Novinky Philips: měsíční výdrž a dotykový displej

Philips představuje přísrůstky do řady Xenium. Modely X550 a X810 nabídnou elegantní design a dostačující výbavu. Postrádat budeme hlavně 3G.

Po stažení značky Philips z evropského mobilního trhu a přesunutí výroby do Číny chystá tento tradiční producent mobilních telefonů novinky, se kterými chce prorazit i na starém kontinentě. Modely Xenium X550 a X810 budou mít podobnou výbavu i design, liší se pouze v konstrukci a použité technologii displeje. Tradicí se u Philipsu stala i dlouhá výdrž baterií, která se v pohotovostním režimu u většiny modelů blíží jednomu měsíci.

Klepněte pro větší obrázek
Model X810 dostane k dotykovému displeji i stylus

Philips X550: tenká klasika s příjemným vzhledem

Novinka klasické konstrukce X550 se pyšní rozměry 112 × 45 × 12 mm, při útlé konstrukci dosáhne hmotnosti 90 g. Aktivní barevný displej zobrazí 262 tisíc barev v rozlišení QVGA (240 × 320 bodů). Zhruba v polovině výšky těla najdeme ozdobný „opasek“, který na zadní části v pogumovaném provedení zabrání vyklouznutí telefonu z ruky, na přední straně potom poskytne prostor pro směrové a funkční klávesy. Ty budou ve většině případů senzorové, pouze potvrzovací střed a vertikální šipky budou integrovány do designově zajímavého stříbrného podlouhlého tlačítka.

Klepněte pro větší obrázek 

Prostor dostane 3,2Mpx fotoaparát a automatickým zaostřování, přisvětlení pomocí diody nebo blesku chybí. Uvnitř mobilu najdeme i hudební přehrávač a FM rádio s RDS. Vnitřní paměť 79 MB půjde rozšířit kartami microSD. Telefon nebude vybaven modulem pro příjem 3G signálu, v sítích GSM však bude fungovat na všech čtyřech frekvencích. Baterie s kapacitou 1050 mAh by měla telefon udržet při životě měsíc v pohotovostním režimu. Philips X550 je primárně určen pro čínský trh. Těšit se ale mohou i zájemci v Rusku a na Ukrajině, telefon by se mohl později objevit i na dalších evropských trzích. Jeho cenu odhadujeme na 3 tisíce korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Živé snímky (zdroj: mobile-review.com)

Philips X810: slider s dotykovým displejem

O něco vyspělejším sourozencem představeného modelu X550 je vysouvák X810. Designově vycházejí oba přístroje ze stejného základu, X810 však nabídne výsuvnou klávesnici a s ní i větší prostor pro displej. Ten bude tentokrát barevný dotykový s rozlišením 240 × 400 bodů. Zobrazí opět 262 tisíc barev. S vysouvací konstrukcí souvisí i nárůst mobilu do tloušťky, specifikace udávají hodnoty 104 × 52 × 14,5 mm. Fotoaparát s maximálním rozlišením 3,2 Mpx tentokrát dostane LED diodu i autofocus.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Philips X810 bude poprvé jako zástupce této značky vybaven i akcelerometrem. Senzor pohybu bude možné použít například k ovládání vestavěného hudebního přehrávače zatřepáním, případě ke ztišení příchozího hovoru. Z multimédií je opět připraveno FM rádio s funkcí RDS. K rozšíření nevelké uživatelské vnitřní paměti 45 MB poslouží paměťové karty microSD. Konektivitu zajistí Bluetooth a USB. Philips X810 stejně jako jeho sourozenec podporuje pouze čtyři frekvence GSM, pro sítě UMTS není určen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Živé snímky (zdroj: mobile-review.com)

Akumulátor o kapacitě 1 050 mAh by měl papírově udržet telefon na příjmu po dobu jednoho měsíce. S Philipsem X810 se opět setkají v Číně, z evropských trhů budou zastoupeny v první vlně zejména Rusko a Ukrajina. Odhadovaná počáteční cena činí pět až šest tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Živé snímky (zdroj: mobile-review.com)
Diskuze (4) Další článek: Vodafone Passport: roaming skoro zadarmo (ale ne pro nás)

Témata článku: Philips, Výdrž, Dotyk, Dot, Měsíční výdrž, Dotykový displej, Displej

Určitě si přečtěte