Nové Siemensy pro domácí telefonování

Oživeno: Siemens právě teď představil v tureckém Istanbulu nové produkty pro bezdrátové domácí telefonování. Správně bych to ani telefonováním neměl nazývat, protože se jedná prakticky o kompletní řešení pro bezdrátovou komunikaci v bytě, ale základem jsou nové modely bezšňůrových telefonů Gigaset.
Nové Siemensy pro domácí telefonování

Pohádkové telefony v pohádkové zemi

Prezentace proběhla na břehu Bosporského průplavu, pár stovek metrů od známého mostu spojující evropskou a asijskou část Istanbulu. Siemens formou téměř divadelního představení předvedl spokojenou rodinku využívající kompletní řadu nových Gigasetů. Jednotlivé produkty si popíšeme.

Gigaset - konec "drátových" telefonů

Zástupcem nejlevnější řady je Gigaset 200. Má trochu jiný - dle mého názoru lepší - design než jeho starší bratříček Gigaset 100, který se už několik měsíců u nás prodává. Dvoustovka je menší a padne lépe do ruky, parametry jsou prakticky stejné jako u předchozího modelu, telefon však již nabízí zjednodušené menu a není nutné jej nastavovat pouze pomocí nezapamatovatelných kódů.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Větší bomba je ale Gigaset 4000 Micro: bezdrátový telefon s vizáží mobilu Siemens S45. Má podobné menu i ovládání, při prvním pohledu jsem si dokonce myslel, že jde o nový mobil Siemens C45, který zde má být představen zítra. Nebudu se věnovat běžným funkcím, které má každý bezdrátový telefon nebo předchozí verze Gigasetů, zaměřím se jen na novinky: dva telefony můžou mezi sebou komunikovat jako vysílačka, nepotřebujete k tomu základnovou stanici. Bezdrátový telefon tedy konečně může vytáhnout paty z domu. Vzdálenost, na kterou lze vysílat, však odpovídá standardu DECT a v ideálním případě se dostanete jen na 300 metrů. Zajímavé jsou SMS. Pokud místní pevný telefonní operátor nabídne svým zákazníkům SMS centrum, můžou z Gigasetu posílat textovky stejně jako z běžného mobilu. Užitečný je indikátor příchozích zpráv nebo zmeškaných hovorů: červené světýlko na čelní a zadní ploše je vidět, ať už telefon leží tlačítky nahoře nebo na zádech. Gigaset 4000 Micro má hlasité handsfree, stejný konektor jako mobily Siemens, takže s nimi lze sdílet některé příslušenství: nabíječky, bondovky, modul pro přehrávání MP3. Siemens Gigaset 4000 Micro by se v obchodech mohl objevit ještě tento měsíc a cena by měla být přibližně stejná jako u současného bezdrátového sluchátka Gigaset 3000 Micro.

 

Gigaset - konec "drátového" Internetu

Zatím jsme se bavili jen o bezdrátovém přenosu hlasu, ale Siemens se řadou Gigaset hodně zaměřuje i na datové přenosy: na bezdrátový domácí Internet. V praxi to vypadá tak, že u telefonní zásuvky ve zdi stojí malá základnová stanice, která svými vlnami pokrývá v ideálním případě celý byt, a k ní se připojují různá další zařízení. Abyste po bytě nemuseli tahat dráty, připojíte k rozhraní USB svého stolního počítače krabičku Gigaset H487data ... a jste na Internetu. Do notebooku zasunete PC kartu Gigaset H488data ... a jste na Internetu. Pro mobilní datové přenosy Siemens používá technologii nazvanou HomeRF a bohužel nezbývá než si povzdechnout: "opět další proprietární standard". Pro mobilní přístup k Internetu Siemens představil zařízení SIMpad SL 4: počítač bez klávesnice s velkým dotykovým displejem přibližně ve formátu A5, ovládá se perem. Na počítači běží "kapesní" operační systém Microsoft Windows Powered Handheld PC 2000, který nabízí zjednodušené verze všech důležitých kancelářských programů: Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook. Nejdůležitější je však asi internetový prohlížeč, do kterého prostřednictvím klávesnice, která se objeví na displeji, zadáte adresu a můžete brouzdat třeba z kuchyně, jak zde Siemens předváděl.

Klepněte pro větší obrázek

A zítra přijdou mobily...

Konkrétnější informace o nových bezdrátových Siemensech přineseme formou recenze hned jak se nám jednotivé produkty dostanou do ruky. Jsem zvědavý zejména na bezdrátový telefon Siemens Gigaset 4000 Micro a levný Gigaset 200. Datové produkty asi nebudou mít vzhledem k úrovni vybavení našich domácností Internetem tak velký úspěch. Zítra v deset dopoledne bude představen mobil Siemens C45 a hned jak to bude možné, na MobilManii o něm najdete článek. Loučím se z Istanbulu, kde je nejméně třicet stupňů, nebe bez mráčku a špinavé moře s medúzami snad na každém čtverečním metru.
Váš názor Další článek: Panasonic GD75 – malý, ale šikovný

Témata článku: Siemens, Siemens C45, Siemens S45, Gigaset, Zjednodušené menu, Telefonování, Telefon, Domácí telefon

Určitě si přečtěte