Nové tarify Globalstaru: tonoucí se stébla chytá?

Docela nedávno jsme na MobilManii psali, že se se provozovatel satelitní telefonní sítě Globalstar nachází ve významných finančních problémech. Snaží se ale seč může a výsledkem jsou zajímavé novinky a ceny za volání.
Nové tarify Globalstaru: tonoucí se stébla chytá?
Docela nedávno jsme na MobilManii psali, že se se provozovatel satelitní telefonní sítě Globalstar nachází ve významných finančních problémech

Globalstar poskytuje v dnešní době pokrytí na všech pěti kontinentech. Globalstar je satelitní telekomunikační služba, která pokrývá všechny potřeby komunikace pracovníků všech možných profesí, kteří potřebují globální pokrytí mobilním signálem. Protože díky téměř celosvětovému roamingu v běžných národních GSM mobilních sítích je dnech možné cestovat a být mobilní ve spoustě států světa, přestávají mít uživatelé o satelitní telefonii zájem.

Dobrá cena?

Globalstar ve snaze zachránit, co se dá připravil pro své potenciální zákazníky novou tarifní nabídku. Ta ve spojení s exkluzivní smlouvou umožňuje telefonovat za pouhých 1,5 euro bez daně v celé Evropě, severní Africe, severním Atlantiku a v severní Americe. Volání ve zbytku světa pak vyjde na 3 Euro. Předplatitelé mají také přístup k těmto službám:

  • Hlasová schránka,
  • Krátké textové zprávy,
  • Krátké číslo pro tísňové volání.

Je tam ten satelit?

Silnou stránkou mobilních telefonů Globalstaru je také jeho kompatibilita se sítěmi GSM. Oba dva satelitní telefony – Ericsson R290 a Telit Sat 550 umožňují roaming v síti GSM. Satelitní telefony nepatří mezi nejlevnější – doporučená cena bez daně je 990 Euro u Telitu550 a 1524 Euro u Ericssonu R290. Součástí obou telefonů je náhradní baterie a ochranné pouzdro.

Satelitní telefonie je zajímavá služba, která však z důvodu stále hodně vysoké ceny asi neosloví velké množství uživatelů – spíše jen několik málo jednotlivců, kteří chtějí mít něco jiného, než všichni ostatní.

Diskuze (2) Další článek: Kladivo na Sagemy: kauza pokračuje

Témata článku: Ostatní, Tarify, Global, Tarif, Telekomunikační služba

Určitě si přečtěte