Novinka od Eurotelu: textovky bez omezení pro firmy

Spolu se sponzorovanou SMS bránou včera Eurotel představil také dvě další nové služby - Outlook SMS a SMS brána Profi. Co tyto služby nabízejí svým uživatelům a pro koho jsou určeny?
Novinka od Eurotelu: textovky bez omezení pro firmy

Eurotel SMS server

Základem pro obě aplikace (SMS brána Profi a Outlook SMS) je Eurotel SMS server, který musíte nainstalovat na svůj firemní server připojený k Internetu. Tato aplikace pak komunikuje s oběma zmíněnými programy na straně firemní sítě a pomocí HTTPS a Internetu se serverem, který předává veškeré příchozí textové zprávy do SMS centra, na straně Eurotelu.

SMS server funguje tak, ze všechny požadavky SMS brány Profi, Outlook SMS a případně dalších aplikací (ET poskytuje kompletní popis interface a umožňuje vyvíjet vlastní aplikace) ihned odesílá na MIS CE (server na straně Eurotelu). V případě výpadku připojení k Internetu se pak zprávy řadí do fronty, která se po obnovení spojení vyprázdní.

Eurotel SMS server, včetně obou níže uvedených aplikací, si mohou zákazníci Eurotelu zdarma stáhnout z Internetu. K jeho aktivaci je však potřeba aktivační kód, který mohou získat jen firemní zákazníci, jejichž měsíční účet u Eurotelu přesahuje 10 000 Kč.

SMS brána Profi

SMS brána Profi je vylepšenou alternativou internetové SMS brány. Na rozdíl od ní je však umístěna na firemním intranetovém serveru, umožňuje odesílat SMS do všech mobilních sítí a je zpoplatněna speciálním tarifem Eurotel Mobile Exchange I - III. Jednotlivé tarify Mobile Exchange se od sebe odlišují jednak výší měsíčního paušálu a jednak cenou za odeslanou SMS (viz tabuka níže). Do 30. 4. 2003 je měsíční paušál za všechny tarify Mobile Exchange snížen na 1,05 Kč (s DPH) měsíčně).

Outlook SMS

Balíček nových SMS služeb pro firemní zákazníky doplňuje Outlook SMS, což je aplikace umožňující odesílání SMS zpráv přímo z prostředí MS Outlook, a to prostřednictvím Eurotel SMS serveru. Textové zprávy takto odeslané se řídí, stejně jako u SMS brány Profi, cenami tarifů Mobile Exchange. Z uživatelského hlediska je pak odesílání SMS řešené tak, že si z adresáře vyberete požadované adresáty a SMS odešlete podobně jako e-mail. Eurotel SMS server pak zprávu převezme a odešle přímo do sítě Eurotel.

Jak u Outlook SMS tak u SMS brány Profi je maximální délka SMS omezena na 158 znaků. Pokud tuto délku zpráva přesáhne, tak se rozdělí na více SMS (a také se tak bude účtována).

Eurotel Mobile Exchange I – 262,50 Kč měsíčně

Počet SMS za měsíc Eurotel Ostatní sítě
0 – 200 0 Kč 1,50 Kč
201 – 8000 0,90 Kč 1,50 Kč
8001 a více 0,80 Kč 1,50 Kč

Eurotel Mobile Exchange II – 840 Kč měsíčně

Počet SMS za měsíc Eurotel Ostatní sítě
0 – 1000 0 Kč 1,50 Kč
1001 – 12 000 0,70 Kč 1,50 Kč
12 001 a více 0,65 Kč 1,50 Kč

Eurotel Mobile Exchange III – 6300 Kč měsíčně

Počet SMS za měsíc Eurotel Ostatní sítě
0 – 8000 0 Kč 1,50 Kč
8001 – 40 000 0,65 Kč 1,50 Kč
40 001 – 500 000 0,55 Kč 1,50 Kč
500 001 a více 0,45 Kč 1,50 Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Diskuze (8) Další článek: Webové SMS brány: minulost, současnost, budoucnost

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Pro firmy, Text, Novinka, Omezení, Euro, Balíček nový, Kompletní popis


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11