Nové Sendo S330: levná barva pro všechny

Sendo v tichosti představilo další mobilní telefon určený tentokrát všem začínajícím uživatelům, které láká barevný displej a spousta her. Nečekejte však žádné technické vychytávky, telefon je velice jednoduchý.
Nové Sendo S330: levná barva pro všechny

Během letošního veletrhu CeBIT jsme psali také o britské značce Sendo, která na něm představila dvojici zajímavých modelů. Mezi nimi byl coby zástupce nejnižší třídy i model S300. Jednalo se o telefon, který ničím nepřekvapí, ale také nezklame. Nyní se po půl roce dočkal svého následovníka s označením Sendo S330, který už se může pochlubit barevným displejem. 

S módní barvou

Telefon v líbivém kabátku s integrovanou anténou vyrukoval na budoucí zákazníky s barevným displejem. Nesekunduje mu však žádá ze současných módních funkcí, jako je vestavěný fotoaparát či MMS. Barevný displej, který dokáže zobrazit až čtyři tisíce barev, slouží jen pro příjemný pocit z animovaných ikon a barevných tapet nebo různorodých témat v barevné nabídce.

Většina uživatelů mobilních telefonů nejvíce telefonuje, píše textovky a sem tam si stáhne nějaké to logo na displej. Nic víc. V tom jim bude nové Sendo rozhodně vyhovovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do telefonního seznamu si zájemci mohou uložit až pět set čísel a pro textovky je vyhrazeno dvacet pozic. Zbytek obstará paměť na kartě SIM. Ve sdílené paměti se najde místo i pro 150 vyzváněcích tónů, které si můžete obměňovat stažením nových melodií. Toto místo lze pronajmout i novým ikonám.

Kromě textovek, které mohou být i dlouhé, lze s S330 posílat také zprávy EMS. Je příjemnou samozřejmostí, že k ruce je rovněž slovník T9 pro rychlé psaní, ovšem vzhledem k neangažovanosti Senda v České republice nelze předpokládat, že bude mluvit naší řečít. Inspirace telefony Nokia se projevuje v podpoře textovkového formátu Nokia Smart Messaging a finského výrobce objevíte také v podporovaných formátech melodií – Sendo, iMelody a vyzvánění podporované telefony Nokia.

Pro chvíle odpočinku je v telefonu připraveno šest her. Bohatou nabídkou her se vyznačovaly i předchozí mobily značky Sendo. Nabídku funkcí končím zmínkou o prohlížeči wapových stránek ve verzi 1.2.1, přes který lze surfovat jen rychlostí 14,4 kb/s. Telefon neumí ani GPRS.

Je škoda, že telefony Sendo se v našich obchodech oficiálně nevyskytují. Model S330 by mohl doplnit nabídku nejlevnějších telefonů a možná by nebyl úplně bez šancí. 

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Sendo S330
 • Síť: GSM 900/1800 MHz
 • Rozměry: 108 x 47 x 21 mm
 • Hmotnost: 81 g
 • Displej: 98 x 67 bodů, 4 096 barev
 • Baterie: Li-Ion
 • Pohotovostní doba: až 480 h
 • Doba hovoru: až 450 min
 • Doba hraní her: až 7 h
 • Paměť: 20 SMS, 500 tel. čísel
 • Zprávy: SMS, EMS, Nokia Smart Messaging
 • Další funkce a vlastnosti: WAP, T9, animované spořiče a ikony, tapety, témátka, hry

Kompletní známé informace o telefonu najdete na webových stránkách výrobce

Diskuze (4) Další článek: Fotogalerie: Samsung SGH-X600

Témata článku: Budoucí zákazník, Send, Sen, Barva

Určitě si přečtěte