Novinky od T-Mobilu na březen

T-Mobile připravil na nový měsíc několik novinek, Tarify Víkend+ bez paušálu na dva měsíce, nové APN s veřejnou IP adresou, dobíjení Twist karet s Českou spořitelnou a změny u některých SMS služeb s přidanou hodnotou.
Novinky od T-Mobilu na březen

Volání o víkendech opět levnější

T-Mobile nabízí všem uživatelům Tarifu 20 Start (HIT), Tarifu 80 (HIT), Tarifu 200 (HIT), Tarifu 400 (HIT), Tarifu Student, Tarifu 20+20 a Tarifu Data Unlimited možnost získat po dva měsíce využívání Tarifu Víkend+ bez nutnosti platit měsíční paušál ve výši 35,38 Kč s DPH. Tuto nabídku mohou zákazníci využít počínaje prvním dnem jejich zúčtovacího období v březnu 2004. Ti, kteří mají Tarif Víkend+ již aktivován, slevu obdrží automaticky, ti ostatní si pak mohou tento tarifní doplněk bez nutnosti platit měsíční paušál aktivovat. Podtrženo a sečteno, ušetřit můžete necelých 71 Kč, není to mnoho, ale k zahození to také není.

Nové APN se jmenuje Internet Plus

APN Internet Plus je určeno zákazníkům, kteří potřebují mít při přístupu na internet prostřednictvím GPRS přidělenu veřejnou IP adresu (na standardním APN Internet jsou přidělovány privátní IP adresy a je využíván překlad adres, tzv. NAT). Při připojení na GPRS prostřednictvím APN Internet Plus je veřejná IP adresa přidělována dynamicky (tzn. při každém spojení odlišná). Přístup na internet s přidělenou veřejnou IP adresou je vyžadován některými specifickými aplikacemi (např. některými VPN klienty pro bezpečný vzdálený přístup do firemní sítě) nebo v situaci, kdy je potřeba, aby připojený počítač nebo jiné zařízení bylo možné kontaktovat z „veřejného“ internetu.

Aktivace služby přijde zákazníka na 608,78 Kč s DPH a její využívání není, podobně jako u internet.open u Eurotel, spojeno s žádným dalším měsíčním poplatkem. Přenos dat je účtován dle GPRS tarifu, který má uživatel nastaven.

Zrušení starých SMS služeb

To se konkrétně týká služeb Hlasová SMS, SMS Fax a SMS na Operator/Pager, které byly v prosinci loňského roku nahrazeny možností posílat SMS na daná telefonní čísla přímo, bez nutnosti využívání klíčových slov a čísla 4616. Obě varianty těchto služeb nějakou dobu koexistovaly, ale od 1. března byly staré služby definitivně zrušeny. Pokud jste je tedy využívali, pak nyní můžete posílat SMS přímo na dané číslo, což je jednak levnější a jednak tím ušetříte také místo na text samotné SMS (dříve jste spotřebovali několik znaků na klíčové slovo a telefonní číslo, kam chcete SMS doručit).

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobil

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34