Nové tarify Eurotelu: vyplatí se přejít?

Eurotel začne zítra nabízet nové tarifní programy, které představil ve čtvrtek. V čem se liší od těch původních? Není výhodnější ponechat si některý ze starších tarifů? Vyplatí se vůbec přejít na nové programy?
Nové tarify Eurotelu: vyplatí se přejít?
Kapitoly článku
Ve čtvrtek Eurotel představil svoje nové tarify, které jsou na první pohled přehlednější a levnější než ty předchozí. Směle tak mohou zasáhnout do boje také o spořivější zákazníky, kteří se doposud dívali na nabídku našeho vedoucího mobilního operátora s opovržením nebo obavami. Nová tarifní struktura je totiž s konkurencí plně srovnatelná.

Také mnohým svým stávajícím zákazníkům nasadil Eurotel brouka do hlavy. Vyplatí se přejít na nové tarify? Jaké výhody získám a o které naopak přijdu? Pokusíme se odpovědět na podobné otázky a objasnit, co všechno se v nabídce Eurotelu změnilo.

V jednotě je síla

Dosavadní nabídce Eurotelu byla nejvíc vytýkána velká členitost a nepřehlednost. V cenících základních tarifů se odlišují ceny za volání do vlastních, ostatních mobilních a pevných sítí a navíc jsou různé ceny pro období špičky a mimo špičku. Porovnávání cen je pak velmi těžké a velmi záleží na tom, kam voláte a v kterou denní dobu. Rozdíly v některých položkách jsou totiž až více než osmikorunové.

V tomto směru se Eurotel poučil a ceny sjednotil, zůstal pouze u jediné výjimky – zvýhodněna je cena za volání do vlastní sítě. Jak jsme zjistili při porovnání s konkurencí, vznikla zde možnost jak nenápadně zamaskovat obecně vyšší ceny.

Pro mnohé bylo zklamáním, že u nových tarifů už nebude možné telefonovat po třetí minutě hovoru za cenu o 25% nižší. Také byla zrušena sleva ve formě deseti volných minut navíc pro zákazníky, kteří k platbě používají inkaso. Pro nové tarify také byla upravena nabídka doplňkových balíčků služeb.

Všechny běžné tarify mají ještě své zvýhodněné protějšky s názvem Max. Zákazník, který se rozhodne podepsat s Eurotelem smlouvu na dva roky, si pak může vybrat, zda si dopřeje nový mobilní telefon za zvýhodněnou cenu nebo výhodnější volání s některým z tarifů Max.

Bronzová relaxace

Základní tarify Relax a Relax Plus byly nahrazeny v podstatě jediným tarifem nazvaným Bronz. Pro milovníky textových zpráv je určen tarif SMS, který se však od Bronzu liší pouze náhradou volných minut volnými textovými zprávami.

Hlavní nevýhodou tarifů Relax bylo velmi drahé volání ve špičce. Z tohoto hlediska je Bronz jednoznačně výhodnější. Pokud však voláte převážně mimo špičku a navíc do pevné sítě nebo na jiné číslo Eurotelu, vyplatí se vám setrvat u stávajícího tarifu. Chcete-li volat bez ohledu na denní dobu, není pochyb o výhodách nového programu. Levnější paušální poplatek pak vykompenzuje dříve nabízených 30 volných SMS. 

Eurotel Relax Relax
Plus
Bronz Bronz
Max
SMS SMS
Max
měsíční paušál 232 Kč 303 Kč

214 Kč

214 Kč

214 Kč

214 Kč

volné minuty 30 30 30 30 0 0
volné SMS 30 30 0 0 150 150
Eurotel - špička 11,78 Kč 5,71 Kč

5,12 Kč

3,69 Kč

5,12 Kč

3,69 Kč

Eurotel - mimo špičku 3,21 Kč 3,21 Kč
pevné sítě - špička 11,78 Kč 11,78 Kč

7,97 Kč

6,19 Kč

7,97 Kč

6,19 Kč

pevné sítě - mimo špičku 3,21 Kč 7,14 Kč
ost. mobil. - špička 11,78 Kč 11,78 Kč
ost. mobil. - mimo špičku 7,85 Kč 7,85 Kč
odeslání SMS 2,98 Kč 2,98 Kč

2,26 Kč

1,19 Kč

2,26 Kč

1,19 Kč

Tarif Bronz Max má jednoznačně navrch. Pokud se odhodláte k dvouletému úvazku, není důvod proč u některého z tarifů Relax setrvávat dál. Textovkáři navíc ocení příjemnější cenu za odeslání zprávy. Pro větší posílání textovek je však určen speciální tarif SMS. Pokud dávku zpráv využijete, nemá pro vás tarif Bronz smysl. Za 150 zpráv byste u něj zaplatili 339 Kč. Pokud tuto částku podělíte třiceti volnými minutami, dojdete k výsledku 11,3 Kč za minutu. U tarifu Bronz přitom platíte pouze 7,13 Kč za jednu volnou minutu.

Stříbrné a zlaté optimum

Tarify střední třídy, jak by se daly tarify Optimum nazvat, dostaly každý svého nástupce. Klasický program Optimum bude nahrazen tarifem Silver, který za stejně velký paušální poplatek nabízí o 40 volných minut víc, ovšem za ztrátu 20 volných SMS zpráv. Tu kompenzuje snížená cena za odeslání textovky. Ceny do vlastní a cizí sítě se ustálily mezi dosavadními cenami ve špičce a mimo špičku. Vzhledem k razantnímu nárůstu volných minut a se v podstatě nevyplatí zůstávat u původního tarifu. Také cena za volání mimo špičku se tolik neodlišuje jako u tarifů Relax. V případě zvýhodněného tarifu Silver Max je úspora za volání jednoznačná, závazek však může být pro mnohé překážkou.

Eurotel

Optimum

Silver

Silver Max

Optimum Plus

Gold

Gold Max

měsíční paušál

660 Kč

660 Kč

660 Kč

1 136 Kč

1 059 Kč

1 059 Kč

volné minuty

60

100

100

120

200

200

volné SMS

20

0

0

20

0

0

Eurotel - špička

6,53 Kč

4,52 Kč

3,21 Kč

3,93 Kč

3,93 Kč

2,98 Kč

Eurotel - mimo špičku

3,57 Kč

3,21 Kč

pevné sítě - špička

7,85 Kč

6,66 Kč

5,24 Kč

8,21 Kč

5,83 Kč

4,76 Kč

pevné sítě - mimo špičku

4,64 Kč

4,64 Kč

ost. mobil. - špička

7,85 Kč

8,21 Kč

ost. mobil. - mimo špičku

5,71 Kč

5,71 Kč

odeslání SMS                  

2,98 Kč

2,26 Kč

1,19 Kč

2,98 Kč

2,26 Kč

1,19 Kč

Nástupce tarifu Optimum Plus dostal jméno Gold. Za snížený paušál dostane zákazník várku 200 volných minut, tedy o 80 více. Cena za volání do vlastní sítě je stejná jako u předchozího tarifu ve špičce, což se však dá s ohledem na velký nárůst volných minut tolerovat. Jinak jsou ceny rozumně nastaveny a verdikt tedy zní stejně jako u tarifů Optimum a Silver. Gold se ve většině případů vyplatí více a pokud vám nevadí dvouletý závazek, je pro vás přechod na Gold Max jasnou volbou.


V druhé kapitole srovnáme staré tarify Business s jejich následníky, podíváme se také na nabídku pro studenty a na speciální tarif určený pro přestup z předplacené služby Go. Probereme si také nové doplňkové služby a tarif Individual.

Témata článku: Operátoři, O2, Tarify, EU, Dvouletý závazek, Snížená cena, Tarif, Euro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11