Nové véčko od Sharpu: 1 mpx foťáček, 260 000 barev na displeji

Sharp přivedl na svět další véčko se zabudovaným foťáčkem, jenž pokořilo hranici 1 megapixelu. Barevný displej tohoto mobilu nabízí neuvěřitelných 260 000 barev a spoustu nových funkcí.
Nové véčko od Sharpu: 1 mpx foťáček, 260 000 barev na displeji

Není žádnou novinkou, že nejbouřlivější vývoj mobilních komunikací probíhá daleko za našimi hranicemi. Jedním z míst, které udává směr celosvětovému mobilnímu průmyslu, je bezpochyby Japonsko. V poslední době jsme si na MobilManii představili několik novinek, které v dohledné době zaplaví japonský trh. Nyní nám v hledáčku uvízl další kousek z dílen společnosti Sharp určený výhradně pro japonský trh.

Japonský výrobce elektroniky Sharp pro japonského operátora J-Phone (člena velké rodiny Vodafone) sestrojil telefon s označením J-SH53, který doplní rozrůstající se rodinu smartphonů. Jeho hlavními přednostmi bude kvalitní digitální fotoaparát, neméně kvalitní barevný displej a možnost ukládat data na paměovou kartu.

Integrovaná kamerka se sedminásobným digitálním zoomem bude opravdovou chloubou nového telefonu. Majiteli nabídne 1 milion efektivních pixelů, což umožní sejmout obraz v maximálním rozlišení 1144 x 858 bodů. Pořízené fotografie se budou ukládat na paměovou kartu, odkud již není dlouhá cesta do digitálního fotolabu. Telefon rovněž umožní natočit a odeslat krátké video ve formátu MPEG-4 o maximální délce 10 s.

Klepněte pro větší obrázek   
Pohled na displej s 260 000 barvami na mobilu je těžko uvěřitelný, ale opravdu skutečný. 
Propracované 3D hry potěší i zmlsané počítačové hráče 

Nový telefon J-SH53 dostal do vínku dva LCD displeje. Větší z nich (vnitřní) se pochlubí rozlišením 240 x 320 pixelů. Zobrazit dokáže neuvěřitelných 260 000 barev. Displej na vnější straně přístroje charakterizuje schopnost zobrazit 65 000 barev.

J-SH53 dokáže v paměti uchovat až 2800 zpráv. Pamatováno bylo také na javové aplikace, kterým byl vyhrazen prostor 256 kB. Sečtělé uživatele jistě potěší e-prohlížeč knih a slovníků. Ten umožní z internetu stáhnout slovník či knihu ve formátu XMDF (v současnosti je v tomto formátu přístupných asi 4000 titulů), uložit si ji na paměovou kartu svého telefonu a pak už jen v klidu pročítat oblíbený román cestou do zaměstnání.

Sharp do telefonu zabudoval také speciální čip, jenž dokáže rozeznat hlas. Tato kouzelná součástka udělá radost především vzdělání chtivým majitelům. V kombinaci s výukovým softwarem, s jehož vývojem Sharp počítá, vám telefon vtluče do hlavy nová anglická slovíčka a pak vás z nich také náležitě vyzkouší. Rozměry 98 x 50 x 24 mm a váha 115 g nijak neohromí. Baterie vydrží v pohotovostním režimu 430 h nebo 120 min nepřetržitého hovoru.

Diskuze (13) Další článek: Očekávaný Sony Ericsson T610 už je za dveřmi

Témata článku: Sharp, Véčko, Nové véčko, MPx, Displej

Určitě si přečtěte