Nové Sony Ericssony živě - fotky a video!

Vyzkoušeli jsme všechny novinky Sony Ericssonu. Prohlédněte si nové Cyber-shoty a Walkmany na živých fotografiích a na videu.
Kapitoly článku
Nové Sony Ericssony jsme si hned po jejich představení mohli na tiskové konferenci i krátce vyzkoušet. Zvědaví jsme přitom byli především na odvážně řešené klávesnice, protože design byl stěžejní inovací u všech modelů. V nabídkách se žádné změny nekonají.

Sony Ericsson K550i

Levná varianta elitního fotomobilu je velmi elegantní telefon, u kterého zaujme nízká hmotnost a kompaktní rozměry. Z úzkých tlačítek nemusíte mít strach, ovládají se pohodlně. Hodně vystupují nad okolní povrch a přitom jsou pevná. Trochu zvyku si žádají funkční klávesy, ale hlavní navigační prvek je povedený.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson K550i

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Systémový konektor se přesunul na levý bok

Sony Ericsson vzal starší model K750i a převlékl ho. Design a konstrukční zpracování je rozhodně lepší, přibyly i nějaké novoty v nabídce – nově můžete např. blogovat, pouštět vylepšený přehrávač hudby nebo využívat USB Mass Storage. Mnohé potěší navigační klávesa místo joysticku a podpora rychlých datových přenosů EDGE. Za paměťové karty Memory Stick Micro zaplatíme více než za starší Dua, ale to už je běžná daň za vývoj.

Vyzkoušel jsem fotoaparát a pár snímků přikládám. Světelné podmínky nebyly ideální a exteriéry jsem fotil přes sklo, nicméně jsem čekal daleko lepší výsledek. S konečnými soudy ale počkám na finální vzorky telefonu. Na jinak precizním konstrukčním zpracování mě zklamala krytka fotoaparátu, která se velmi těžko posouvala. Model K550i se ale povedl – bude se líbit i prodávat, nastoupí na dlouhou a dobře vyšlapanou cestu modelu K750i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krytka se posouvá velmi ztuha • telefon je příjemně kompaktní

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon má nevšední zámky zadního krytu • přístup k paměťové kartě je schován pod krytem

Ukázkové fotografie z vestavěného fotoaparátu:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podrobné informace o výbavě telefonu najdete zde


Sony Ericsson K810i

Bylo až trochu úsměvné, když na tiskové konferenci zástupce Sony Ericssonu jmenoval inovace modelu K810i oproti svému předchůdci. Jsou celkem tři – vylepšil se design, u prvního sloupce numerických kláves přibyly ikonky naznačující zrychlený přístup k funkcím fotoaparátu a v nabídce se objevila nová funkce Photo Fix. Takový telefon si snad ani nezaslouží nové označení, říkal jsem si.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SonyEricsson K810i

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krytka je vyřešena daleko lépe než u modelu K800i

Ale při osobním setkání jsem změnil názor. K810i má úplně jiný charakter. Nebál bych se jej označit za „stylovku“, tedy telefon, který si vyberete podle designu. Temná modř na lesklých krytech dává vzpomenout na módní KRZR od konkurence, kulatá tlačítka jsou pak ztělesněním představ technoidů. Z praktického hlediska pak potěší lepší řešení posuvné krytky fotoaparátu, která už tolik nevyčnívá a díky zapuštění nehrozí její samovolné otevření. Kulatá tlačítka jsou mimořádně pohodlná, jen na joystick si člověk musí trochu zvykat.

Fotoaparát je úplně stejný jako u modelu K800i, ikonky navíc potěší. Přes čtyři tlačítka numerické klávesnice můžete rychle nastavit režim snímání, zaostření, samospoušť a blesk. Nová aplikace Photo Fix pak umožňuje rychlou úpravu fotek přímo v telefonu a to při zachování vysoké kvality obrazových dat. Oproti známé aplikaci Photo DJ, kterou naleznete u většiny dnešních Sony Ericssonů, pracuje nový program s fotografiemi trochu jinak a nabízí lepší funkce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik zajímavých detailů a nové modré ikonky na klávesnici

Ze Sony Ericssonu K810i nebude trhák. Předpokládám, že většina uživatelů zvolí raději starší model s konzervativnějším designem a o trochu nižší cenou. Navíc si mohou vybrat variantu telefonu s EDGE místo podpory sítě třetí generace (model K790i), která u novinky nebude k dispozici.

Podrobné informace o výbavě telefonu najdete zde

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson K550i, Sony Ericsson K810i, Sony Ericsson W610i, Sony Ericsson W880i, Son, Nové označení, Levná varianta

Určitě si přečtěte