Nový Agile Messenger 3: zmáčkni, mluv a pošli ICQ

Nová verze programu Agile Messenger pro chytré telefony se Symbianem přináší několik novinek. Nejdůležitější je podpora hlasových zpráv: nemusíte nic psát, stačí stisknout tlačítko a nahrát svůj vzkaz.
Nový Agile Messenger 3: zmáčkni, mluv a pošli ICQ

Agile Messenger je program pro chytré telefony, který nabízí možnost práce s rychlými zprávami. Tak překládáme tzv. instant messaging – typicky ICQ. Agile Messenger funguje na Nokiích, Siemensu SX1 i Sony Ericssonech řady P s operačním systémem Symbian, existuje také verze pro smartphony se systémem Windows Mobile. Pro telefony Nokia Series 60 nyní existuje nová verze – Agile Messenger 3.

Program si můžete zdarma stáhnout na této stránce.

Prostě ICQ na mobilu

Po nainstalování a spuštění Agile Messengeru se objeví úvodní obrazovka, na které si vyberete, k jakým systémům pro práci s rychlými zprávami se chcete přihlásit. K dispozici je ICQ, MSN, AOL, Yahoo a XMPP. Můžete si vybrat jednu nebo i více služeb. Následně zvolíte datový profil – důsledně doporučujeme GPRS s APN internet.

   
Ikona programu v nabídce • základní okno, kde si vyberete službu •
volba datového profilu • průběh připojování

Po spojení se na displeji objeví přehled uživatelů, které máte ke svému účtu přihlášené a kteří jsou online (lze zobrazit i nepřipojené uživatele). Někdy se zobrazí jména lidí, jindy ale pouze jejich identifikační čísla. A máme zde první důležitou novinku: přímo z Agile Messengeru si můžete nechat zobrazit informace, o koho vlastně jde a číselnou položku přejmenovat. Tohle v minulých verzích programu nebylo tak jednoduché.

  
Prostě ICQ • hlavní nabídka • možnosti nastavení přítomnosti

  
Kontextová nabídka u jména • detailní informace • možnost přejmenování

Se svými známými si prostřednictvím mobilu můžete povídat úplně stejně jako z počítačového ICQ. Napíšete jim zprávu, oni vám odpoví ... a tak pořád dokola. Agile Messenger může běžet na pozadí, při příchozí zprávě se v okně aktuálního programu objeví proužek s upozorněním, že máte novou zprávu. Zároveň se ozve nastavený zvuk.

  
V pravém horním rohu okna roluje informace, že přišla nová zpráva •
nastavení Agile Messengeru je v několika záložkách

Obrázek potěší

Už v předminulé verzi Agile Messengeru přibyla možnost posílání obrázků. Fotomobilem jednoduše přímo z programu vyfotíte snímek, přidáte k němu komentář a tento balíček pošlete příjemci. Ten dostane zprávu s adresou, kde si obrázek může vyzvednout. Vypadá například takhle:

23:02:43 Lutonská Anna: I have sent you a picture message! To view it click on the link below: http://media.am-im.net/m/?id=Eb8mUWK Zpráva s obrázkem Sent from a mobile phone with Agile Messenger

   
Zamířit • vyfotit • dopsat text • a poslat obrázek

Stačí kliknout na odkaz a obrázek spolu se zprávou se zobrazí na webové stránce. Je to asi nejlevnější způsob zaslání fotografie z mobilu: levnější než MMS i e-mail. A protože víte, že osoba na druhé straně je online, máte jistotu, že se k obrázku okamžitě dostane.

 
Internetová stránka s poslaným obrázkem • informace o přenesených datech

Téměř push to talk

Hlavní inovací v Agile Messengeru verze 3 je podpora hlasových zpráv. Stačí, když v komunikačním okně podržíte stisknuté střední tlačítko a začnete mluvit do telefonu. Po uvolnění tlačítka se nahrávka uloží a hned se začne odesílat příjemci. Ten podobně jako u obrázků získá internetovou adresu a klepnutím se dostane na stránku, kde si vzkaz může poslechnout.

  
Nahrávání a posílání vzkazu

Zpráva vypadá například takto:

23:04:36 Lutonská Anna: I have sent you a voice message! To hear it click on the link below: http://media.am-im.net/m/?id=jM_YSKG Sent from a mobile phone with Agile Messenger


Po klepnutí na odkaz se objeví okno s přehrávačem

I když možná umíte na mobilu psát velmi rychle, i když používáte prediktivní slovníky, namluvení vzkazu je vždy rychlejší.

A všechno je zadarmo

Společnost Agile Mobile, která Messenger vyvíjí, nikdy při uvedení nové verze nesdělí, co všechno se vlastně změnilo. Nezbývá tedy, než zkoumat. Spíše než nový vzhled, který je možná až příliš malovaný, mě potěšila podpora češtiny. Dřive byl s českými nabodeníčky velký problém, nezobrazovaly se příliš korektně, nyní ale vše funguje přesně tak, jak bych si představoval – a obousměrně.

 
Čeština funguje oběma směry • umíme i smajlíky

Agile Messenger je výborný program. Výrobce ho neustále vylepšuje a přitom jde stále o freeware, za který není třeba platit.

Další informace: www.agilemobile.com

Diskuze (25) Další článek: Megapixelový Sharp TM150 pro T-Mobile

Témata článku: Smartphony, Messenger, Software pro mobily, Symbian, Internetová stránka, ICQ


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35