Nové XDA: HTC Canary Smartphone 2002 aneb překvapení nekončí!

Výrobce veleúspěšných komunikátorů MDA (jinde nesou název XDA apod.) překvapil celý svět svým dalším počinem. Můžeme s klidným srdcem prohlásit, že Sendo Z100 dostal velkého konkurenta.
Nové XDA: HTC Canary Smartphone 2002 aneb překvapení nekončí!

Neutuchající obliba komunikátorů XDA a všech jeho klonů není posledním počinem nadějného Tchajwanského výrobce HTC.  Nyní opět překvapuje svým dalším kouskem, jenž se zařadí do nepočetné skupiny telefonů s operačním systémem Microsoft Smartphone 2002, ve které dnes figuruje zejména opožděné Sendo Z100.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Kabátek ušitý pro nový chytrý telefon s kódovým označením Canary je velmi povedený a ani v nejmenším nenapovídá, že mu byl střižen v daleké Asii. Jeho vzhled je svěží a originální.

„Kolibřík“

Rozměry nového mobilu jsou 11.5 x 4,6 x 2,2 cm. Na to, že se jedná o chytrý telefon jsou rozměry více než příjemné. Však si všimněte obrázku, na kterém je porovnáván s mobilem Sony Ericsson T68i, od kterého je větší jen zanedbatelně. Za to váha se už pohybuje v očekávaných hladinách – 130g (nedávno tolik vážily ještě některé oblíbené mobily). Čtvrtinu váhy obstarává Li-Ion baterie o kapacitě 1000 mAh. Ta má na starosti vyživovat stále hladový barevný displej. Ten je dominantou celého telefonu a není se čemu divit – se svou úhlopříčkou 2,2 palce snad ani do kategorie mobilních telefonů nepatří. Rozlišení barevného displeje je 176 x 220 pixelů a dokáže zobrazit až 65 000 barev.  Ty nepřijdou nazmar, protože barevné uživatelské prostředí Microsoft Smartphone 2002 si žádá své.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

… a ten pamatovák

Vnitřní tikot obstarává procesor značky Texas Instrument OMAP 720 o taktu 133 MHz. Když sentimentálně zavzpomínáme, tak ještě nedávno se na téhle frekvenci proháněli aplikace na stolních počítačích. Ale nechme toho, doba je už jinde. Za paměťovou kapacitu v novém mobilu by se nemusel stydět žádný kapesní počítač. Od výrobce dostal do vínku 16 MB vnitřní paměti a na „flašce“ se ukrývá dalších 24 MB. Pokud by někomu paměť nestačila, není nic jednoduššího než zvýšit paměť pomocí paměťových karet SD/MMC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dobrá zpráva – funguje i  nás

Telefon Canary podporuje následující frekvence 900/1800/1900 MHz. To znamená, že stoprocentně funguje i v našich podmínkách. V případě stejného osudu, jakého se dočkalo MDA, se máme nač těšit.

Nabídkou funkcí možná někoho zklamu. V telefonu nenajdete technologii Bluetooth a ani zprávy MMS nejsou ještě potvrzené. V každém případě se může telefon pochlubit připojením pomocí GPRS (4+1), IrDA portem, vestavěným diktafonem nebo polyfonním a vibračním vyzváněním. Ostatní funkce budou spjaty s operačním systémem MS Smartphone 2002.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k barevnému displeji a rychlému procesoru nejsou údaje o výdrži na jedno nabití nikterak rekordní: pohotovostní doba – 100 hod; doba hovoru – 3 hodiny.

Diskuze (2) Další článek: Oskar: MMS uvedeme v pravou chvíli!

Témata článku: HTC, Sony Ericsson T68i, XDA

Určitě si přečtěte