Novinky v Apple Watch, kterými se na keynote nepochlubili. Těšíme se hlavně na UWB

Když Apple představil šestou generaci svých hodinek, pochlubil se senzorem pro měření okysličení krve a procesorem S6, ale novinek je daleko více. Třeba rychlejší Wi-Fi. Kromě 2,4 GHz funguje i na frekvenci 5 GHz (802.11n).

Čip U1 s bezdrátovou technologií UWB. Poprvé se objevil loni u iPhonů a lze ho použít na rychlý a úsporný přenos dat na krátkou vzdálenost, nebo na přesné měření vzdálenosti. To je důležité třeba pro bezpečnost při odemykání chytrých zámků. Tento systém nelze jednoduše obelstít zesílením signálů z klíče, jako se to dělá při krádežích aut.

Zároveň lze očekávat možnost použítí s tagy, které by měl Apple brzy představit. Malé přívěšky poslouží na přesné zaměření různých věcí v prostoru – typicky klíčů, které se často rády ztrácí po celé domácnosti.

Diskuze (13) Další článek: Samsung chystá premiéru řady Galaxy F. Prvotina Galaxy F41 se ukáže 8. října

Témata článku: Chytré hodinky, Hodinky, Apple Watch, UWB, Měření, Wi-Fi, GHz, Klíč, Novinka, Vzdálenost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Poco F2 Pro – bestseller, kterým si Xiaomi samo vypálilo rybník

RECENZE: Poco F2 Pro – bestseller, kterým si Xiaomi samo vypálilo rybník

** Výbavou se vyrovná vlajkovým modelům řady Mi ** Je však o mnoho tisíc levnější a nabízí Dual SIM ** Kompromisy ale čekejte od foťáku

Martin Miksa | 10

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9