Novinka CeBITu 2002: další linuxové PDA Sharp SL-5500G

Na CeBITu bude představena novinka od firmy Sharp. Linuxové PDA SL-5500G a různé aplikace od třetích stran.

Sharp chce tímto handheldem s Linuxem konkurovat PDA s Microsoftím operačním systémem Pocket PC 2002. SL-5500G je vybavením srovnatelný s HP Jornada 568. Stejně jako PDA od HP je vybaven 206 MHz procesorem StrongARM, 64 MB RAM, 16 MB flash ROM (HP nabízí 32 MB) a barevným TFT displejem o rozlišení 240 x 320 obrazových bodů s 65 536 barvami. Model od Sharpu je vybaven dvěma vestavěnými sloty pro CompactFlash karty Typu II a SD MEMORY karty (HP obsahuje pouze slot CompactFlash I ).

SL-5500G váží 188 g a jeho rozměry jsou 73 mm x 138 mm x 18 mm. Tlačítka na přední straně slouží ke spouštění typických aplikací PDA, jako kalendář, adresář, úkolovník , poznámky, e-mail a další. Další zajímavostí je schovaná klávesnice typu qwerty v těle přístroje, která se dá podle potřeby vysunout. Pokud nebude používat klávesnici můžete zadávat údaje pomocí Graffiti znaků.

S přístrojem obdržíte kolébku připojenou přes USB rozhraní. Mezi dodávaným softwarem najdete IntelliSync SL pro synchronizaci s Outlookem pod Windows, prohlížeč Opera nebo Konqueror a další.

Operační systém Linux Embedix pochází od firmy Lineo. Použité grafické rozhraní Qtopia a standardní aplikace jsou od firmy Trolltech. Sharp vsadil na operační systém Linux i z toho důvodu, že věří v širokou komunitu Open Source a samostatný vývoj dalších aplikací.

Klepněte pro větší obrázek
Domácí stránka s aplikacemi
Klepněte pro větší obrázek
Kontakty
Klepněte pro větší obrázek
Trénování Graffiti
Klepněte pro větší obrázek
Mediaplayer

Předvýrobní model obsahoval lithium-ionové baterie a vydržel s nimi pracovat jenom okolo dvou hodin. Nabití ovšem trvalo pouze 98 minut. Snad se to ve finální verzi představované na CeBITu změnilo k lepšímu.

PDA SL-5500G dále obsahuje mikrofon, IrDA a instalovaný přehrávač souborů Mp3 a MPEG1 Mediaplayer od Trolltechu. Koncem března by mělo být toto PDA již v prodeji za cenu 699 EUR.

Klepněte pro větší obrázek
Čelní pohled
Klepněte pro větší obrázek
S vysunutou klávesnicí
Klepněte pro větší obrázek
Pohled z boku na slot pro SD karty a IrDA

Zajímavé bude sledovat souboj Pocket PC 2002 s Linuxovými stroji. Kdo si myslíte, že má větší budoucnost?

Sharp na CeBITu: pavilón 1, stánek 7A2

Váš názor Další článek: Dvě nové Clie od SONY

Témata článku: Sharp, Software pro mobily, Software pro PC, Linux, PDA, CompactFlash, Novinka, CeBIT


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 6