 gramů a díky masivní sponě ho stačí připevnit na sluneční clonu nad hlavu řidiče. Toto řešení ale není žádnou novinkou. Setkat jste se s ním mohli již u handsfree značky Supertooth. Díky této konstrukci je handsfree velmi flexibilní a lze jej libovolně mezi automobily přenášet. Nic vám samozřejmě nebrání používat jej i doma nebo v kanceláři.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth handsfree Sony Ericsson HBC-100

Na jedno nabití můžete hovořit až 20 hodin, v pohotovostním režimu vydrží až 600 hodin. Výklopný mikrofon a redukce rušivých hluků zajistí, aby vám druhá strana dobře rozuměla. K ovládání hovoru poslouží rozměrná tlačítka, při připnutí k sluneční cloně jsou snadno dostupná přímo nad hlavou řidiče. Díky rozhraní pro barevnou identifikaci může handsfree snadno sdílet až pět osob. Na český trh by se tento praktický výrobek měl dostat v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson HBH-DS970: kam se jen ten kabel poděl?

Poslední a asi nejzajímavější novinkou v příslušenství k telefonům Sony Ericsson jsou stereofonní bluetoothová sluchátka s označením HBH-DS970 a logem Walkman. Byla představena na 3GSM Congressu společně s novým Walkman-telefonem W950i. Překvapí především jejich netradiční řešení. Na první pohled se totiž jedná o klasické „pecky“ s dálkovým ovládáním na kabelu. Jenže ouha. U dálkového ovládání kabel končí a dál už nevede. Díky šňůrce si dálkové ovládání můžete pověsit kolem krku. Na jeho displeji okamžitě uvidíte, kdo vám volá. Pomocí tlačítek okolo něj můžete hovor rovnou přijmout nebo odmítnout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth sluchátka Sony Ericsson HBH-DS970

Další tlačítka poslouží ke spouštění a zastavování hudby, regulaci její hlasitosti a přeskakování skladeb. Díky funkci vícenásobného připojení nezmeškáte žádný hovor. Můžete poslouchat skladby uložené na počítači, PDA nebo jiných Bluetooth zařízeních a zároveň být připojeni ke svému telefonu. Při příchozím hovoru se hudba automaticky ztiší. O přesné dostupnosti sluchátek výrobce mlčí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dráty nejsou v módě

Je potěšitelné, že se Sony Ericsson velmi aktivně věnuje i oblasti mobilního příslušenství. Všechny uvedené novinky zaujmou povedeným designem i příkladným zpracováním. Zájem o ně jistě projeví i majitelé jiných značek telefonů. Podle vyjádření výrobce bychom se se všemi produkty měli setkat i na českém trhu.

Diskuze (13) Další článek: První virus pro „hloupé“ mobily s Javou

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Příslušenství, Ericsson, Bluetooth, První typ, BLU, Son, Krátká výdrž, Klasický model, Nové příslušenství, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11