Novinky: Sony Ericsson T300 s barevným displejem a malinký T600

Sony Ericsson právě představil na veletrhu CommunicAsia model T300 s barevným displejem a malým foťáčkem CommuniCam MCA-25. Další novinkou je velmi malý a lehký model T600. Doplněno o fotky!
Novinky: Sony Ericsson T300 s barevným displejem a malinký T600

Sony Ericsson T300 - pro mladé věkem i tělem

Sony Ericcson T300 je dalším mobilem tohoto švédsko-japonského výrobce, který má barevný displej. Prvním byl ryze ericssonní model T68m, který byl záhy nahrazen modelem T68i, k němuž lze připojit fotoaparát CommuniCam MCA-20. T300 je určen především pro mladé lidi, kteří si chtějí s mobilem hrát, fotit a posílat obrázky textovkami. Proto T300 umí MMS, EMS i e-mail. K tomu si přidejte hry, 24hlasé polyfonní zvonění, hry či výměnné kryty. Zkrátka mobilek pro teenagery jako vyšitý.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Ale popořádku. Sony Ericsson T300 je zcela nový mobil z produkce SE, nejde ani o býválý Sony, ani o bývalý Ericsson. Spadá do stejné kategorie Nokia 7210, která nabízí prakticky tytéž funkce. Rozlišení barevného displeje zatím neznáme, jen víme, že zobrazí 256 barev - jeho kvalita je tedy stejná jako u T68i; Nokia 7210 umí až 4096 barev. Kromě výše jmenovaných funkcí má T300 také GPRS, je triální (to je u této značky obvyklé) a má Bluetooth. Zdá se, že mobil je maximálně funkčně nadupaný.

Klepněte pro větší obrázek 

Pokud budete chtít s mobilem fotit, můžete si připojit novou kamerku CommuniCam MCA-25, která nahradí současný model MCA-20. Maximální rozlišení foťáku je 640x480 bodů, přičemž nemenší obrázek může mít 80x60 bodů; toto rozlišení budete používat nejčastěji pro posílání v MMS zprávách. Zajímavostí jsou rovněž klasické hry známé z Atari jako např. Centipede, Missile Command, Asteroids, Breakout a další, které si budete moci stáhnout z WAPu; nejedná se však o Javu. Zkrátka ne mobil pro práci, ale pro volnou chvíli.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zatím bohužel neznáme ani rozměry, ani hmotnost, víme však, že mobil vydrží na příjmu 300 až 350 hodin a můžete s ním mluvit až sedm a půl hodiny. Obě zařízení, mobil i foťák, budou na trhu ve čtvrtém kvartálu tohoto roku.

Sony Ericsson T600 - prcek nad prcky

Další novinkou je model T600, který svojí velikostí a rozměry připomíná současný model T66. Váží méně než 60 gramů, přičemž by měl vydržet 80 až 180 hodin v pohotovosti a 1,5 až 5 hodin doby hovoru. Funkce jsou veskrze standardní jako kalendář, WAP, EMS. Mobil podporuje tři pásma a vzhledem k tomu, že v tiskové zprávě není ani slovo o barevném displeji a MMS, lze předpokládat, že displej bude mít jen několik odstínů šedi, jak je zvykem u mobilů Ericsson. Na trhu bude tento prcek ve třetím kvartálu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (9) Další článek: Siemens právě představil tři nové mobily: C55, A50 a véčko CL50

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Displeje, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T600, Barevný displej, Displej, Mali, Son


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15