Novinky v katalogu mobilů na MobilManii

Opět jsme vylepšili databázi mobilních telefonů. Přehled všech inovací naleznete v krátkém shrnutí. Pokud máte nějaký tip na zlepšení, neváhejte a napište nám do komentářů pod článkem.
Novinky v katalogu mobilů na MobilManii

V minulých dnech jsme vylepšili katalog mobilů, k němuž se dostanete rovnou z titulní strany MobilManie, nebo prostřednictvím jednoduché adresy katalog.mobilmania.cz. V katalogu si můžete prohlédnout podrobné parametry všech mobilních telefonů na českém trhu a srovnat až tři mobily mezi sebou. V katalogu také pomocí redakční metodiky hodnotíme funkční vybavenost jednotlivých přístrojů.

Novinky

Náhledové obrázky ve srovnání. Jestliže si necháte porovnat dva nebo více mobilních telefonů, v hlavičce se kromě názvu nově objeví i náhledový obrázek. Na první pohled je tak jasné, o jaké telefony jde.

Odkazy na recenze. V odkazech na články o vybraném mobilním telefonu je zvlášť vyčleněna hlavní recenze, protože předpokládáme, že tento typ článku je pro čtenáře, kteří hledají informace o konkrétním mobilu, nejdůležitější. V sekci "Další články" se potom objeví odkazy na další důležité články, které k danému telefonu na MobilManii vyšly. K těmto odkazům se dostanete, když na adrese katalog.mobilmania.cz vyberete pouze jeden mobilní telefon.

Zkontrolované odkazy. V této souvislosti je také důležité, že jsme u každého mobilního telefonu v katalogu prošli, zkontrolovali a případně upravili odkazy na další články. Věříme, že zde nyní najdete opravdu nejdůležitější články, které k danému mobilu na MobilManii vyšly.

Co chystáme

Odkazy na manuály. Systém je již připraven na to, aby u mobilních telefonů v katalogu byly odkazy na stáhnutí příručky ve formátu PDF. Nyní manuály třídíme a snad již během několika dnů by tato služba měla být dostupná.

Katalog komunikátorů a chytrých telefonů. Díky univerzálnímu systému pro správu katalogů jsme mohli připravit novou databázi komunikátorů a chytrých telefonů. Nyní čeká jen na finální kontrolu údajů, doplnění některých chybějících položek a vystavení na webu. Komunikátory zatím nebudeme srovnávat podobnou metodikou jako mobilní telefony, zde bychom se asi nedobrali přijatelného kompromisu.

Vyhledávání podle parametrů. Univerzálnost našich katalogů má bohužel i stinné stránky: zatím v nich nelze vyhledávat podle parametrů. Rýsují se ale možnosti, jak tuto službu připravit, aniž bychom přišli o možnost jednoduché změny parametrů a struktury databází.

Pokud máte nějaký nápad, co by v našem katalogu mobilů nemělo chybět, nenechávejte si ho pro sebe. Nemohu samozřejmě slíbit, že vše stoprocentně splníme, každým návrhem se ale budeme zabývat.


(Jen na okraj: 30. října vyjde druhé, tentokrát podzimně-zimní vydání tištěného Katalogu mobilů. O něm se ale na MobilManii ještě včas zmíníme.)
Diskuze (9) Další článek: Minirecenze Siemensu MC60: foťáček a podivná klávesnice

Témata článku: Ostatní, Kat, Katalog, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41