Nové tarify Paegasu: o čem jsme ještě nepsali

Paegas má od prvního září nové tarify. Protože jsme ještě o všech nuancích a novinkách nepsali, připravili jsme doplňující článek. Věděli jste například, jak z tarifu můžete přejít na Twist? Nebo že Paegas má nový balíček Start?
Nové tarify Paegasu: o čem jsme ještě nepsali

HIT je opravdu hit

Nové tarify jste si určitě již na našich stránkách prohlédli. Určitě jste si všimli, že se zde už nevyskytuje žádný výhodný doplněk Víkend (dříve za roční úpis) či Nonstop (bez úpisu, za příplatek). Zůstal pouze HIT, který ubírá na ceně za volání zhruba 20 procent a u dvou nejlevnějších tarifů snižuje cenu SMS z 1,79 Kč na 1,05 Kč (s daní). Bohužel, je to podmíněno uzavřením smlouvy na dva roky, mají tedy smůlu ti, kteří by si klidně rádi připlatili nebo jim smlouva na dobu určitou již běží (např. proto, že si koupili dotovaný mobil). Pokud vám původní dvouletý úpis doběhne a vy budete chtít výhod HITu využívat nadále, musíte se opět na dva roky upsat.

Je účtování 60+1 výhodné?

Další velmi diskutovanou novinkou je změna tarifikace u nových tarifů na 60+1, tedy první minuta celá, po které se účtuje po sekundách. Všechny původní tarify včetně Twistu Standard a Twistu SMS zůstávají na tarifikaci 30+30, účtuje se tedy každá půlminuta. Nová tarifikace jde ve šlépějích Oskara a Eurotelu, přitom ještě nedávno Paegas tvrdil, že účtování 60+1 je pro zákazníka nevýhodné a že on do něj proto určitě nepůjde. A hle, už je to tady. Robert Chvátal, marketingový ředitel Paegasu, to zdůvodňuje tím, že si Paegas uvědomuje, že to není výhodné, ale prý to zákazníci podle jejich průzkumů chtějí. Mně osobně to nevadí a způsob účtování je mi celkem lhostejný; na sekundy se při volání opravdu nedívám. Určitě se ale najdou uživatelé, kterým to vadit bude; zde je nutné zvážit, zda nové tarify tento méně výhodný způsob účtování vyváží.

Paegas Nej už nebude

Bohužel, a to je podle mého názoru dost škoda, se ruší služba Paegas Nej, resp. nemůžete si ji u nových tarifů aktivovat. Paegas Nej umožňuje volat na jakékoliv číslo v ČR za sazbu 3,15 Kč, což se u starších tarifů hodilo zejména pro drahé volání do ostatních sítí nebo Telecomu. Nicméně, pokud si pořídíte HIT u dražších tarifů, budete volat již tak za poměrně nízký peníz, takže Paegas Nej nebudete muset oplakávat.

Partneři

Novinka přichází i s partnerskými kartami. Z Partnerů (jedno, jestli I, II nebo III) můžete totiž přejít na jakýkoliv nový tarifní program, a to zcela zdarma. Ostatně, Paegas by byl hloupý, kdyby tuto možnost nenabídl. Ze zákazníka, který paušál neplatí, se totiž rázem stává zákazník, který přinese do pokladny více zlaťáčků. Důležité je, že se nemění hovorné u jednotlivých Partnerů, to zůstává stejné jako doposud. Na Partnera budete moci přejít i z Twistu - vyberete si uživatele, který má paušál, a k němu se s jeho písemným souhlasem „nalepíte“ . A to samozřejmě zadarmo.

Z Twistu na tarif

Kromě toho, že můžete z Twistu přejít na Partnera, je možné změnit váš paušální program na Twist. Jediné, co proto musíte udělat, je písemně kontaktovat Paegas (podrobnosti vám sdělí na infolince) a uvést svoje jméno, číslo a další drobnosti. Důležité je, abyste neměli žádnou nezaplacenou fakturu a měli smlouvu na dobu neurčitou. Poté zaplatíte 315 Kč (s daní) za reaktivaci služby a navíc 105 Kč jako „kreditné“. Pokud toto splníte, do 30 dnů od podání žádosti vám Paegas přepne tarif na Twist (doufejme, že tak dlouho opravdu ) a na kartě se vám objeví kredit zmíněných 105 Kč.

Paegas Start = Eurotel Komplet

Bylo jen otázkou času, kdy Paegas nabídne podobný balíček jako Eurotel Komplet. Nyní je tu a jmenuje se Paegas Start. Stojí 3333 Kč s daní a obsahuje mobil Alcatel One Touch 302. Pokud si jej pořídíte se smlouvou na dobu neurčitou, dostanete tarifní program Paegas 20 Start, pokud se budete chtít zavázat na dva roky, přidají vám doplněk HIT. Ceny za volání najdete v našem dřívějším článku. Stejně jako u běžné aktivace musíte zaplatit 500 Kč zálohu na volání, celkem vás tedy balíček přijde na 3833 korun. Konkurenční Eurotel Komplet stojí 4495 Kč a je v něm mobil Siemens C35i.

Výměna karet stále za peníze

Na závěr (nebo téměř na závěr) bych se ještě vrátil k tolik diskutované výměně tarifních karet a Twistu za bankovní. Podle našich posledních informací z tiskového oddělení Paegasu není výměna za bankovní kartu zdarma, ačkoliv jsme zpočátku vlivem nesprávných informací tvrdili opak. Výměna zdarma je možná pouze tam, kde existuje dohoda mezi bankou a Paegasem, konkrétně u GE Capital Bank, Union Banky a Ebanky. V ostatních případech zůstává původní poplatek 400 Kč.

Tam ano, zpět nikoliv

U nových tarifů je ovšem důležité si uvědomit, že není cesta zpět. Jakmile si je jednou nastavíte, už nikdy se nevrátíte k oblíbenému Aktivu nebo Ekonomu. Budete se také muset obejít bez doplňků Víkend nebo Nonstop, nebudete mít levnější sazby mimo špičku a o víkendech. I přesto si myslím, že nové tarify jsou oproti těm starým tak výhodné, že litovat nebudete muset. Máte totiž za stejný, resp. nižší peníze podstatně více volných minut.

Co mi ale ještě u nových tarifů chybí, je převádění neprovolaných volných minut do dalšího měsíce, a co je také důležité, že datové služby nejsou podobně jako u Eurotelu ve volných minutách.

 

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Tarify, Siemens C35i

40 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Roman 3. 9. 2001 7:07:30

    Co máte furt z tím převáděním volných minut. Eurotel převádí...

  • Petr K. 2. 9. 2001 22:30:17

    Volání z Partnerských kater včetně ceny za SMS zůstává stejné (včetně...

  • Jurio 2. 9. 2001 19:42:10
    Co partnerské karty? Kolik si můžu pořídit k jakému tarifu a co bude stát...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení