Novinky U:fona na duben

U:fon nabízí od dubna ke svému fofr internetu nový modem s externí anténou za výhodnější cenu. Tu ale potom doplatíte ve vyšších paušálech.

I nejmladší operátor U:fon připravil na měsíc duben pro své zákazníky několik novinek v oblasti mobilního vysokorychlostního přístupu k internetu. Do 31. května probíhá akce, v rámci níž si zákazníci mohou pořídit modem k fofr internetu o dva tisíce levněji. Tuto částku ale zaplatí na zvýšeném měsíčním paušálu. Operátor nově nabízí zákazníkům také možnost pořídit si za 1 Kč U:fonův fofr internet a modem společně s vybraným notebookem v síti prodejen Electro World. Datovou nabídku doplňuje U:fon o nový USB modem Axesstel MV110, který začíná prodávat od 7. dubna a doplňuje tak portfolio zařízení ke službě U:fonův fofr internet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
USB modem Axesstel MV110 s externí anténou

Akční cena za modem, ale vyšší paušál

První nová nabídka U:fona se týká zájemců o rychlý mobilní internet. Do dnešního dne si zákazníci mohli pořídit USB modem s dotovanou cenou 2 999 Kč (smlouva na 24 měsíců) s měsíčním paušálním poplatkem za U:fonův fofr internet 594 Kč. Od dnešního dne si může zájemce zvolit variantu modemu se smlouvou na 24 měsíců za 999 Kč, s navýšením paušálního měsíčního poplatku na 699 Kč. Jednoduchá matematika stačí na to, aby si každý spočítal, že U:fonovi se za dva roky snížená cena za modem bohatě vrátí. Nižší jednorázový poplatek za modem a následně vyšší měsíční paušál je ale dobrou variantou pro ty, kdo nechtějí najednou vydávat větší množství peněz.

Na zákazníky, kteří uvažují o koupi počítače s internetem, zacílil U:fon v dubnu svou další nabídku. K vybraným notebookům zakoupeným v prodejnách Electro World mohou zákazníci získat U:fonův fofr internet a modem za 1 korunu (se smlouvou na 24 měsíců) a paušálním poplatkem 699 Kč. Je ale nutné omezit se na výběr notebooku z uvedeného sortimentu.

Surfování, volání i SMS

V nabídce k fofr internetu se objevuje nové zařízení s externí anténou. USB modem Axesstel MV110L poskytuje zákazníkům připojení k internetu technologií CDMA2000 1xEV-DO Rev A a současně nabízí možnost volání a posílání SMS zpráv. Měla by se tak zlepšit konektivita v oblastech na hranici dosažitelnosti signálu. Dobrou zprávou je, že operátor bude dodávat anténu k tomuto modemu zdarma.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa pokrytí U:fonovým signálem

Modem podporuje vysokorychlostní připojení k internetu se snadnou instalací pro PC či notebook, možnost hlasového volání prostřednictvím SW aplikace a sluchátek (obojí součástí dodávky), odesílání SMS zpráv, oproti stávajícím modelům díky baterii také příjem hovorů bez nutnosti připojovat modem k počítači a možnost práce s kontakty díky synchronizaci s MS Outlook. Nedotovaná cena zařízení je 4 999 Kč nebo 2 999 Kč při uzavření smlouvy na 24 měsíců s paušálem fofr internetu za 594 Kč. Nová akční nabídka s úpisem na dva roky snižuje cenu modemu na 999 Kč, ale navyšuje měsíční paušál více než o stokorunu na 699 Kč. Reálná rychlost fofr internetu od U:fona se pohybuje u downloadu 400-700 kb/s, upload probíhá rychlostí 200-400 kb/s.

Témata článku: Operátoři, U:fon, Snížená cena, Microsoft Outlook

Určitě si přečtěte

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

** Jména U:fon a Air Telecom spadnou do propadliště dějin ** Nástupnický Nordic Telecom chce začít s LTE jako virtuální operátor ** Postupně přidá vlastní LTE a chce se stát čtvrtým velkým operátorem

15.  2.  2017 | Kůžel Filip | 13

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Air Telecom vyfasoval nedávno pokutu dva miliony. Teď smlouvy tohoto operátora regulátor vyhodnotil jako neplatné. Verdikt ale platí obecně.

16.  11.  2015 | Pospíšil Aleš | 27