Nové prostředí EMUI 10 pro další modely Huawei. Do testování se můžete zapojit i vy

Nové prostředí EMUI 10 pro další modely Huawei. Do testování se můžete zapojit i vy

Huawei rozšiřuje testovací program své nové nadstavby EMUI 10 postavené na Androidu 10 o nové modely smartphonů. Jako beta testeři se nově mohou přihlásit majitelé smartphonů Huawei P30 Lite a Huawei P Smart (2019). Uživatelé si budou moci exkluzivně vyzkoušet novou nadstavbu ještě dříve, než dorazí jako update na všechna zařízení a zároveň pomohou Huawei doladit případné drobné nedodělky v systému.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka nového prostředí a tmavého režimu na modelu P Smart 2019 (Zdroj: Huawei)

Do testování se mohou zapojit majitelé modelů P30 Lite a P Smart (2019), které pochází z oficiální distribuce z České republiky. Nutnou podmínkou pro zapojení do testování je firmware 9.1.0.248 v modelu Huawei P30 Lite, respektive firmware 9.1.0.279 v modelu Huawei P Smart (2019) – v obou případech bez úprav od operátora. Testování bude otevřeno pro prvních 150 zájemců u každého modelu.

Jak se zapojit?

Nejdříve je potřeba stáhnout a nainstalovat aplikaci Friendly User Test (.apk, v telefonu nutná povolená instalace ze zdrojů mimo market), následně se přihlaste svým Huawei ID. Pod záložkou Osobní pak naleznete tlačítko Zapojit se do projektu. Přihlásit se můžete v záložce dostupných projektů. Po žádosti o zapojení do testování bude aktualizace rozesílána na telefony během několika dnů. Podrobnější informace o testování naleznete na českém fóru Huawei.

EMUI 10 už jsme měli možnost dříve vyzkoušet na redakčním Huawei P30 Pro. Přepracováno bylo grafické rozhraní, přibyl tmavý režim a byla zrychlena odezva celého prostředí. EMUI používá Morandiho barevné schéma, což jsou ve většině případů neagresivní pastelové odstíny. Novinkou je tmavý režim aplikovatelný nejen do oblasti prostředí, ale i aplikací třetích stran, a dále například více možností pro Always-on displej.

Váš názor Další článek: iPhone 11 Pro je konečně v DxOMark. Fotografická kouzla stačí pouze na stupně vítězů

Témata článku: Huawei, Android, Android 10, EMUI, Tmavý režim, Beta, Dark mode, Pro vývojáře, Huawei P Smart (2019), Huawei P30 Lite, Friendly user test, Firmware, Huawei ID, Testování, Prostředí, Česká republika, Nové prostředí, Model smartphonů, Model


Určitě si přečtěte