Novinka: profesionální smartphone s Microsoft Windows

Asi nejzajímavější chytrý telefon s operačním systémem Microsoft Windows for Smartphone 2003 včera představila společnost Sierra Wirelles. České uživatele jistě potěší fakt, že tento zajímavý kousek bude možná k dispozici i u nás.
Novinka: profesionální smartphone s Microsoft Windows

Včerejší den byl významný zejména pro společnost Sierra Wireless, který uvedla svůj první mobilní telefon s názvem Voq. Je sice první v řadě, ale dostatečně progresivní na to, aby hned ze startu uspěl. Oproti konkurenčním modelům nabízí hlavně plnohodnotnou klávesnici QWERTY a rychlý procesor.

Chytrý telefon Voq běží na platformě Microsoft Windows Mobile 2003 for Smartphone, podobně jako například SPV Smartphone Eurotel nebo Mitac MIO 8380 (ten se však u nás oficiálně neprodává). Jak jsem již v úvodu zmínil, nabízí téměř plnohodnotnou klávesnici. Celý trik spočívá v jejím složení na místě běžné klávesnice. V zavřeném stavu se tak dá ovládat jen jednou rukou. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zatím málo informací

Srdcem přístroje je rychlý procesor Intel X-Scale s taktem 200 MHz. Na poměry chytrých telefonů je to celkem svižná jízda. O dostatek paměti se stará dvojice zastoupená pamětí Flash o velikosti 48 MB a RAM, která disponuje pamětí o velikosti 32 MB. Zvětšení paměti na požadovanou hodnotu jistě nebude problémem, neboť je k dispozici i slot pro paměťové karty SD/MMC. Displej má rozlišení 220 x 176 pixelů a měl by zobrazit až 65 tisíc barev. Podpora GPRS je jaksi samozřejmostí. Z dostupných informací je bohužel zřejmé, že kromě IrDA a kabelu se s počítačem jinak nespojíte. Záměrně narážím na Bluetooth, které mi v této kategorii pracovních telefonů citelně chybějící. Pro synchronizaci bude nejpohodlnější dokoupit synchronizační kolébku coby příslušenství.

V telefonu podle očekávání naleznete spoustu předinstalovaných aplikací – například klienta elektronické pošty, MSN messenger, Windows Media Player, Explorer a aplikace pro správu času. Jak bylo v úvodu řečeno, telefon pracuje v síti GSM a to hned ve třech světových pásmech – 900/1800/1900 Mhz -  proto nebude dělat potíže ani osobám jenž často cestují po světě a zejména po státech Ameriky.

Telefon se dostane do prodeje v první polovině příštího roku a doufejme, že do té doby přibude konkrétnějších informací o tomto poměrně zajímavém mobilu. Předpokládáme, že jeho prodej se bude týkat i naší republiky. 

Bližší informace na stránkách výrobce, včetně interaktivního dema telefonu.

Témata článku: Microsoft, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Včerejší den, Celý trik, Novinka, Stará dvojice

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Dnes | Pospíšil Aleš | 14

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

Včera | Láska Jan, Miksa Martin | 57

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 84


komerční sdělení

Komerční sdělení