Nové WindowsCE 2.0

K myšlence použití nových céček se připojil i grafický gigant SGI.
Typicky by se dalo začít jako u pavlačových klepů slovíčkem prý. Ovšem tato informace by měla mít větší váhu nežli tradiční sousedské "Jedna paní povídala ...". Podle zákulisních informací Microsoft usilovně pracuje na nové verzi operačního systému Windows CE.

Co by tedy mělo přijít s novou verzí, označenou starým dobrým číslováním 2.0? Opět je mířena do oblasti mobilního computingu, ale tentokrát mají v Redmondu mnohem větší ambice. Oproti současné verzi 1.0 by měly nová céčka podporovat barevné obrazovky a rozhodně nemíní zůstat u maximálního rozměru 240 x 400 bodů. Dále by měly být podporovány síťové služby a čipy používající architekturu Intel.

Ovšem podle této charakteristiky se již dostáváme na současné hranice palmtopů či lepších diářů a klasických notebooků a subnoteboků. Ne že by klasické notebooky nebyly mobilní, ale přece je zde jistý váhový rozdíl. Ale v současné době je segment trhu s mobilními počítači jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících a proto se můžeme v blízké budoucnosti dočkat nejednoho zajímavého překvapení. A postupně to pravděpodobně bude stále více zajímavější.

Japonský koncern Hitachi představil nový osmdesátimagahertzový procesor a čipset pod označením SH-3. Podle Japonců by se mělo jednat o procesor právě pro novou generaci produktů kategorie handheld PC či celulárních telefonů. Ovšem to nejzajímavější má teprve přijít. K myšlence použití nových céček se připojil i grafický gigant SGI. Jedním z produktů vyvíjených v laboratořích tohoto koncernu je i nová generace terminálů, využitelná například i pro přístup k Internetu. A použity budou čipy založené na tradiční MIPsové architektuře SGI. Ale Philips a NEC již v současné době používají MIPsové čipy v některých svých produktech. Nebude se sice již jednat o kapesní klasiku od níž se začínalo, ale díky vývoji se můžeme za pár let dočkat třeba i kapesního počítače s výkonností dnes již legendárního SGI Indiga.

Váš názor Další článek: Nové WindowsCE 2.0

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Japonský koncern


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 16