Novinky T-Mobilu: video, t-guide a testovací koutek

Uživatelé operátora T-Mobile mohou konečně využít také streamované video. Mezi novinkami však objeví i další lokalizační službu t-quide nebo rozšířenou nabídku roamingových partnerů pro GPRS.
Novinky T-Mobilu: video, t-guide a testovací koutek

Karla Mráčková na displeji

Operátoři se již delší dobu pokoušejí vydělávat na dodávaném obsahu a nejen na hovorových službách. Mezi takové aktivity, které jsou zajímavé pro obě zúčastněné strany jistě patří již v perexu zmíněné streamované video. Pro ty, co si nedovedou vysvětlit pojem streamované video, dodám, že se jedná o video, které si můžete přehrát, i když v telefonu fyzicky není. Telefon si jej dokáže průběžně stahovat například z internetu.

Po uživatelích Eurotelu a také Oskara se konečně dočkali i uživatelé operátora T-Mobile. Opět se jedná o spolupráci se společností U-Turn a dobře známou aplikaci VideoZona. Jen zopakuji, že je nutné vlastnit mobilní telefon podporující streamované video, což v současnosti zvládají jen dva modely od Nokie – 3650 a 7650. Druhou podmínkou je mít aktivní GPRS a nainstalovaný přehrávač VideoZona. Ten si můžete stáhnout ze stránek www.videozona.cz nebo využít ochoty personálu ve značkových prodejnách a nechat si jej nainstalovat tam. Nabídka je obdobná jako u ostatních operátorů – čeká vás například zpravodajství, předpověď počasí, oblíbený seriál nebo večerníček. Rovněž ceny jsou podobné – něco je zdarma a zbytek maximálně za třicet bez pár haléřů. K této ceně ovšem musíte započítat i přenesená data skrze GPRS.

Tip: Bližší informace s instalací, o nabídce a cenách hledejte na stránkách T-Mobile.

Nový vševěd na WAPu

Zjistit aktuální pozici uživatele uměla už SIM Toolkitová aplikace T-Mobile Navigátor. To byla zřejmá výhoda oproti další konkurenci (kde bylo nutné zadat polohu ručně). Nutností však byla speciální karta SIM. Operátor T-Mobile v září představil další lokalizační službu, u které však tato drobnost není potřeba – službu t-guide.

Jedná se o wapovou službu, z čehož plyne i adresa, kde je nutno začít hledat – samozřejmě na portálu t-zones. Službu t-guide využijete budete-li hledat nejsnazší dopravní spojení, poradí, kam se vydat za zábavou, sportem, turistikou či erotikou, motoristy informuje například o aktuální situaci na vybraných komunikacích či hraničních přechodech a pomůže, hledáte-li nejbližší poštu, bankomat, autoservis nebo třeba lékařskou pomoc.

Chcete-li tedy vyhledat například kino ve vašem nejbližším okolí, stačí zvolit položku Automatická lokalizace a během chvíle se vám na displeji ukáže vaše poloha. Poté už postupujete tak, jak jste zvyklí: potvrdíte položku Hledat objekty a t-guide vám poskytne adresy nejbližších kin včetně aktuálního programu a mapky.

Noví partneři pro GPRS roaming

Počet operátorů, v jejichž sítích lze využívat službu GPRS v zahraničí, se vyšplhal na 56 v 39 zemích světa. Nejnověji je zákazníkům T-Mobile GPRS roaming dostupný například v Kanadě (Rogers), Lotyšsku (LMT) či Lucembursku (Tango).

Poznámka: Pokud jste z okolí Prahy a zajímáte se o nehlasové služby, MMS telefony nebo MDA - můžete si vše vyzkoušet v prodejně T-Mobile v Jindřišské ulici. Zde naleznete speciální koutek ve stylu "Pojď si je zkusit" a ochotnou obsluhu. Podobné koutky se postupně začnou objevovat i v jiných prodejnách.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Karloson 26. 9. 2003 11:59:39
    Jak si na to přišel, že si mění přezdívku? To asi bereš podle sebe, že?
  • Karloson 26. 9. 2003 11:54:19
    Jsi asi hloupý...
  • Karloson 26. 9. 2003 11:51:00
    Ale? A on to jinej operátor má? Pokud nemyslíš tu hlášku u ET, že se...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

Dnes | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení