Nový a komfortnější Nokia PC Suite ke stažení

Chytněte myší soubory a naráz je přetáhněte na virtuální displej mobilu. Všechno se roztřídí tak, jak má.

Nokia uvolnila PC Suite 6.85.11.1, s nímž je synchronizace a správa obsahu telefonu opět o něco snažší. Po stažení balíku a úspěšné instalaci se dočkáte mírného překvapení v podobě nově vyvedeného hlavního okna. Bohužel je poslední PC Suite k dispozici zatím pouze v angličtině.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zůstanete při starém, nebo se vám zalíbí vzhled nového?

Hlavní okno nabízí náhled na právě připojený telefon včetně modelového označení, pod ním narazíte na novinku: náhledy přijatých zpráv včetně jmen odesílatelů a času. Jestliže ponecháte kurzor na náhledu zprávy, v bublině ji spatříte celou. Pro odpověď pak stačí klepnout a využít služby editoru. Pokud by vás toto informační okno obtěžovalo, lze jej minimalizovat klepnutím na symbol se čtyřmi čárkami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Náhledy zpráv • bublina s celou zprávou • minimalizovaný náhled zpráv

Zajímavou funkcí je tzv. Drag & Drop, kdy stačí libovolný soubor v počítači vzít, přetáhnout na obrázek připojeného mobilu a uvolněním tlačítka myši se začne automaticky ukládat do vybraného místa v paměti karty nebo telefonu. Příjemná a pohodlná změna, pro hudbu a obrázky už nemusíte vyhledávat příslušné složky.

Klepněte pro větší obrázek
Ukazatel kopírování do telefonu

Nové prostředí také nabízí rychlý přístup k nastavení prostřednictvím čtyř roletových nabídek. Položka File nabízí aplikace shodné s obsahem hlavního okna, Web vás odkáže na stránky o PC Suite, v Settings objevíte rychlé nastavení konverze audio a video souborů včetně upřesnění místa v paměti telefonu, kam se budou výsledné soubory ukládat. Položku Help myslím vysvětlovat nemusím...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nastavení konverze audio a videosouborů • volba složek k ukládání

PC Suite 6.85.11.1 nepřináší žádnou revoluci ve vestavěných aplikacích, opět se setkáváme se správcem hudby Nokia Music Manager 2.0, přehrávačem Nokia Multimedia Player 1.1, správcem souborů, kontaktů a zpráv atd. Těžko říct, zda stojí poslední verze PC Suite za instalaci. Pokud funkce tohoto programu využíváte často, určitě se vám bude líbit nové okno a pár drobností, které zvyšují komfort, v opačném případě si jej není třeba instalovat, žádnými zásadními funkčními vylepšeními nedisponuje.

PC Suite 6.85.11.1 stahujte ze stránek výrobce zde (25,9 MB).

Diskuze (34) Další článek: T-Mobile: zájem o rychlý mobilní internet roste

Témata článku: Nokia, Software pro mobily, Software pro PC, PC Suite, Stažení, Komfort, Funkční vylepšení

Určitě si přečtěte