Novinky ze světa antivirů pro PDA

Tři významné softwarové společnosti, zabývající se (mimo jiné) výrobou antivirových programů, před nedávnem ohlásily ve svém tiskovém prohlášení dokončení výroby antivirů pro tzv. handheldy, neboli kapesní počítače.
Tři významné softwarové společnosti, zabývající se (mimo jiné) výrobou antivirových programů, před nedávnem ohlásily ve svém tiskovém prohlášení dokončení výroby antivirů pro tzv. handheldy, neboli kapesní počítače. Symantec (Symantec Antivirus), F-Secure (F-Prot) a McAfee (VirusScan) mezi sebou navzájem soutěží, kdo ovládne více z již plného trhu s AV produkty.

Symantec toto léto již představil technologii pro kapesní počítače s PalmOS. F-Secure začátkem tohoto měsíce vyvinul (podle svého vyjádření) první software a celou infrastrukturu pro EPOC od Symbianu. A konečně McAfee brzy začne prodávat „McAfee VirusScan HandHeld“, který by měl ochránit PalmOS, PocketPC, Windows CE a Symbian EPOC.

Živě komentuje: Antivirové firmy se nám opět snaží dokázat, že AV programy mohou a měly by být nasazeny úplně všude. Vzhledem ke stále rostoucí nabídce kapesních počítačů, které víc a více pronikají mezi lidi, zde vzniká prostor pro další software. AV firmy tuší, že je to pro ně další šance, jak vyniknout. Nejsou to už firmy, co bývaly – malá firmička v zapadlé části města vyvíjející dvoumegový prográmek. Dnes se jedná o velké společnosti, které se navzájem kupují a prodávají, pořádají konference a večírky. Jejich distribuční síť je rozlehlá po celé Evropě a Americe a v každé části této pavučiny jsou lidé, kteří mají kontakty na policii (v případě masového rozšíření nějakého viru, viz ILOVEYOU) a především na „vyzvědače“, kteří jim ještě za tepla donášejí nejnovější viry. Tyto firmy rostou a mají čím dál tím větší vliv. Přechod na kapesní počítače je jen záležitost prestiže – „my to taky umíme, i když je to zbytečné“.

Proč to nekoupit?

1) Podle vyjádření všech tří společností neexistují žádné škodlivé programy (viry, červy, trojské koně) pro handheldy. „Ale šance vzniku podobného software roste, tak jako roste komplexnost systémů a jejich rozšířeností“ je sice hezký, ale celkem nic neříkající argument. Taky si přece nikdy nekoupíte sprej proti hmyzu, který sice ještě neexistuje, ale možná vznikne.

2) „Pokaždé, když je handheld synchronizován s domácím počítačem, může dojít k přenosu infekce.“ Koupí tohoto antiviru zaplatíte dvakrát za jednu věc. Pokud budete mít na svém domácím počítači nainstalovaného „rezidenta“, tzn. antivirus, který kontroluje všechny soubory, s nimiž pracujete, nemůže dojít k infekci – při synchronizaci by měl AV na domácím počítači okamžitě zahlásit infiltraci a příp. infikované soubory vyléčit/smazat.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Svět, Ant

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2