Nové reklamy Nokie: něco se na nás chystá!

V posledních dnech Nokia rozjela reklamní kampaň na ... zatím nevíme na co. Reklamy najdete v tisku, spatříte je v televizi a jde v nich o multimédia na mobilních telefonech.
Nové reklamy Nokie: něco se na nás chystá!

V televizní reklamě, kterou si u nás můžete stáhnout (soubor WMV 523 kB), jede dívka autobusem, pláče, křičí, bojí se - sleduje totiž horor na displeji svého mobilu. Reklamu provází slogan „Již brzy si budete moci pustit video na svém mobilním telefonu.“ Druhá reklama ukazuje chemika, který si do rytmu poťukává do zkumavek a tentokrát jde stejně jako v tištěné reklamě o zvuk. „Už brzy budete moci se svým mobilem nahrávat i posílat hudbu všude tam, kde je signál.“

O co jde?

Napadají nás následující vysvětlení této reklamní kampaně:

  1. Jde o propagaci připravovaného telefonu Nokia 7650 - komunikátoru s barevným displejem a digitálním fotoaparátem. Jenže telefon, který je v reklamě, má na rozdíl od 7650 světlý kryt nad displejem - však se podívejte na zmíněné video.
  2. Na spekulacích o novém, zatím neohlášeném telefonu s barevným displejem asi také něco bude. Že by ho již Nokia propagovala?
  3. Předpokládá se, že budoucnost v mobilních aplikacích bude patřit multimédiím. Chce Nokia, aby se takové služby v očích uživatelů spojovaly výhradně s jejím jménem?
  4. Multimediální zprávy MMS vyžadují podporu mobilních operátorů. Má je snad tato kampaň prostřednictvím poptávky „dotlačit“ k investicím?

Že by mohlo jít spíše o image než o reklamu na konkrétní produkty, naznačuje nenápadná noticka u tištěných inzerátů, kterou velmi snadno přehlédnete: „Některé funkce jsou závislé na používané síti. Toto je jedna z vizí společnosti Nokia týkající se možnosti budoucích technologií. Společnost Nokia neručí za uskutečnění této vize ani za dostupnost takových výrobků a služeb.“

Co si myslíte o této reklamní kampani? Napadají vás jiná vysvětlení, než na která jsme přišli my?

 

Diskuze (27) Další článek: Fanděte hokeji: Go kupony s motivy hokejistů

Témata článku: Nokia, Nokia 7650

Určitě si přečtěte