Novinka: faktury za služby Eurotelu lze hradit z bankomatu i mobilu

Mezi další novinky Eurotelu patří dva nové bezhovotostní způsoby placení faktur. A to buď přímou platbou v bankomatu, nebo rovnou z mobilu přes speciální kód. Platby za služby Eurotelu tak lze provádět 24 hodin denně.
Novinka: faktury za služby Eurotelu lze hradit z bankomatu i mobilu

Všichni zákazníci společnosti Eurotel mohou od 1. dubna 2003 platit své faktury za služby Eurotelu bezhotovostně prostřednictvím bankomatů Komerční banky. Dvě nové služby jsou stavěny tak, aby zjednodušily úhradu měsíčních vyúčtování, kterou bylo dosud možné realizovat např. prostřednictvím poštovních složenek, převodem z bankovního účtu zákazníka či návštěvou pokladny ve značkových prodejnách Eurotel. Platby lze nyní provádět 24 hodin denně, a to buď přímou platbou v bankomatu Komerční banky nebo rovnou z mobilního telefonu pomocí kódu *122*#.

Spolu s možností bezhotovostního uhrazení faktur představil Eurotel na pondělní tiskové konferenci i nové způsoby dobíjení předplacených Go karet. Procedura je takřka stejná (přímá platba v bankomatu KB, nebo speciálním kódem *122*# z mobilu) věnovali jsme se jí v pondělním vydání, pro tyto účely si to však ještě jednou shrneme.

Úhrada faktury přes bankomat

Novou službu mohou využít klienti všech bank, a to i zahraničních, jejichž platební karty jsou akceptovány na bankomatech Komerční banky. Stačí vložit platební kartu do bankomatu, vybrat z menu položku Mobilní služby, Eurotel a Platba faktury, zadat číslo faktury, kterou je potřeba uhradit (desetimístné číslo), zadat číslo mobilního telefonu, za kterého je prováděna úhrada (devítimístné číslo) a vložit částku potřebnou k úhradě (minimálně 200 Kč, zaokrouhleno na celé koruny). Po úspěšné transakci bankomat vydá stvrzenku a na zadané mobilní číslo přijde potvrzující SMS zpráva.

Úhrada faktury přímou platbou z mobilního telefonu

Zákazníci Eurotelu, kteří jsou současně i klienty Komerční banky, mohou nyní provádět úhradu faktury přímo ze svého mobilního telefonu, kdykoliv a kdekoliv. Pro aktivaci této služby není potřeba žádné smlouvy ani speciální SIM karty. Stačí, aby zákazník v kterémkoli bankomatu Komerční banky provedl registraci zadáním svého telefonního čísla. Bankomat poté vydá stvrzenku, na které je uveden zákazníkův osobní DPIN pro tuto službu (Dobíjecí PIN).

Jak provést registraci na bankomatu? Stačí vložit platební kartu do bankomatu, zadat PIN platební karty, vybrat z menu položku Mobilní služby, Eurotel a položku Registrace a zadat telefonní číslo, které se má zaregistrovat. Bankomat následně vydá stvrzenku s vytištěným čtyřmístným kódem – DPIN. Od této je možné bezpečně platit faktury přímo ze svého telefonu zadáním speciálního kódu *122*#. Automatické menu zákazníkům následně umožní snadné zaplacení faktury za služby Eurotelu.

Tímto způsobem je možné hradit faktury za hovorné, zálohové faktury i rozdílové faktury – smluvní pokuty. Fakturu lze platit i po částech. Nejsou možné platby s částkou nižší než 200 Kč a rovněž platby, po níž by budoucí zůstatek faktury měl hodnotu nižší než 200 Kč. Zadávaná částka musí být v celých korunách.

Eurotel přeúčtuje náklady Eurotelu v souvislosti s platbou faktury přes bankomat nebo přímou platbou z mobilního telefonu, a to za každou transakci ve výši 16,50 Kč (na tento náklad se vztahuje 0 % DPH). Přeúčtovaná částka se objeví na faktuře Eurotelu za další zúčtovací období.

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Bankomat, Mobil, Euro, Hra, Novinka

Určitě si přečtěte

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

O2 v září: Špičkový Samsung Galaxy Note 8 a četné slevy [ceník]

** O 2 800 Kč šel s cenou dolů iPhone 7 s pamětí 256 GB ** O 2 500 Kč levnější můžete mít CAT S60 s termokamerou ** Sleva 2 300 Kč pak platí na loňský Samsung Galaxy S7

9.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení